Nagelbijten voor zetel binnenland 15 asielcontracten weekendcompany® €49, Verschil SP m WO met rest groeit snel en in 4* hotel Sauerland 50 www.weekendcompany.nl Feestje loopt uit op slagveld na een 'zoen' maandag 6 augustus 2012 Veel kandidaten in spanning Leven tussen hoop en vrees. Het is het soms wrange lot van de (iets) te laag ge plaatste kandidaten op de lijst voor de Kamerverkiezin gen. door Annemieke Kooper Y beitje Berckmoes-Duin- dam is bijna niet te hou den. Ze wil 'het aller al ler allerliefst' weer de Tweede Kamer in voor de WD, ju belt ze aan de telefoon. Dat lukte haar vorig jaar omdat met het ver trek van Kamerlid Ineke Dezentjé Hamming een zetel vrijkwam. Als nummer 39 op de kandidatenlijst stond ze niet hoog genoeg om die zetel direct bij de verkiezingen van 2010 te veroveren. En weer staat Berckmoes als num mer 39 op de WD-lijst. Mocht de partij, zoals de peilingen voorspel len, meer dan dertig zetels halen én in de regering komen, zou het zomaar kunnen dat ze het ticket naar de Kamer ditmaal meteen ver dient. Of juist weer niet, net niet. Het zijn spannende weken voor de kandidaten op soortgelijke posi ties. Dat geldt helemaal voor diege nen die nu al in de Kamer zitten. Bij GroenLinks zal onder meer Ka merlid Arjan El Fassed zenuwach tig zijn. Hij staat op de zevende po sitie en de peilingen voorspellen slechts vijf zetels. Toch maakt El Fassed nog geen al ternatieve toekomstplannen. „Ik ga ervan uit dat ik in de Kamer kom, en dik ook." „Nee", zegt ook Berckmoes. „Ik sta nu niet open voor andere dingen. Dat kan ook niet, anders zou ik nu halfbakken voor het Kamerlid maatschap gaan." Dat geldt niet voor Gerben Kars- senberg, nummer 34 op de CDA- lijst. Voor de derde verkiezingen op rij lijkt hij kansloos, beseft hij heel goed. Maar dat maakt hem niets uit, bezweert de man die in 2006 als bijna-hekkensluiter de lijst binnenkwam, op nummer ze ventig. Vier jaar later was hij naar de 53e plek gestegen. „Natuurlijk sta je liever op nummer twee, maar ook lager staan is een eer. Ik kan mijn partij helpen met de cam pagne", zegt hij. „En het gaat uit eindelijk om het partijbelang." Dan Dinand Ekkel. In 2006 ging zijn politieke hart sneller kloppen toen hij als nummer 58 van het CDA nog maar één plaats Was ver wijderd van het Kamerlidmaat schap. Ekkel dacht toen even „Oei, het zou zomaar kunnen". Maar het gebeurde niet. Ook nu is het maar de vraag of hij de Kamer haalt. Bij de vorige ver kiezingen had zijn huidige 22ste positie een zetel opgeleverd. Maar er moet heel wat gebeuren, wil dat dit jaar ook zo zijn. Voor Ekkel betekent dat dat zijn droom mogelijk niet in vervulling gaat. Al heeft hij dan gelukkig ge woon een baan waar hij blij mee is. Op de hogeschool waar Ekkel werkt, wachten ze met spanning af of ze na september op zoek moeten naar een nieuwe lector. Ybeltje Berckmoes probeert het ge luk een handje te helpen. Meer nog dan de vorige keer zal ze niet alleen voor de WD campagne voe ren, maar ook voor zichzelf Ze heeft aan het Kamerlidmaatschap geproefd, en wil méér. „Ik weet het, niets is zeker in de politiek. Maar als ik de peilingen bekijk, heb ik positieve hoop dat het gaat lukken." VELSEN-NOORD Pitbull bijt chihuahua dood Een pitbull heeft zaterdag een chi huahua doodgebeten in Vel- sen-Noord. Beide honden liepen onaangelijnd over straat, toen de pitbull het kleine hondje greep. De politie doet onderzoek naar het in cident, meldde zij gisteren. De baas jes van beide honden probeerden de chihuahua nog te bevrijden. De eigenaresse van het kleine hondje liep daarbij bijtwonden op. SLAGHAREN Tientallen mensen vast in Monorail Ongeveer 45 mensen hebben gister middag een uur vastgezeten in de Monorail van attractiepark Slagha ren. Het treintje had te kampen met een technisch probleem dat niet eenvoudig op te lossen was. „We hebben eerst geprobeerd met een andere Monorail de kapotte trein te duwen. Dat lukte niet. Daar na hebben we de gasten geëvacu eerd", aldus een woordvoerster. ALPHEN AAN DEN RIJN Claim nabestaanden Alphen tegen politie Tientallen nabestaanden en slacht offers van de schietpartij in Alphen aan den Rijn gaan de politie Hol lands Midden aansprakelijk stellen voor fouten die mogelijk zijn ge maakt. Dat zei advocaat John Beer. „De politie heeft