v y 09 Zeeuwse voetbalsters na de rust kopje onder 361 spoi Dennis de Nooijer siert rentree met treffer op maandag 6 augustus 2012 TERNEUZEN - Dennis de Nooijer vierde zijn debuut voor Philippine met een doelpunt en twee assists tegen Spui en had daarmee een be langrijk aandeel in de 2-5-zege. De aanvaller werd na een half uur met een lichte blessure vervangen. Opvallend in het rijtje uitslagen was de 0-10-zege die Terneuzen op De Noormannen boekte. Spui-Philippine 2-5: Beide ploe gen waren verdedigend kwetsbaar. Al na drie minuten leidden de be zoekers door een treffer van Den nis de Nooijer. De spits gaf er daar na twee op een presenteerblaadje aan Maarten van Hecke. De Spaan se aanwinst Bruno Moran Jusdado en Timo de Bock voerden de score voor Philippine verder op. Voor Spui mikten Ad Verlinde en Kevin Schot raak. Arnemuiden-Zaamslag 2-2: Zaamslag had voor de rust het bes te van het spel, maar Arnemuiden kwam na de hervatting sterk terug en dwong uiteindelijk nog een 2-2-gelijkspel af Tommy Tissink zorgde in de eerste helft voor 0-1, waarna het door Wesley Dieleman 0-2 werd. Jarco Boogaard bracht de spanning in de wedstrijd terug. Door Marinus Baas werd het ruim voor tijd nog 2-2. De Noormannen-Terneuzen 0-10: Terneuzen had geen enkele moeite met De Noormannen, dat zich gewillig naar de slachtbank liet leiden. Bij de rust was het al 0-3 door doelpunten van Raillison Cristina, Timon van der Hooft en Dominique Verlinde. In de twee de helft voerden Nick Claassen (zx), J.arno Waebeke (2x), Tim de Feijter en Mark Verweij (2x) de score op naar dubbele cijfers: 0-10. Nieuwdorp-Aardenburg 1-7: Nieuwdorp was in de eerste helft niet eens zoveel minder dan Aar denburg en kwam nadat het 0-1 was geworden ook terug tot 1-1. De bezoekers benutten daarna zo wat elke kans en stonden bij de Tust daarom ook met 1-3 voor. In de tweede helft was Aardenburg zoveel beter dat de score soepel uit gebouwd werd naar 1-7. Thijs Ring- oot (2x), Bart van den Hamel (2x), Steven de Croock, Dwijgt van Hul- le en Tijl Tournois waren de doel puntenmakers. RIA W.-Axel 1-2: Axel startte sterk, maar daarna nam Ria W het initiatief over. Kort voor de rust leidde dat tot de openingstreffer van Dean van Meerhage. Pas in het slotkwartier kon Axel de wed strijd weer naar zich toe trekken. Door nieuwkomer Urnalon Mar tens werd het 1-1, waarna Kjell Vanderhaegen vijf minuten voor tijd de winnende 1-2 binnen schoot. FC Dauwendaele-Hontenisse 5-1: Hontenisse verweerde zich in het duel met het twee klassen ho ger spelende Dauwendaele alleraar digst maar moest het op kwaliteit afleggen. Bij de rust was het al 3-0. Daarna scoorde Tom Rijk welis waar tegen, maar dat kon niet ver hinderen dat de thuisclub nog eens twee keer doel trof Voor Dau wendaele scoorden René-Michel Gerritsen (2x), Khalid Kaldoon en Mart de Kroo (2x). AZW-St.Gilles Waas 0-5: AZW <§>efende zaterdagmiddag tegen St. Gilles Waas, de nieuwe club van oud-Zaamslagtrainer Kenny Ver- hoene. Dertig minuten lang kon de Axelse ploeg St. Gilles aardig te genstand bieden, maar daarna na men de bezoekers afstand. Bij de rust was het 0-2, na negentig mi nuten 0-5. Sluiskil Sluiskil speelde vrijdag twee oefènwedstrijdjes van 45 mi nuten, eerst tegen Jong Lokeren, daarna tegen de amateurs van Ajax. Tegen Jong Lokeren werd het een 1-3-nederlaag. Nadat het 0-3 was geworden, scoorde Me- vlud Eryürük drie minuten