PostNL: 'Meer toezicht onnodig' economie 113 Ziggo start muziekdienst Bank beticht van illegale handel met Iran Best Buy wil van beurs DE BANK ANNO NU ABN*AÜRG dinsdag 7 augustus 2012 Eén mobiele bundel voor het hele bedrijf DEN HAAG - PostNL zit niet te wachten op nog meer toezicht en regulering. Volgens bestuursvoor zitter Herna Verhagen is het niet nodig om het toezicht op de post- sector verder op te tuigen, zoals de politiek wil. „We worden al be hoorlijk gereguleerd in Nederland. We hebben te maken met de AFM (Autoriteit Financiële Markten, red.) en met de Opta (Onafhanke lijke Post- en Telecomautoriteit, red). Bovendien worden e-mail en internet onderhand grotere con currenten dan andere postbedrij ven", stelde Verhagen gisteren bij de presentatie'van de halfjaarcij fers. Die halfjaarcijfers vielen iets slech ter uit dan was verwacht. Per sal do daalde de omzet van PostNL met 0,2 procent. De daling was deels het gevolg van de moeilijke economische omstan digheden. De moeizaam lopende en inmiddels stilgelegde reorgani satie kost het bedrijf daarnaast ook de nodige miljoenen. Binnen PostNL is-er een groot ver schil tussen de Nederlandse postac tiviteiten, de pakketpoot en de bui tenlandse activiteiten. De al jaren geleden ingezette daling van het postvolume zet door: in het twee de kwartaal van dit jaar nam het totale postvolume met 8,3 procent af De belangrijkste oorzaak is substi tutie: de klassieke brief verliest steeds meer terrein aan e-mail en andere vormen van communicatie via internet. De pakketpoot van het bedrijf en de buitenlandse activiteiten (Post NL is actiefin Duitsland, het Vere nigd Koninkrijk en Italië) groei den wel, maar net niet genoeg om de omzetdaling in Nederland ge heel te compenseren. Volgens Verhagen gaat het bedrijf de dit voorjaar stilgelegde reorgani satie van de brievenpost via 'een gecontroleerde uitrol' hervatten. Die reorganisatie leidde tot zulke grote problemen dat de kwaliteit van de bezorging in gevaar kwam en klanten dreigden weg te lopen. Om dat te voorkomen besloot PostNL de reorganisatie, waarbij duizenden banen verloren gaan, tot nader order stil te leggen. Op dit moment test het bedrijf mogelijke oplossingen die in over leg met de ondernemingsraad zijn ontwikkeld. Na een evaluatie van de resultaten zal in het vierde kwartaal een besluit worden geno men over het verdere verloop van de reorganisatie. De vertraging kost PostNL op korte termijn veel geld, maar Verhagen zei er op te vertrouwen dat de besparingsdoe len voor de langere termijn kun nen worden bereikt. NEW YORK - dard Chartered wordt in de Vere nigde Staten verdacht van groot schalige illegale handel met Iran. Het bedrijf dreigt daardoor zijn vergunning kwijt te raken om ac tief te zijn in New York, het hart van de Amerikaanse financiële we reld. Standard Chartered zou over een periode van tien jaar in het ge heim zaken hebben gedaan met Iran, in strijd met Amerikaanse sancties. De totale waarde van de clandestiene transacties zou 250 miljard dollar bedragen. Toezicht houders in New York hebben de bank om opheldering gevraagd. DEN HAAG - Kabelbedrijf Ziggo heeft een eigen 'streaming' mu ziekdienst gelanceerd, als Neder landse tegenhanger van het Zweed se Spotify. Sinds maandag kunnen Ziggoklanten de dienst, waarmee zij hun lievelingsmuziek overal di gitaal kunnen beluisteren, een maand lang gratis uitproberen. Het bedrijf ziet in Ziggo Muziek de volgende stap in de groei van ouderwetse kabelonderneming naar een volwaardig media- en en tertainmentbedrijf Digitale mu- "ziekaanbieder Spotify groeit we reldwijd als kool, ook in Neder land. Ziggo denkt met de eigen dienst op dat succes te kunnen meeliften. „Wij bieden een grote collectie aan Nederlandse arties ten", duidt Ziggo-woordvoerder Erik van Doeselaar de nieuwe dienst. Muziek is een belangrijk on derdeel van de nieuwe koers die Ziggo vorig jaar inzette. Na de ope ning van concertzaal Ziggo Dome in juni, is er nu de muziekdienst voor klanten van het kabelbedrijf NEW YORK - De oprichter en ex-topman van de Amerikaanse elektronicaketen Best Buy, Richard Schulze, wil het bedrijf van de beurs halen. Hij liet maandag we ten tussen de 24 en 26 dollar per aandeel op tafel te willen leggen. Het aandeel, dat vrijdag sloot op 17,64 dollar, maakte maandag een koerssprong van 20 procent. Schul ze heeft al een belang van ruim 20 procent. Best Buy beleeft zware tij den door de felle concurrentie van Apple. Snelheid is een belangrijk element voor uw ondernemersactiviteiten. De snelheid waarmee u beslissingen neemt heeft tenslotte veel invloed op de mate waarin u kansen kunt benutten. Daarom werkt u bij ABN AMRO met adviseurs die thuis zijn in uw sector en weten wat er speelt in Walcheren. U praat altijd met mensen met mandaat. Net als u vinden ook wij korte lijnen belangrijk, onze specialisten zijn voor u binnen handbereik. Bijvoorbeeld adviseurs eashmanagement die zich verdiepen in uw onderneming en zorgen dat-u uw geldstromen efficiënt organiseert. Wilt u ook meer snelheid in uw ondernemingsactiviteiten brengen? Ga dan naar abnamro.nl/bedrijven of bel met Francoise Wittmer- Van' Loon, Directeur Bedrijven Walcheren op 0118 67 25 85.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 13