Muziek, surfen, yoga én 'e< 4l Agenda Strandpaviljoen maandag 6 augustus 2012 MAANDAG 6 AUGUSTUS BRESKENS Sleepnetvissen op de Westerschelde: speciaal voor kinderen. Die kunnen zien wat er op de zeebodem rondkruipt en en -zwemt: vissen, krabben, garnalen en meer. Alles wordt weer netjes terug in het water gezet. Onderweg zijn vogels en, met een beetje ge luk, zeehonden te zien. Vertrek om 9.30 uur en 10.30 uur in de Handelshaven aan de Keerdam. Meevaren kost 10 euro; kinderen tot 12 jaar betalen 8 euro. Zie ook: www.defestijn.nl. BROUWERSHAVEN 1 Rondrit met boemeltreintje in en rond het stadje, met als stop Port Gre- ve bij Den Osse. Vertrek in Brouwers- - haven elk uur van 11.50 uur tot 15.50 uur en bij Port Greve tussen 11.00 uur en 16.00 uur. Een gids vertelt over de historie. In Brouwershaven is het tevens markt. Zomermarkt op de Markt, van 10.00 uur tot 17.00 uur. BURGHSLUIS Natuurvaartocht over de Oosterschelde met de On rust. Een gids vertelt over de flora en fauna. Meeva ren kost 15 euro; kinderen van 4 tot en met 12 jaar 10 euro; tot en met 3 jaar gratis. Vertrek om 18.30 uur aan de Nieuwe Havenweg 5. BURGH-HAAMSTEDE Maandagavondzang in de gereformeerde kerk aan de Platboslaan. Dit jaar voor het veertigste jaar een serie zangavonden, in een nieuwe formule. Wekelijks zor gen andere, min of meer bekende streekpersonen voor een thema. De zangavond begint om 20.00 uur. Adres: Platboslaan 1. CADZAND-BAD Zomermarkt aan de Boulevard de Wielingen. Van 12.00 uur tot 19.00 uur. Kitesurfintroductie bij Moio Beach. Deelname kost 40 euro voor twee uur. Aanvang 10.00 uur, locatie: duino vergang 9. DOMBURG Seizoensmarkt in het centrum. Van 10.00 uur tot 21.00 uur. KAMPERLAND Introductieles waterskiën bij waterskicentrum De Schotsman aan de Campensweg 2. Deelnemers leren de beginselen van de sport met behulp van een kabel baan op het Veerse Meer. Kosten 20 euro, inclusief ge bruik van alle benodigde materiaal. Minimumleeftijd 10 jaar, zwemdiploma vereist. Aanvang om 10 uur bij de balie van de waterskibaan. MELISKERKE 2 Schapen scheren op de kaasboerderij. Elke maandagmiddag in juli en augus tus. ledereen mag meehelpen of ko men kijken. Tevens kaasproeven, een kinderboerderij, maisdoolhof en speel tuin. Adres: Mariekerke 24. Aanvang 14.30 uur. Rondleiding over de kaasboerderij. Elke maandaga vond in juli en augustus vertelt de boer over zijn be drijf. Deelnemers komen alles te weten over melkscha- pen, boerenkaas, voeding, enzovoorts. Aanvang 20.00 uur, adres: Mariekerke 24. MIDDELBURG Aankomst eerste etappe van wielerkoers Enecotour. Die gaat van Waalwijk naar Middelburg. De renners rij den via Schouwen, Neeltje Jans en de Veerse Dam naar Walcheren. Finish op de Dam, aan het eind van de middag. Rondwandeling over de boerderij. Deelnemers kun nen kijken en proeven. Adres: Prooyenseweg 26. Aan vang 10 uur. Boeken- en verzamelmarkt in het centrum, van 11.00 tot 17.00 uur. Rondleiding Stadhuis op de Markt. Het laatgotische stadhuis van Middelburg wordt gezien als één van de mooiste monumenten van Zeeland. Wandel met een gids door de zalen en aanschouw de oude meubelen, - schilderijen en wandtapijten. Bezoekers horen alles over de veelzijdige geschiedenis van dit monument. Vertrek om 11.30 uur en 15.15 uur. Volwassenen be talen 4,25 euro, kinderen van 6 tot en met 12 jaar en 65-plussers 3,75-euro, kinderen tot en met 5 jaar gra tis. Stadswandeling. Een gids vertelt over de monumenta le binnenstad, met de hoge abdijtorens, de schilder achtige steegjes en het oorlogsverleden. Vertrek vanaf het bordes van het stadhuis op de Markt om 13.30 uur. Meelopen kost 4,75 euro; kinderen tot en met 12 jaar en 65-plussers 4,25 euro; kinderen tot en met 5 jaar gratis. Kermis in het centrum. Een gids geeft vandaag een rondleiding door het Middel burgse stadhuis. door Sarina Oosse Bij strandpaviljoen Noordduine is al tijd wel iets te doen. Je kunt er iede re week yoga, beachvolleybal en Pen- cak Silat doen. Pencak Silat is een Indonesi sche zelfverdedigingskunst en wordt iedere maandagochtend georganiseerd. Elke dins dag kun je meedoen aan een beachvolley bal toernooi, waar je je alleen of in een team voor kan opgeven. De yoga is iedere dinsdag, woensdag en donderdag. In december 2009 namen Jaap Wiltenburg én Naomi Harten paviljoen Noordduine over. Sindsdien zijn zij de drijvende krach ten achter al de activiteiten. Naast het pavil joen is een surfschool gevestigd. „Er is daar om altijd wel iets te zien", vertelt Wilten burg. Op 18 augustus wordt er het Zeeuws kampioenschap surfen georganiseerd en op 15 en 16 september worden de Domburg Classics gehouden. „De Domburg Classics is wat mij betreft hét surfevenement van de Benelux", vertelt Wiltenburg. „Er komen veel mensen op af Niet alleen surfers, want 's avonds organise ren we een afterparty. Dat wordt een groot feest." „Vorig jaar ging het dak er bijna letterlijk De complete agenda is ook te vinden op de website van de VW: www.wvzeeland.nl Het terras van strandpaviljoen Noordduine

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 48