Kittel pakt de draad op in 2013 in eredivisie 'Doellijntechnologie Monsterklus Feyenoord Sport in het kort WIELRENNEN Duitse krachtpatser geeft sprintles op de Dam in Middelburg Rabobank en Saxo Bank-Tinkoff rijden aan kop tijdens de eerste doorkomst van de Eneco Tour op de Dam in Middelburg. foto Lex de Meester Aras Özbiliz staat voor een vertrek bij Ajax. De 22-jarige buitenspeler kan zijn handtekening zetten onder een lucratief contract bij Koeban Krasnodar, de huidige nummer der tien van Rusland. Ajax en Koeban Krasnodar zijn akkoord over een vertrek van de aanvaller uit Arme nië, die zijn opleiding in Amster dam genoot. Özbiliz heeft nog geen definitieve overeenstemming met de Russische club bereikt. C Khalid Sinouh vervolgt zijn loop baan bij NEC. De 37-jarige doelman is een contract van een jaar met de club uit Nijme gen overeen gekomen. Si nouh was het afgelo pen seizoen actief voor PSV, dat zich versterkte met keeper Boy Waterman. Tennisser Igor Sijsling (24) is door zijn zege in het challengertoernooi van Vancouver de top honderd van de wereld binnengestormd. De Am sterdammer maakte op de gisteren uitgebrachte wereldranglijst een reuzensprong van 102 naar 74. Zo hoog stond Sijsling nog nooit. De Nederlandse wielerploeg Ar- gos-Shimano gaat in de Ronde van Spanje voor dagsucces. Met sprin ter John Degenkolb hoopt de ploeg daar een goede kans op te ma ken. De Duit ser is één van de ne gen cou reurs die op 18 augustus aan de start staat in Pamplona. Argos neemt slechts twee Nederlanders mee naar Spanje. Dat zijn Koen de Kort en Tom Dumoulin. Wielerploeg Rabobank heeft de Noor Lars Petter Nordhaug voor twee jaar vastgelegd. De 28-jarige Nordhaug komt over van het Britse Sky. De Noor is een voormalig mountainbiker. „Ik heb in mijn car rière altijd erg opgekeken naar de Rabobank-ploeg, nu ben ik blij dat ik er mag rijden" Marcel Kittel bij rentree opper machtig in eerste etappe Ene co Tour. Opgave in de Ronde van Frank rijk had hem diep geraakt. Stef Clement loopt hersen schudding op bij zware valpar tij. door Jan Martens MIDDELBURG - Het was zijn eerste wedstrijd na zijn opgave in de Tour de France. Dat weerhield Marcel Kittel er niet van om giste ren de openingsrit van de Eneco Tour te winnen. In het voorjaar reeg hij de overwinningen aaneen. Marcel Kittel boekte ritzeges in de Ster van Bessèges, de Ronde van Oman (twee keer), de Driedaagse van de Panne en de Ster ZLM Toer (twee keer, waarbij hij onder meer Mark Cavendish klopte). Als bo nus pakte hij de Grote Schelde- prijs mee. De ultieme beloning moest ko men in de Tour de France, waar het Duitse spurtkanon van Team Argos-Shimano de strijd aan wilde gaan met Mark Cavendish, André Greipel en Peter Sagan. Het kwam er niet van. Maagproblemen ge volgd door knieklachten dwongen Kittel al in de vijfde etappe tot op geven. En dat raakte hem diep. Be hoorlijk diep, bekende hij gisteren na zijn zege op de Dam in Middel burg. „Ik heb de Tour verder niet op televisie gevolgd. Ik ben met mijn vriendin een paar dagen naar de kust gegaan en heb ook daarna de nodige rust genomen om mijn knie te laten herstellen." En dat werkte. Pijnvrij maakte Kit tel gisteren in de eerste etappe van de Eneco Tour zijn rentree in het profpeloton. De Duitse krachtpat ser pakte de draad uit het voorjaar weer op en gaf meteen sprintles. „Ik voelde me goed. En het was een vlakke rit, dus dan wil de ploeg voor mij werken. Ik ben blij dat ik het karwei af heb kunnen maken." Kittel is de eerste spurter van Argos-Shimano, op papier nog altijd de derde Nederlandse profploeg na het grotere Rabo bank en Vacansoleü-DCM. Zeker als er over vlakke wegen gereden wordt. Voor heuvelachtig terrein heeft Argos een andere Duitser in de gelederen: John Degenkolb. En dan is er natuurlijk nog Tom Veelers. De 27-jarige Nederlander verraste in de voorbije Tour, door na het opgeven van Kittel plots naar een derde en een vierde plek te sprinten temidden van de we reldtop. Toch was Veelers, die voor tijdig afstapte in de Tour, gisteren gewoon weer de lead-out van Kit tel. „Als iemand in onze ploeg denkt te kunnen winnen, steekt hij bij de bespreking vooraf zijn hand op. Tom deed dat niet. Ik