In de lift zeeland 119 Combi Comfort Zeeuws-Vlaamse vlag niet welkom op tribune bij Olympische Spelen Piet Vogelaar 'm nodig hebt! dinsdag 7 augustus 2012 RSSSSSSSHBSBSSK Horecaman Jurben Ubbink uit Vlissingen is met Zilt en Zoet een nieuwe uitdaging begonnen in Zoutelande. Hij ziet kansen in het dorp dat volgens hem 'in de lift zit'. „Als je nu niet investeert, ben je over een jaar of vijf te laat." als je WESTKAPELLE Sloffen sigaretten gestolen bij garage Tussen zondag 23.00 uur en maan dag 08.00 uur is er ingebroken in een garagebedrijf in Westkapelle, aldus de politie. De dader(s) kwam(en) het pand binnen door een deur te forceren. Binnen werd uit het garagebedrijf/benzinepomp een grote hoeveelheid sloffen siga retten weggenomen. De waarde hiervan bedraagt een paar duizend euro. WESTKAPELLE Actie voor noodhulp slachtoffers Syrië De Protestantse Gemeente Westka pelle voert actie voor noodhulpver lening aan de slachtoffers in Syrië. De partners van Kerk in Actie stel len voedselpakketten, medicatie en hygiënische pakketten samen zo dat Syrische families zich telkens een paar weken kunnen redden. Via de weekmarktfolder wordt de Westkapelse bevolking opgeroepen bijdragen over te maken op reke ning van de diaconie. SEROOSKERKE Automobilist aangehouden Een automobilist (30) uit Dor drecht is aangehouden voor rijden onder invloed. Bij de meldkamer waren meldingen binnengekomen dat ter hoogte van Serooskerke (W) een automobilist gevaarlijk rij gedrag vertoonde. Agenten zagen de auto rijden op de Veerseweg en gaven een stopteken dat de bestuur der in eerste instantie negeerde. Uiteindelijk stopte hij en werd hij aangehouden. door Henk Boot HULST - Ze hadden niks kwaads in de zin. Geen politieke bijbedoeling ook. De Zeeuws-Vlaamse vlag die ze tijdens de wedstrijden van Ne derlandse sporters op de Olympi sche Spelen in Londen lieten zien, was louter bedoeld om wat recla me te maken voor Zeeuws-Vlaan- deren. En om de thuisblijvers via de tv-camera's te laten zien: 'kijk hier zitten we'. We, dat zijn de mannen van EV'82 (EchteVrien- den'82). Een clubje ex-hockeyers van Rapide uit Hulst. Met zijn veertienen reisden ze vorige week donderdag af naar Londen. In keu rige donkerblauwe blazers met oranje bies om de revers, witte broeken en een bedrieglijk echt NOC/NSF-logo op de borst. Met in hun bagage een Zeeuws-Vlaam- se vlag die bij het judo, het zwem men en het hockey op de tribune werd uitgerold. „We zijn trots op Zeeuws-Vlaanderen, ook al wonen we er nu niet meer allemaal", al dus Martijn Lockefeer (38) die zelf na zijn studie wel terugkeerde naar het land van de Vos Reynaer- de. Zaterdag tijdens de hockeywed strijd van de Nederlandse dames tegen Zuid-Korea was het echter gedaan met de pret. „We moesten onze vlag inleveren, omdat de or ganisatie niet toestaat dat er vlag gen worden getoond van landen die niet aan de Spelen meedoen." EV'82 stond voor de keus: de vlag terugvragen, maar dan wel ter stond het stadion verlaten. Of de wedstrijd uitzitten zonder dun doek. „Een lachertje, maar we heb ben voor het laatste gekozen". De ophef via de media verrast hen. „Een storm in een glas water, laten we het vooral niet groter maken dan het is. Om de vijf jaar doen we samen iets bijzonders. We heb ben hier vooral veel plezier aan be leefd." Gisternamiddag zat de trip van EV'82 erop. Zonder regiovlag vloog het gezelschap naar huis. comfort mobiliteitshulpmiddelen Jufferswegje 12 4421 J B Kapel Ie 0113-34 10 49 5 Vlissinger Jurben Ubbink runt sinds kort met zijn echtgenote Inge het restaurant Zilt en Zoet in Zoutelande.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 19