5 burg werkt aanstekelijk Vooruitblik Koninklijke kwaliteit en Vorstelijke service dinsdag 7 augustus 2012 seum Terra Maris. Met demonstraties schapen drijven, eten uit grote kookpotten, muziek, brood bakken, Middeleeuwse sport en spel, en meer. Van 16.30 uur tot 19.30 uur. RENESSE Zomeravondfeest bij eetcafé De Loze Visser aan de Hoogenboomlaan. Vanaf 19.30 uur. RETRANCHEMENT Rondleiding bij melkveehouderij De Blauwe Hoeve. Be zoekers krijgen uitleg over de melkrobot, het dage lijks leven van de koeien en de kalfjes, de panorama zolder en een stukje kaas proeven. Braamdijk 21, van af 11.00 uur. SLUIS Stadswandeling. Een gids vertelt over 3 de historie, met Napoleon, De Dikke van Dale, Jantje van Sluis en Prins Mau- rits. Vertrek om 10.30 uur bij de VW aan de Sint Annastraat. Meelopen kost 4 euro. Avondmarkt, met kramen, entertainment, terrasjes en live muziek. De winkels zijn tot 22.00 uur open. VEERE Historische markt op de Markt, met onder meer paar den beslaan, schilderen, kantklossen, portretteke naars, manden vlechten en stoelen biezen, scharen slij pen, wol spinnen, graveren in koper, boeksierkunst en schapen scheren. Info: www.historischemarktveere.nl Rondleiding door Anna van Borssele. Ze vertelt over het roemruchte verleden van Veere en neemt bezoe kers mee naar onder meer de kerk, ommuurde tuinen en de haven. Ook wordt museum De Schotse Huizen bezocht. Deelname kost 8 euro, kinderern tot en met 12 jaar betalen de helft. Vetrek bij de VW aan de Oude Haven, om 13.30 uur. VLISSINGEN Stadswandeling. Een gids vertelt over de havens, de zee, de loodsboten, de boulevard en de historie. U hoort verhalen over Michiel de Ruyter en de tijd van de VOC en de WIC, maar ook over oorlogen en de ontwikkelingen die de stad de laatste tientallen jaren doormaakt. Iedere dinsdag en donderdag. Aanvang: 11.30 uur en14.00 uur. Duur: 1,5 uur. Deelname: 2 euro, kinderen tot en met 18 jaar gratis. Vertrek bij de VW aan de Spuistraat. VROUWENPOLDER Wandeling door natuurgebied Oranjezon. Een gids van Het Zeeuwse Landschap vertelt over dit gevarieer de duingebied, dat bijna honderd jaar lang dienst deed als waterwingebied. Start aan het eind van de Koninging Emmaweg, om 19.00 uur. Meelopen kost 3 euro; kinderen tot 16 jaar betalen 1,50 euro; dona teurs gratis. Lange broek en sokken aantrekken wordt aangeraden ivm teken. WALCHEREN (DIVERSE PLAATSEN) Terre des Hommes fietstocht. Een dag fietsen over Walcheren, waarbij u op plekjes komt waarvan u het bestaan nog niet wist. De opbrengst gaat naar het goe de doel. Diverse startplekken. Meer informatie bij de VW's en op http://www.dorpentocht-walche- ren.nl/tips-informatie.html. WESTENSCHOUWEN Avondexcursie in de boswachterij. De tocht gaat over smalle zandpaadjes waar bijna niemand komt en langs stekelig struikgewas. Stevige kleding is gewenst. De gids vertelt alles over het beheer van het gebied en het duinherstelproject langs de zeereep. Vertrek om 19.00 uur vanaf de excursieschuur aan de ingang van de boswachterij. Honden mogen aangelijnd mee. WESTKAPELLE Badgasten tennisavond. Inschrijven vanaf 18.30 uur, aanvang 19.00 uur. Alleen voor zestienplussers. Aan melden kan individueel en per duo. Kosten: 4 euro, in clusief drankje. Locatie: sportpark De Prelaat aan de Domineeshofweg. ZIERIKZEE Openstelling katholieke kerk aan de Hoge Molen straat. Van 10.00 uur tot 16,00 uur. Stadswandeling met een gids. Die toont vooral de ve le monumenten in het stadje. Na afloop krijgen deel nemers vijftig procent korting op het beklimmen van de Dikke Toren. Vertrek om 10.30 uur bij de VW aan de Nieuwe Haven. Kaarten kosten 5,75 euro. Zierikzeese dagen, braderie en toeristische markt op diverse plaatsen in het centrum. Vanaf 