voor tijd uit een strafschop tegen: 1-3. Van Ajax werd vervolgens met 0-2 verloren, met doelpunten in de 25e en 35e minuut. Ajax en Jong Lokeren kwamen in hun slotduel vervolgens niet tot scoren: 0-0. HW'24-Halsteren 1-1: Halsteren was voor de rust de bovenliggende partij en kwam uit een corner ver diend ook op 0-1. In de tweede helft wisselden de bezoekers, die in de ochtend nog getraind had den, zowat het hele elftal en ging het duel wat meer gelijkop. Twin tig minuten voor tijd zorgde Jari Vyaene voor de gelijkmaker. Uit een hoekschop tikte hij de bal bij de tweede paal binnen: 1-1. Sluis-Steen 0-11: Sluis was niet op gewassen tegen Steen, dat tot een aantal vlot uitgespeelde aanvallen kwam en ook makkelijk de weg naar het doel vond. Robin Mari- man (3X), Randy Howuer (3X), Giovanni Lekaj (zx), Kenny Verha- ge, Sander van Remortele en Ro bin Goelse waren de doelpunten makers aan de kant van Steen. Bij de rust leidden de bezoekers al met 0-5. FC Dordrecht-Goes 6-1: Goes bood de eerste-divisieclub zeker in de tweede helft aardig partij. Toen ook scoorde de Bevelandse hoofd klasser via Gaffin de Meza. „De uitslag zegt me niet zoveel", zei trainer Gérard de Nooijer. „Het spel was redelijk en de contouren worden steeds meer zichtbaar. We hebben tot nu toe best een zwaar oefenprogramma gehad, maar ik houd rekening met de belasting van de spelers. Komende week krijgt Gert-Jan van Leiden bijvoor- beid vrij, omdat hij een beetje last heeft van zijn enkel." Noad'67-Oostkapelle 3-1: Beide ploegen moesten nogal wat basis krachten missen. De thuisploeg had daar het minste last van en won via treffers van Jeroen Ver wijs, Dennis Kot en Corné de Frel. Het doelpunt van Oostkapelle kwam van Giacomo Wattel. Serooskerke-Kloetinge 2 3-0: Serooskerke zou eigelijk tegen We- meldinge spelen, maar die ploeg kon niet over voldoende spelers be schikken. Kloetinge 2 bood aardig tegenstand, maar ging toch ten on der. Voor Serooskerke scoorden Jas per Wilderom, Bart Rooze en Alex Jobse. Zeelandia Middelburg-RCS 0-3: De thuisclub moest zijn meerdere erkennen in RCS. Voor de Sou- burgse ploeg waren André Siere- veld, Mourad Boubouh en Evers- dijk trefzeker. VC Vlissingen-VCK 8-0: VCK fungeerde als schietschijf. Lionel Lord, Randy de Dreu (2x), Sinan Coban (2x), Arjan Human, Syl- vion Uranie en Thomas Ragut wa ren de doelpuntenmakers. Andere uitslagen van oefenduels zijn: Yerseke-Wolfaartsdijk 5-0, Hein- kenszand-MZVC 1-2, Apollo-Kapelle 1-4, SPS-DW'09 1-1, De Meeu- wen-Krabbendijke 2-0, Bruse Boys-Strijen 3-4, Rimboe-Tholense Boys 3-2, MZC'11-Veere 2-1. ygt/ r- j Oostkapelle was met acht speel sters hofleverancier van de Zeeuwse vrouwen tegen Zulte Waregem. Het Zeeuw vrouwenelftal ver liest in IJzendijke de oefenwed strijd tegen Zulte Waregem met 6-1De bezoeksters uit Vlaande ren maken in de tweede helft het verschil. Zij treffen daarin vier keer doel. door René van Stee IJZENDIJKE - Tot de rust (1-2) kon het Zeeuws vrouwenelftal Zulte Waregem aardig bijbenen. In de tweede helft nam de Vlaamse ploeg, komend seizoen op het hoogste niveau acterend in de Ne derlands-Belgische BeNeLeague, echter ruim afstand van de Neder landse opponent. Op het veld van IJzendijke werd het zaterdag 1-6. „Absoluut geen schande", zei trainer/coach Adri Frank van het Zeeuwse keurkorps over die uit slag. „De meeste meiden zijn nog maar net begonnen met trainen. Ook heeft