zeeland 113 PZC Zeven verschillende tuinen Noord-Beveland GERARD maandag 6 augustus 2012 De line-up kon niet beter gekozen zijn: stuk voor stuk artiesten die zich kiplekker voelen in kleine zalen en dus moeiteloos contact maken met het publiek. Iedere dag om 19.00 uur het PZC videojournaal www.pzc.nl KAMPERLAND - De afdeling Noord-Beveland van de platte landsvrouwenbond Vrouwen van Nu houdt donderdag 9 augustus een open tuinendag in Kamper land, Geersdijk en Kortgene. Leden van de bond stellen hun tui nen open voor het publiek van 10 tot 17 uur. Bezoekers kopen in de eerste tuin die ze bezoeken een kaartje voor 5 euro, waarmee ze zich toegang verschaffen tot alle ze ven open tuinen en tot de molen in Kortgene. Alle tuinen in de route hebben een ander thema. Aan de Molen weg 50 in Kamperland toont An neke van Liere haar boomgaard- tuin, aan de Veerweg 158 is de lief- hebberstuin van Margreet Meijer en Dientje Harick, Sint Janszdorp 17, laat zien hoe een vijvertuin er uit ziet. In Geersdijk zijn het Carla van der Velden, Stekeldijk 13, en Annelies Prins, Geersdijkseweg 20, die res pectievelijk hun wandeltuin en pompoentuin open zetten. Wie wil weten hoe een land schapstuin is aangelegd, kan te recht bij Nel Timmerman aan de Prinsendijk 11 in Kortgene. Nel Ver burg, Kaaioprit 11 heeft in dat dorp een boerderijtuin met een een museum, 't Ouwe uus, dat op hetzelfde kaartje te bezoeken is. verhuizingen en meubelopslag Middelburg 0118-626919 Goes 0113-217531 www.gerardbouwense.ni GOES Lezing over prenten en cartografie De Middelburgse prenten- en kaar- tendeskundigen Frans Laurentius en Jaap van de Bovenkamp geven woensdagmiddag 8 augustus een lezingen over prentkunst en carto grafie in het Historisch Museum de Bevelanden in Goes. Entree kost 10 euro, inclusief consumptie en toegang tot de tentoonstelling Inge prent, die veel uit de lezing illus treert. Aanvang 13.30 uur. COLIJNSPLAAT Proefbedrijf toont viskweek op het land Proefbedrijf Zeeuwse Tong bij Co- lijnsplaat zet zaterdag 11 augustus, tijdens de Colijnsplaatse Dagen, de deur van het bedrijf open voor be langstellenden. Van 10 tot 16 uur kan iedereen zien hoe je vissen, maar ook zagers en schelpdieren, op het land kunt kweken, als de omstandigheden maar optimaal zijn. De grote proef beoogt de ont wikkeling van een nieuwe econo mische sector in Zeeland. SINT-ANNALAND Open dag laat teelt van bloemzaad zien De studieclub voor groente- en bloemzaadteelt Eiland Tholen houdt zaterdag 11 augustus een open dag op het proefveld achter de boerderij van de familie Boog aard aan de Veilingweg 1 in Sint-An- naland. Tussen 10.30 en 16 uur wordt uitleg gegeven over de 51 soorten bloemen die er staan, veel al in volle bloei. De bloemen mo gen aan het einde van de dag door bezoekers worden geplukt. HEINKENSZAND Getuigen gezocht van inbraak in woning Inbrekers hebben zaterdagmiddag of zaterdagavond sieraden gestolen uit een woning aan de Laan van Barbestein in Heinkenszand. De po litie verzoekt getuigen die iets ver dachts hebben gezien tussen 12.15 en 0.45 uur, dat te melden. De dieven kwamen binnen door een raam te forceren. Het hele huis werd doorzocht. De recherche doet sporen- en buurtonderzoek. HANSWEERT Rioolreconstructie in Oude Polderstraat De Oude Polderstraat in Hans- weert is twaalf weken geheel of ge deeltelijk afgesloten voor het ver keer. Dat komt door werkzaamhe den aan de riolering. Het werk be gint op dinsdag. Na het werk aan de riolering, wordt de rijbaan op nieuw ingericht. Vragen over de werkzaamheden kunnen gesteld worden bij de gemeente Reimers- waal. 0113- 39 50 00 Door het podium vanwege de dreigende rode vlekken op de buienradar naar de Mythe toe te draaien, werd een intieme sfeer geschapen, waardoor het al vroeg leek of het onder de tenten en de luifel voor de Mythe helemaal vol zat. Op de foto onderhoudt cabaretier Robert Jan Proos het publiek met delen uit zijn shows. Dat hij in Zeeland geboren is, steekt hij niet onder stoelen of banken. foto's Willem Mieras Zeeland^, boten liiTffifrBFh ai nfcii voor meer ptaier op het watsl Tel. 0118 61 36 59 Uijterschootweg 22 i Middelburg www.zeelandboten.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 59