10.00 uur. Kermis op het Havenplein. Volksdansfestival op de Beuze aan het Havenplein. Volksdansgroepen uit Turkije, Roemenië en Frankrijk treden op. Van 14.00 uur tot 16.00 uur. ZOUTELANDE 4 Seizoensmarkt op het Willibrordus- plein en in de Langstraat. Van 10.00 uur tot 21.00 uur. Meer agendapunten op www.wvzeeland.nl. U kunt daar ook zelf evenementen toevoegen. WOENSDAG 8 AUGUSTUS BURGH-HAAMSTEDE Wandelexcursie langs de inlagen van het verdron ken dorp Koudekerke. De gids vertelt over de histo rie en de natuur. Vertrek om 19.00 uur op de par keerplaats bij de Plompe Toren aan de Plompeto- renweg. Meelopen kost 7 euro, kinderen van 6 tot en met 12 jaar 2 euro. Aanmelden verplicht, via 0113 644044. COLIJNSPLAAT Rondleiding 'De Kracht van het Water'. Cultuurhis torische tocht, waarbij een gids anekdotes en we tenswaardigheden met u deelt. Die gaan onder meer over de godin Nehalennia, het monument van de verdronken dorpen, Johannis de Rijke, het wonder van Colijnsplaat in 1953 én de eeuwige strijd tegen het water. Start om 15.00 uur. Deelna me kost 11 euro; kinderen tot en met 12 jaar beta len 5 euro. Aanmelden via 06 24512582. DOMBURG Mondriaan Rondwandeling. Een gids neemt deelne mers mee naar de tijd van Mondriaan, toen Dom burg een mondaine badplaats was. Meelopen kost 5 euro (kinderen tot en met 12 jaar 3 euro). Tick ets verkrijgbaar bij alle VW's in Zeeland. Vertrek aan de Schuitvlotstraat 32 om 13.30 uur. KAMPERLAND Ezelwandeling over Noord-Beveland. Elke woens dag (vanaf 13.30 uur) en zaterdag (vanaf 10.00 uur) vanaf Het Ezelhuis aan Stroodorp 1. Vooraf aanmelden via 0113 372830 of 06 28888087. Prijs: 15,00 euro voor kinderen vanaf 4 jaar, 19,50 euro voor volwassenen. Wie ook wil picknicken, be taalt 10 euro extra (kinderen 7,50 euro extra). MIDDELBURG Workshops porselein schilderen voor kinderen en families in het Zeeuws Museum, gedurende de he le dag. Aanmelden is verplicht en kan via 0118 653000. Kosten 5 euro per persoon. WISSENKERKE Pannenkoekentocht: een rit met een huifkar, met halverwege een pannenkoek en drankje op een boerderij. Vertrek om 14.00 uur bij restaurant De Kroon aan de Voorstraat 17. Meedoen kost 16,50 euro, kinderen tot en met 10 jaar betalen 11,50 eu ro. Reserveren via 0117 371324. TERNEUZEN Stadswandeling met gids. Vertrek om 14.00 uur bij het VW-kantoor aan de Noordstraat 62. Vooraf re serveren via 0115 760122. te maken hebt." De kruiden worden ge bruikt door de campinggasten en net voor het avondeten komen de koks van de bijbe horende eeterij de verschillende kruiden plukken. „Knoertvers en zuiver, waar geen enkel chemische goedje aan te pas komt",- vertelt Hans trots. Hij maakt onderscheid tussen medicinale en culinaire kruiden. Maar er zijn wat uit zonderingen. Oregano is een vaak gebruikt kruid in gerechten, maar staat bij de medici nale kruiden. „Het werkt ook bloedzuive rend." Vijftien soorten oregano telt dit perk je, de één veel straffer dan de ander. Hoe jonger de plant, hoe meer smaak. Ook staan er wel dertig verschillende soorten pepers. „Als je op een peperzakje kijkt zie je een nummer staan, oplopend van o tot 50.000. Een tapaspeper is 600, niet zo heel scherp. Ik heb hier een peper staan met nummer 48.000, die wordt in India tegen de kozijnen gesmeerd zodat de olifanten niet naar bin nen komen", vertelt Hans. Tijdens de rond leidingen vertelt hij nog meer van dit soort leuke weetjes, en krijg je zelf ook wat krui den in handen. „Zo'n kruidentuin werkt aanstekelijk", lacht Hans op het eind. Dat klopt: de meegekre gen citroenkruid voor bij de zalm doet ver langen naar meer... Dorpsplein 14, Aagtekerke 01 18 581 306 www.leojoossetweewielers.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 45