Braakmanbossen flink uitgebreid Inbraken op klaarlichte dag Kunst uit de verf in watertoren ZEEUWS-VLAANDEREN Terneuzense familie wil dat politie 'jonge vandalen' in de kraag grijpt MAANDAG 6 augustus 2012 11 Caraïbische invloeden op Visserijfeesten 12 Uitbreiding aan beide kanten van rijksweg N6t creëert aaneengesloten 'toegankelijk' natuurgebied van 567 hectare door René Hoonhorst BIERVLIET - De Braakmanbossen worden de komende jaren aanzien lijk uitgebreid. Zowel aan de noord- als aan de zuidkant van rijksweg N61 gaat Staatsbosbeheer tientallen hectare natuurgebied meer beheren. Dit najaar begint Staatsbosbeheer met de inrichting van de lap grond tussen het nieuwe speelbos en de nog aan te passen rijksweg. Het terrein van veertig hectare wordt toegevoegd aan het al be staande 310 hectare grote natuurge bied Braakman-Noord. In het nieu we stuk bos is, zo heeft de gemeen te Terneuzen bedongen, ook ruim te voor recreatie. Tot voor kort was de strook grond namelijk bedoeld voor het nabijgelegen recreatiecen trum, maar uitbreidingsplannen van Vakantie-eiland De Braakman zijn er momenteel niet. Boswachter Peter Maas stelt dat Staatsbosbeheer geen moeite heeft met de 'subbestemming recreatie' voor de laatste aanwinst. „Braak man-Noord is nu al in zijn geheel toegankelijk voor het publiek. Er zijn ruiter-, fiets- en wandelpaden, maar daarnaast mogen mensen ook op eigen initiatief door het ge bied struinen." De boswachter meldt dat Staatsbosbeheer de nieu we natuur rechtstreeks aan het re creatiecentrum wil koppelen door aanleg van een paadje. „Het is juist mooi als mensen de natuur bele ven. Om dat beter mogelijk te ma ken, komt er ook een wal tussen de rijksweg en Braakman-Noord." Aan de kant van de Oostzeedijk en de Spuikomweg (ten zuiden van de rijksweg) wordt tegelijk met de aanleg van de nieuwe rijks weg een reeënpassage gemaakt. Die tunnel geeft reeën, andere zoogdieren en amfibieën de kans veilig van noord naar zuid en vice versa te trekken. Ook aan de zuidkant krijgt Staats bosbeheer een aanzienlijk groter areaal 'bos'. Nu beheert de dienst 145 hectare in Braakman-Zuid. De komende jaren komt daar 55 hecta re bij. De nieuwe percelen worden ingezet om bossen en (wandelpa den met elkaar te verbinden en een geul te vergroten. Door de uit breidingen ontstaat een aaneenge sloten natuurgebied van 567 hectar- te (inclusief 'overlandjes' rondom de Braakmankreek). Dat gebied wordt doorsneden door rijksweg N61, maar Maas hoopt dat voetgan gers en fietsers straks in de buurt van een nieuwe rotonde makkelijk en veilig kunnen oversteken. door Frank Cijsel oostburg - De watertoren van Oostburg dient tot en met zondag 9 september als expositieruimte voor jong talent. Drie net in Breda afgestudeerde kunstenaars - Karina Beumer (schilderijen), Roos Holleman (te keningen) en Tom l'Istelle (installa ties) - laten hun werk zien in het markante gebouw. Karina Beumer wil 'het plezier van het kijken' vast leggen. Karina: „Ik voel mij soms fotograaf. Ik moet altijd scherp zijn en camera en schetsboek bij de hand houden." Tom l'Istelle maakte zijn werk op locatie en laat veel aan de fantasie van de toeschouwer over. „Als ik over straat loop zie ik een wereld tot leven komen: de glasbak veran dert in een breed glimlachende ro bot en een vieze, oude doos wordt een woonplek voor een monster. Beleving is een belangrijk onder deel in mijn werk, zo mag het aan geraakt worden." Roos Holleman wil 'de hele wereld gelukkiger ma ken'. Ze verrijkt de wereld daarom met fantasievolle wezens en kleur rijke apparaten. Roos geniet van het kijken en het gevoel getuige te zijn van iets bijzonders. „Ik teken een beestje realistisch na. Maar op een gegeven moment neemt de te kening een eigen loop, vaak zon der een echt einde." Roos Holleman (links) en Tom l'Istelle (in gele broek) beantwoorden vragen van twee bezoekers van de tentoonstelling in de Oostburgse watertoren. De bijzondere locatie geeft de expositie, vinden kunstenaars en bezoekers, meerwaarde. foto Peter Nicolai terneuzen - De politie waarschuw de eind vorige week nog dat er steeds meer inbraken op Idaarlich- te dag plaatsvinden. Vrijdag- en za terdagmiddag was het dievengilde op drie plaatsen in Zeeuws-Vlaan- deren actief Uit een huis aan de Hoogstraat in Sluis werd vrijdag tussen 11.00 en 17.00 uur een geldbedrag ont vreemd. De dader(s) verschafte(n) zich toegang door een ruit te ver nielen. In Terneuzen missen bewo ners van de Verdistraat niets, maar is zaterdagmiddag wel een deur ge forceerd. Een buurtonderzoek van de politie leverde vooralsnog niets op. Bewoners van een huis in de Handellaan schrokken zaterdag middag omstreeks 15 uur wakker door het geblaf van een hond. Bij het ontwaken uit een middagslaap je zagen ze een man, die een deur bleek te hebben geforceerd, bij hun slaapkamer rondlopen. Een achtervolging leverde niets op. De politie vraagt getuigen van één van de drie inbraken telefonisch contact op te nemen met nummer 0900-8844. terneuzen - Sinds ze zes weken ge leden in de publiciteit kwam van wege klachten over nachtelijke ge luidsoverlast, heeft een familie aan de Terneuzense Herengracht in het weekeinde last van 'jonge van dalen'. „Iedere vrijdag- en zater dagnacht tussen half twee en half vijf klimmen ze op het garagedak, trekken belletje, gooien bloembak ken omver, urineren en maken her rie", aldus het gezinshoofd in een mailtje. Als de familie er wat van zegt, krijgen ze een scheldcannona- des over zich heen en wordt haar gezegd dat ze 'beter kan verhui zen'. De familie hoopt dat de poli tie de vandalen 'tot de orde roept en beboet'. Een politiewoordvoer ster begrijpt die wens, maar consta teerde zondagmiddag dat (nog) geen aangifte is gedaan. mam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 61