'Palen vlogen meters de lucht in' 61 binnenland Stressless® is... POORTVLiÉT het andere woord voor comfort maandag 6 augustus 2012 De kracht van het nood weer bij het Dicky Wood- stockfestival overrompelt be zoekers en organisatie volle dig. „Ik denk: die zijn alle maal dood." door Jordy Boschman en Caspar van Oirschot Het is een uur of negen, zaterdagavond, op het terrein van het Dicky Woodstockfestival in Steenwij kerwold. Het concert van Rowwen Hèze moet later op de avond het hoogtepunt van het driedaagse feest worden. In de gro te tent druppelen de festivalgan gers binnen. Er zijn nog maar zo'n 150 bezoekers als de lucht boven het terrein opeens zwart wordt. Het gaat regenen. De wind trekt aan, regen verandert in hagel. Be zoekers rennen, op zoek naar een droog plekje. De hagelstenen die op de feesttent landen leveren een enorm kabaal op. Dan, opeens, tilt een windvlaag het achterste deel van de grote tent op. Zeil, kabels en ijzeren sta ven vliegen in het rond. Mensen worden geraakt en een deel van de tent stort, met veel mensen nog onder het zeil, in. Na tien minu ten is het noodweer overgetrokken en wordt het opeens onwezenlijk stil. Een stuk of vijftien mensen blijken gewond te zijn: veel hoofd wonden en botbreuken. Een 37-jarige man uit Zuidveen is er het slechtst aan toe. Hij brak acht ribben, zijn linkerschouder blad en beschadigde zijn longen. Tijdens het noodweer van zater dagavond stortte - vermoedelijk door een valwind - de grote feest tent op het festivalterrein in. Het festival wordt direct afgelast. Hennie Worms (50) uit Zevenber gen staat in de bewuste tent wan neer die het begeeft: „Zo ineens kwam bij het podium het water door de tent naar beneden. De drummer en zijn drumstel wer den al helemaal nat. Toen vervol gens heel het podium nat werd, stopte de band. Op dat moment kijk ik naar rechts en zie ik zo hoe de zijpalen van de tent de lucht in getrokken worden. Ze gingen ze ker drie, vier meter hoog. Mensen renden onder het tentdoek door. Sommige festivalbezoekers vielen. Er waren er die een paal tegen hun rug kregen. Het vreemde was, dat alleen de grote tent omviel." Terwijl de palen worden weggesla gen en het zeil golfbewegingen be gint te maken, weet Worms de tent te ontvluchten. Anderen dui ken juist onder het zeil op zoek naar vrienden en familie. Een andere ooggetuige staat in het Enkele slachtoffers van het noodweer worden opgevangen door de hulpdiensten. foto Vincent Jannink/ANP tentje bij de ingang te schuilen als het mis gaat: „Opeens was er een rukwind, de stroom viel weg, lich ten gingen uit. Ik keek naar de gro te tent en die ging gewoon op en neer. En toen ging de tent zelfs he lemaal plat. Ik denk: die zijn alle maal dood. Eng." Ze gaat meteen op zoek naar de vriendin met wie ze die avond zou 'Woodstocken'. Zij is even daarvoor tijdens de enorme bui ('die hagelstenen deden zeer op je kop') de kleine feesttent ingerend. De vrouw is verpleegkundige op de OK-afdeling in Zwolle en schiet meteen de toegesnelde hulpverle ners te hulp met het inbrengen van infusen. Elf bezoekers worden met verwondingen vervoerd naar ziekenhuizen in Heerenveen, Mep- pel en Zwolle. De andere festival bezoekers druipen af. In een mum van tijd heeft de politie een groot gebied rondom het festivalterrein afgezet. Op de nabij gelegen festivalcam ping raakten vele tenten onherstel baar beschadigd. Ook de jaarlijkse gondeltocht bij Dwarsgracht, iets verderop, werd halverwege afgebro ken vanwege het noodweer; enkele versierde gondels werden vernield. Ontdek het origineel met de gepatenteerde functies! Glijsysteem Lendensteun Slaapfunctie 10 jaar garantie Vanuit Tholen Bij aankomst in Poortvliet, te rotonde rechts en de weg volgen. Woonboulevard Poortvliet vindt u na 500 meter aan uw linkerhand. Vanuit Andere richtingen Aangekomen in Poortvliet volgt u de aanduidingen* Bedrijventerrein" Paasdijkweg 33 Poortvliet infolijn 0166 619100 www.woonboulevardpoortvliet.nl |}g Made in Norway THE INNOVATORS OF COMFORT™ oooo\A\ooulev/a<c3i fTTI Als u in een Stressless® zit, merkt u onmiddellijk wat echt comfort betekent. U ervaart hoe de fauteuil vloeiend achterover glijdt en u in elke houding perfecte ondersteuning biedt. Ontdek het ware comfort van Stressless® tijdens een proefzit. Openingstijden Dinsdag l/m donderdag van 10.00 tot 17.30 uur Vrijdag (koopavond) van 10.00 tot 21.00 uur Zaterdag van 9.30 tot 17.00 uur Zondag en maandag Alleen echt met het Stressless® merk!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 6