een groot aantal nooit eerder met elkaar gespeeld. Dan ging het toch best aardig, vond ik." De Zeeuwse vrouwen voetbalden in de eerste helft inderdaad rede lijk. Maud Kuijpers (IJzendijke) kopte haar ploeg al in de derde mi nuut naar een voorsprong. Daarna strafte Zulte Waregem twee verde digingsfoutjes af via An Blauwblo- mme en Elodie Branquart. Na de rust waren de bezoeksters duide lijk sterker. Dit resulteerde in de vijftigste minuut in de 1-3 van Sari na Heirbaut. Anke de Vos, Julie Devos en wederom Anke de Vos dreven de score tussen de 74e en 78e minuut op naar 1-6. Niet vreemd vond Franke omdat de krachten bij zijn speelsters wa ren weggevloeid en er bovendien vaak was gewisseld. „We konden geen vuist meer maken. En een te genstander die op alle fronten over meer klasse beschikt, maakt daar dan vakkundig gebruik van." Het was in belangrijke mate aan keepster Joraline Wielders te dan ken dat Zulte Waregem niet vaker doel trof. De inwoonster van Har- dinxveld-Giessendam staat ko mend seizoen onder de lat bij za terdag-hoofdklasser Oostkapelle, een club waarvoor ze in het sei zoen 2010-2011 ook al speelde. Na een uitstapje bij zondag-hoofdklas ser DESK uit Kaatsheuvel is ze te ruggekeerd naar Zeeland. Zij was al langer bekend bij Franke. Ook Oostkapelle-coach Irma de Witte is zeer gecharmeerd van de Zuid-Hollandse. „Toen ik werd te ruggevraagd was de keus niet moeilijk", vertelde Wielders. „Oostkapelle is ambitieus en wil hogerop. Ik wil graag meehelpen om die ambities waar te maken." Wielders keept nog maar voor het vierde jaar. Dat ze goed beslagen ten ijs komt, schrijft zij in eerste in- Karakteristiek stantie toe aan aanleg. „En aan m'n judoverleden. Ik ben niet bang om te vallen. En ik weet ook hoé ik moet vallen", legde ze uit. Opvallende afwezigen zaterdag middag waren de speelsters van Smerdiek. Het oefenduel zou niet passen in de voorbereiding van de kersverse zaterdag-hoofdklasser. Veel aanwezigen in IJzendijke spra ken daarover hun twijfels uit. Theo Tazelaar van de Stichting Zeeuws Elftal wilde geen olie op het vuur gooien. „Misschien dat ze er bij Smerdiek nog aan moeten wennen dat wij de kar voor het Zeeuws elftal willen trekken. Wat ons betreft horen de vrouwen er naast het 'echte' Zeeuws elftal en Jong Zeeland echt bij. Dat trekt wel bij", verklaarde hij. Adri Fran ke tilde er evenmin zwaar aan. „Als een club geen toestemming geeft, houdt het op." Hij gaf er een positieve draai aan. „Vandaag heb ben ook meiden meegedaan van ploegen die op een lager niveau spelen. Wellicht is dit een bron van inspiratie geweest, waardoor ze op termijn nog meer uit hun sport willen halen." Zeeuws vrouweneiftal-Zulte Wa regem 1-6 (1-2). 3. Maud Kuijpers 1-0, 9. An Blauwblomme 1-1,18. Elodie Branquart 1-2, 50. Sarina Heirbaut 1-3, 74. Anke de Vos 1-4, 76. Julie Devos 1-5, 78. Anke de Vos 1 -6. Scheidsrechter: R. Koster (Hoek). Aantal toeschouwers: 150. Zeeuws vrouwenelftai: Joraline Wielders; Esra Matthijsse, Brigitte Boonman, Kim Njoku, Stella Vogel zang; Mindy Hengst, Annelien van Hecke, Rosanne Lammers; Sharnila Hamers, Maud Kuijpers, Yazzmin Geijs. Ingevallen: Muriel Marijs, Emily van Vooren, Maria Cappon, Marjolein de Munck, Nicky Rie- mens, Marina de Vos, Renske de Jong. Margot Martens in actie in de 3-finale van het Terneuzense Vliegende Hollandertoernooi. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 66