Vleesboerderij door brand verwoest SCHOUWEN-DUIVELAND Brandweer bevrijdt echtpaar uit auto Balken MAANDAG 6 augustus 2012 11 Even voorproeven voor Enecotour 22 en 23 Schuur en winkel in de as, vuur niet overgeslagen naar woonhuis door Alï Pankow KERKWERVE - De winkel en de voorraadschuur van Vleesboerde rij Boot aan de Kievitsweg in de polder bij Kerkwerve zijn zonda gochtend vroeg volledig verwoest door een uitslaande brand. Het vuur werd rond 6.40 ontdekt door Pieter en Jacqueline Boot, de bewoners van het naastgelegen woonhuis. Zij alarmeerden direct de brandweer. Er hebben zich geen persoonlijke ongelukken voorgedaan en de koeien in een stal verder op het erf zijn onge deerd gebleven. Officier van dienst Maarten Leune besloot met het oog op de ligging en de watervoorziening aldaar di rect na de melding van middel- brand op te schalen naar het sein grote brand. Bij het bestrijden van de brand werden de brandweerteams van Kerkwerve, Brouwershaven en Scharendijke ingezet. Extra water voorziening kwam van de brand weer in Oosterland en Haamstede Omdat het dak van de schuur on der de pannen was voorzien van rietlagen besloot Leune nog voor hij ter plekke was ook de ladderwa gen uit Goes in te roepen, wetend dat deze een aanrijtijd van circa een half uur heeft. Met inzet van de ladderwagen kon de brand ook van bovenaf met een zogeheten torenstraal worden bestreden. De rookontwikkeling was tot in de verre omtrek te zien. Een ambulanceteam waszoals ge bruikelijk bij een dergelijke brand, ter plaatse, maar hoefde niet in ac tie te komen. Volgens Leune bleek meteen bij aankomst al dat de schuur en de winkel moesten worden prijsgege ven. De inzet werd dan ook ge richt op behoud van het woon huis. Dat is gelukt, maar de wo ning liep wel schade op. Een groot deel van de schuur is tij dens de brand ingestort. Om circa 8.15 uur werd het sein 'brand mees ter' gegeven. Het nablussen nam nog geruime tijd in beslag en er werd een kraantje in gezet voor weghalen van het puin. De opslagschuur stond vol met vleesvoorraad en verpakkingsmate rialen. De direct betrokkenen bij de Vlees boerderij, de ondernemers Pieter Boot (zelf brandweerman bij het team Kerkwerve), zijn broer Harry en hun ouders Han en Jacolien uit Brouwershaven keken lijdzaam toe terwijl de brandweer met man en macht het vuur bestreed. Zij kre gen steunbetuigingen en prakti sche hulp aangeboden van naaste buren. „De dieren zijn gelukkig vei lig. Verderop in de stal staan de stieren en de koeien met kalfjes. De meeste koeien van ons grazen in deze periode in de natuurgebie den. In Tureluur en op de Slikken van Flakkee", verzucht Jacolien Boot. Haar echtgenoot schudt mis troostig zijn hoofd en laat weten dat dit bedrijf zich de afgelopen tien jaar tot goed florerende vlees boerderij heeft ontwikkeld. „Er moet vandaag hier wel voor drink water voor de koeien worden ge zorgd, want dat is er nu natuurlijk niet", beseft hij dan plotseling. Over de oorzaak van de brand is nog geen duidelijkheid. Een eerste vermoeden luidt dat er kortslui ting is ontstaan in een van de koel cellen. Salvage is ingeschakeld voor het afhandelen van de schade. De schuur van de Vleesboerderij stortte voor een groot deel in. Voor het bestrijden van het vuur werd ook een torenstraal vanaf de ladderwagen ingezet. foto Roland de Jong OOSTERLAND - Na een aanrijding zaterdagochtend op de N59 bij Oosterland is een bejaard echtpaar door de brandweer bevrijd uit een personenauto, die bij het ongeluk betrokken was. Deze auto werd be stuurd door een 84-jarige man uit Rotterdam met naast hem zijn 82-jarige echtgenote. De bestuur der kwam vanuit de Oud Heiligen- weg bij Oosterland en stopte bij de kruising met Rijksweg N59. Hij zou even hebben geaarzeld al of niet de weg op te rijden. Hij reed tenslotte door, op het moment dat er op de N59 vanuit de richting Zierikzee een personenauto met caravan aan kwam, bestuurd door een 53-jarige man uit Dorsten (D). De bestuurder van de auto met ca ravan week nog uit, maar kon een aanrijding met de andere perso nenauto niet meer vermijden. De bejaarde man en vrouw uit Rotter dam klaagden beiden over nek pijn. Daarop besloot de brandweer het dak van hun auto open te knip pen en hen op die manier snel vanuit hun benarde positie te be vrijden. Zij werden per ambulance overgebracht naar het ziekenhuis in Goes. De beide auto's moesten worden weggesleept. Denise van zes had het naar haar zin op dat paardensportevenement in Nisse. Dieren aaien, het draaien in de draaimolen - aangedreven door één Zeeuwse pk -, het versieren van een hoefijzer en ook het rijden op de brede rug van een Zeeuwse knol be zorgden haar een fijne middag. En dan was er natuurlijk nog waar het allemaal om ging: het springen. De galopperende paarden die door de ruiter met een noodgang over de hindemissen gestuurd werden, maak ten veel indnik. Bij een moeilijke combinatie, waar de meeste ruiters niet zonder iets te raken overheen gingen, viel het kwartje bij Denise. „Papa, is het nou de bedoeling dat ze er zoveel mogelijk balken vanaf gooien

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 53