Zon, zee, strand en Wushu 2 I Voor kamperen moet je dapper zijn Zomergasten maandag 6 augustus 2012 Vanaf paviljoen Beachhouse 25 kijken de tefrasgangers enigszins verbaasd naar het groepje mensen op het strand. Sierlijk bewegen ze de stokken boven hun hoofden. „Kom, we gaan erbij staan", roept een blond jongetje. Het groepje gaat onverstoorbaar door. In augustus geeft Nel van Hartevelt 'Wushu' op het strand. door Ellen Nieuwenhuijze Donkere luchten trek ken langs de kust. In de verte klinkt ge rommel. Het groepje mensen op het strand lijkt er weinig van mee te krijgen. In het licht van de onder gaande zon volgen ze de aanwijzin gen van Nel van Hartevelt (56) op. „Trek de zon op en duw vervol gens de maan als een bal in het wa ter naar beneden", loodst Nel met een trage, monotone stem haar groepje door de warming-up. „Dit was een stukje Tai Chi, we gaan nu verder met Wushu." Nel geeft in de maand augustus Chinese be wegingsleer op het strand bij Groe- de. „Tai Chi kun je vergelijken met yoga. Het helpt te ontspannen en zorgt voor een soepel lichaam", legt Nel uit. „Wushu is veel fysie- l^er doordat je met wapens werkt. Je werkt aan je conditie, kracht, ba lans en alertheid. Je moet constant de stok in de gaten houden. Be heersing is ook belangrijk." De wa pens bestaan uit een 'bo' (stok), Nel van Hartevelt: „Bij Wushu werk je aan je conditie, kracht, balans en alertheid. Je moet constant de stok in de gaten houden. Beheersing is ook belangrijk." foto Peter Nicolai De familie Westhoff voor hun vakantiestekje PASPOORT Naam: Henrike (35), Berend (36), Gerhard (13), Anika (12) en Na nette (8) Westhoff en Albert van Riesen (I). Woonplaats: Kamperzeedijk Gespot: Koetshuis te Koudekerke door Sarina Oosse Het Koetshuis van Villa Albertine in Koudeker ke is al honderd jaar oud. Het is de favoriete vakantie- plek van de familie Westhoff ge worden. „Ik kom al 25 jaar in Zeeland, en sinds vijfjaar in het Koetshuis", vertelt Henrike. „Het is er lekker ruim, daarom blijft er vaak familie slapen. We vinden het hier zo fijn, dat we elk jaar alvast voor het volgende jaar boeken. Als we aan de kinde ren vragen wat-ze het volgende jaar willen doen, antwoorden ze altijd met z'n allen: naar Zee land!" „Zo'n oud huis heeft wel zijn charmes", geeft Berend aan. „We hadden ooit een slak mid den in de gang, maar daar zijn we nu op voorbereid. Ik heb na melijk een vuilniszak onder de deur geklemd." „Bij droog weer gaan we naar het strand", vertelt Henrike. „Wanneer het een beetje grijs is, trekken we gewoon een vest aan en nemen we een windscherm inee. Er is genoeg te doen op het strand en de zon komt altijd weer tevoorschijn." Kijken naar het sjeesjes- en ringrijden is ook populair bij de familie. „Ik mocht op een paard passen en er eventjes op zitten", vertelt Anika (12). „Dat vond ik erg leuk." Kamperen ziet de familie niet zit ten. „Dat is echt niks voor ons", zegt Henrike. „Het is zo behel pen. Je hebt weinig ruimte en vaak is het koud." „Ja, om te kamperen in Neder land moet je wel dapper zijn", vult Berend lachend aan. 'Lees eerdere afleveringen van Zomergasten op www.pzc.nl/zomer'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 46