een wapenvergun ning verleend aan een psychia trisch patiënt" Tristan van der Vlis schoot vorig jaar zes mensen dood in winkelcentrum De Ridderhof. OOSTERHOUT Fatale val uit raam op zevende verdieping Een vrouw is gistermiddag in Oos terhout overleden nadat zij uit het raam van haar woning op de zeven de verdieping van een flatgebouw was gevallen. Volgens een politie woordvoerder lijkt het om een tra gisch ongeval te gaan. De politie vermoedt dat de vrouw bij het schoonmaken van haar woning uit balans raakte en door het open raam viel. De Boekenmarkt telde in totaal 878 kraampjes, verspreid over de binnen stad en langs de IJssel. Boekhandela ren zeiden dat ze 'goede zaken' heb ben kunnen doen. foto Ronny te Wechel ons rechtssysteem is het heel nor maal dat je iets aan de rechter kunt voorleggen zonder dat daar sancties op staan. De gang naar de rechter moet niet worden ontmoe digd, zoals nu wel gebeurt." D66-Kamerlid Gerard Schouw noemt dergelijke clausules onac ceptabel. Hij vergelijkt het met iemand die de lotto speelt maar wel heeft moe ten tekenen dat bij winst de hoofd prijs weer wordt ingeleverd. „Dat kan natuurlijk niet." De uitgeprocedeerde Irakezen wor den op deze manier alsnog de ille galiteit ingejaagd, vindt hij. „Op tisch lijkt het probleem dan opge lost, want je ziet ze dan niet meer. Maar ze lopen natuurlijk nog wel rond." De SP wil dat minister Leers de schending van de grondrechten in de contracten direct herstelt. den haag - Enkele weken voor de verkiezingen op 12 september ont lopen de SP en de WD elkaar nog steeds niet veel. Dat viel gisteren op te maken uit een peiling van Maurice de Hond. Als er nu verkiezingen zouden zijn, zou de SP de grootste partij worden met 34 zetels. De WD volgt met 32 zetels: één meer dan vorige week. Het gat tussen de SP en de WD enerzijds en de andere partijen groeit al een tijdje. De PW ver loor deze week één zetel en houdt er achttien over, Het gat tussen de virtueel derde partij met de WD is daarmee veertien zetels. Uit de peiling blijkt ook dat dege nen die nu SP, PvdA of Groen Links zouden stemmen, een duidelijke voorkeur hebben voor SP-leider Emile Roemer als pre mier. Aanhangers van de andere par tijen en kiezers die nog 'zweven', zien meer in de huidige WD-pre- mier Mark Rutte. Over het geheel genomen is Rutte echter populairder: 47 procent heeft een voorkeur voor hem, ter wijl 40 procent liever Roemer als premier ziet. Verder blijkt dat de PvdA (17 zetels in de peiling) en CDA (14 zetels) zijn oververtegenwoordigd bij oudere kiezers. GroenLinks (5 ze tels) en D66 (15 zetels) zijn juist re latief populair bij jongere kiezers. SP en PW zijn behoorlijk overver tegenwoordigd bij lager opgelei den. Hoogopgeleiden voelen zich beter thuis bij D66, Groen Links en de WD. De representatieve onlinesteek- proef onder ruim tweeduizend Ne derlanders van 18 jaar en ouder werd gehouden via Peil.nl. Vaqxu£i&6 aiuw<&ii&aoia (gel. ge§|uik ^ëllness! 2 overnachtingen incl. ontbijt Gratis gebruik zwembad sauna :v V Gratis parkeren - - Nabij Winterberg en Hallenberg tV'~ Verblijf tot 21 december 2012 Korting 37% p.p. 152 beschikbaar! OP=OP 0% 10 20: 30 40 50 00 70 .80 90 100%; Reserveren via: 0900 700 7004 0,25 p.m.) ma/vr 09.00 - 21.00 uur zalzo 10,00 uur -15.00 U b.v. 2-pc-rsoonsbezetting on excl resarveringskosten 12,50 per boeking. Kijk Voor de volledige voorwaarden op de website. Let op! Alleen op 6 augustus tussen 0.00 en 23.59 uur te boeken. i H-m CHAAM - Een vermeende zoen is in de nacht van zaterdag op zon dag aanleiding geweest voor een hoop geweld op een camping in Chaam. Dat heeft de politie giste ren laten weten. Een 23-jarige vrouw uit Spijkenis- se zou tijdens een feestje een 26-ja- rige vrouw uit Schiedam hebben mishandeld omdat die zoende met haar vriend. De stiefvader van het slachtoffer, een 53-jarige Schie dammer, zou daarop de 23-jarige vrouw en haar vriend, een 28-jari ge man uit Spijkennisse, hebben mishandeld. De 53-jarige en de 23rjarige zijn aangehouden als verdachten. Het is de politie niet helemaal duide lijk wat er precies is voorgevallen en of er nou wel of niet gezoend is. De 26-jarige vrouw zegt dat ze niet heeft gezoend, maar dat de man zich heeft opgedrongen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 5