voelde me goed en heb dat ook laten weten." De sprintzege van Kittel was de kroon op een verder ronduit saaie en bijzonder trage etappe. Geteis terd door harde tegenwind en de nodige regen in het eerste deel van de rit kwam het peloton een half uur na het langzaamste tijdschema over de finish in het wel weer zon nige Middelburg. De passage door West-Brabant had, na de start in Waalwijk, niets om het lijf Al na twee kilometer gingen de Spanjaard Pablo Urtasan en de Belg Staf Scheirlinckx er vandoor. Het duo pakte acht minuten voorsprong, maar werd al op 74 kilometer van de finish weer ingerekend. Daarna bleef het peloton bijeen en ging het tempo pas diep in de finale omhoog. Op twee kilometer voor de meet was er een stevige valpar tij, waarna de oppermachtige Kit tel voor oud-beloftenwereldkampi- oen Arnaud Démare en Taylor Phinney over de streep kwam. Stef Clement kwam al na 71 kilometer hard ten val en moest de koers ver laten. Hij heeft 'slechts' een lichte hersenschudding. Kittel kreeg na zijn ritzege de lei derstrui van de Eneco Tour om de schouders. Daarover maakte hij zich gisteren geen illusies. „Wij zijn hier niet voor het klassement, maar voor de sprints." pHHIPS, door Wilber Hack ZEIST - De KNVB streeft ernaar om in het seizoen 2012-2013 doel lijnbewaking in te voeren in het betaalde voetbal. Dat vertelde com petitieleider Gijs de Jong gister morgen tijdens een bijeenkomst voor scheidsrechters en hun assis tenten in Zeist. In september is er een vergadering belegd waarop de clubs van het be drijf Hawk-Eye informatie krijgen over de kosten van doellijncame ra's. „Daarna gaan we kijken hoe snel we het eventueel in kunnen voeren. Het EK heeft met dat niet geziene doelpunt van Oekraïne te gen Engeland nog eens aange toond dat de menselijke waarne ming beperkt blijft. Als KNVB ge loven we in technische vooruit gang", zei De Jong, die verklaarde dat matchfixing een belangrijk aan dachtspunt blijft. In het komende seizoen staat het uitbannen van ernstig gemeen spel ook hoog op de agenda. Dat zei scheidsrechtersbaas Dick van Egmond. Trainers en spelers dron gen zelf een paar jaar geleden aan op meer respect en sportiviteit. „Het risico bestaat dat er te veel ro de kaarten vallen als we er fel te gen op blijven treden. Daar vragen we begrip voor." door Theo Ruizenaar ROTTERDAM - Feyenoord-coach Ro nald Koeman zal nog voordat de nationale competitie begonnen is, zijn eerste huzarenstuk moeten af leveren door vandaag zijn jonge elf tal tegen Dinamo Kiev de 2-1-ach- terstand in eigen huis recht te la ten zetten. Feyenoord speelde vorige week uit in de Oekraïense hoofdstad een uur lang verdienstelijk, maar mocht zich achteraf nog gelukkig prijzen met de kleine nederlaag. „Het zou een verrassing zijn als wij ons plaatsen, want op basis van doelstelling en budget is Dina mo eigenlijk verplicht om de vol gende ronde te halen", zei Koe man. „De druk ligt dan ook bij hen, zeker als je de woorden van hun voorzitter het afgelopen week einde hoorde. Zij moeten en wij willen." Feyenoord zal in de uitverkochte Kuip hoogstwaarschijnlijk aan treden met Jordy Clasie en Darryl Janmaat, die beiden de afgelopen week werden gehinderd door liesklachten. Maar intensieve be handeling zorgde ervoor dat het jeugdige duo bij de laatste training op maandag volledig kon mee doen. Koeman benadrukte dat zijn ploeg top zal moeten zijn om een kans te maken om de laatste voorronde van het prestigieuze miljoenenbal te bereiken. Koeman: „Vorige week waren we het eerste uur top en daarna hebben we het zelf weg gegeven. Daarom gaan we de beel den met de groep nog eens terug kijken, want het belangrijkste voor de return is dat we leren van de eerste wedstrijd." Los van het feit dat het verder ko men in Europa de ontwikkeling van de jeugdige selectie een boost zal geven, is het ook zakelijk ge zien van belang dat Feyenoord in de race blijft voor het kampioenen bal. Plaatsing voor de volgende voorronde levert de nummer twee van het afgelopen seizoen sowieso 2,1 miljoen euro op, waarbij dan ook nog de recette van een volle Kuip (1,5 tot 2 miljoen) kan wor den bijgeschreven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 30