De Meyer heeft nooit een tactiek sport 135 fftir Van der Meet buigt hoofd voor Flipkens Nieuwe datum Zeeuws-Vlaamse marathon Van Noorden wint trail in de Ardennen vfMi vmrnm 'Alcohol maakt je wat meer ontspannen. En misschien ook wel creatiever. Tegen een sterke tegenstander kan dat helpen' Henrik Westerweele, schaker en hardloper ÖSSS5SSKSK55SSSS5S door Bob Maes BRESKENS - De speaker van dienst had het zaterdag duidelijk naar zijn zin tijdens de 73e editie van de Havenwedstrijd zwemmen in Breskens. Zijn groet aan de bezoe kers van 'de overkant' was joviaal. „Voor iedereen die de oversteek heeft gemaakt: welkom in Zeeuws-Vlaanderen. Welkom aan de goede kant van de Westerschel- de. Wij grenzen namelijk aan de rest van Europa." Het gaf de sfeer tijdens de openwa- terwedstrijd perfect weer. Gezellig was het in Breskens en dat ging ook nog eens hand in hand met goede prestaties in het water. De Havenwedstrijd was de tweede krachtmeting in de strijd om de Zeelandbeker. Voor die trofee kon den al punten worden gehaald in Sluis. Nu na de wedstrijd in Bres kens volgen er nog kansen in Goes en Vlissingen, Angelo de Meyer was in Sluis de beste Zeeuw op de vijf kilometer. Hij tikte daar net aan voor Niek de Ridder. Ook in Breskens maakten deze mannen de dienst uit. De dag begon met een aantal wed strijden voor de jeugd. Het was een opmaat naar de spectaculaire 3000 meter vrije slag voor de man nen. De boeien werden verlegd en tussen al het gekrijs van de naast gelegen kermisattractie in, spron gen de mannen het water in voor hun drie kilometer. Diego de Meyer had de snelste start, maar moest bij het eerst tussenpunt, na 750 meter, zijn broer Angelo toch ver voor laten gaan. Zoals ver wacht lag De Ridder in zijn kiel zog. Halverwege was al duidelijk dat het opnieuw een duel zou worden tussen de zwemverenigingen De Bruinvis en De Zeeuwse Kust. Ar- co Wagenvoort en Alex Eversdijk, die een uur daarvoor nog de drie kilometer schoolslag had gezwom men, hadden aanvankelijk nog wel kunnen volgen, maar konden een nieuwe titanenstrijd niet voorko men. In een sprint-a-deux gaf De Ridder te veel toe aan De Meyer, die aantikte in 39.47.29. Alex Evers- dijk was 'the best of the rest' in 42.30.89. De Meyer was tevreden met zijn race. „Meer zat er echt niet in. Ik heb alles gegeven. En mijn tijd is goed", pufte hij nog na. „De om standigheden waren beter dan vo rig jaar, toen het regende." De man uit Overslag was zonder een duidelijke tactiek aan de wed strijd begonnen. „Die heb ik nooit echt", zei hij „En als ik er al een heb, is het gewoon tempo maken en op het laatst versnellen." Dat was exact het plannetje van De Ridder om in Breskens op de hoogste trede te komen te staan. „Ik weet dat Angelo in de sprint veel sterker is. Daarom wilde ik met z'n tweeën wegblijven en door te temporiseren Angelo eraf zwemmen. Maar toen dat niet luk te, wist ik wel dat ik niet zou win nen.." Waar De Meyer er nog niet aan wil („er kan altijd nog iets gebeu ren"), is het voor De Ridder duide lijk dat de zwemmer van De Bruin vis er dit jaar met de Zeelandbeker vandoor gaat. „Hij heeft al twee wedstrijden gewonnen, dus ik heb niet de illusie dat ik de beker nog ga pakken", vertelde hij zaterdag na afloop van de wedstrijd. Toch kon er bij familie De Ridder nog gelachen worden. Zus Car men zorgde bij de vrouwen voor een overwinning. Zij liet op de 3000 meter vrije slag niemand toe haar te volgen" en so leerde naar de overwinning. In 44.31.15 was zij een minuut sneller dan Simone de Rijcke. Priscilla Meerman werd derde in ene tijd van 45.44.57. maandag 6 augustus 2012 REBECQ - Tennisster Angelique van der Meet is er niet in geslaagd de eindstrijd te halen van de challen ger in het Belgische Rebecq. De speelster uit 's-EIeer Abtskerke ver loor zaterdag van de Belgische Kir- sten Flipkens, de nummer één van de plaatsingslijst. De eindstand was 6-1 6-3. Van der Meet is de nummer 402 van de wereld. Door het resultaat in Rebecq zal ze weer de top vier honderd inkomen en haar beste positie ooit (371) benaderen. Lesley Kerkhove uit Zierikzee schopte het met haar Russische dubbertpartner Marina Melnikova tot de finale. Daarin verloor het ge legenheidsduo met 6-4 6-2 van de Nederlandse Danielle Harmsen en de Roemeense Diana Buzean. Zowel Van der Meet als Kerkhove speelt deze week in Koksijde. Bei den zitten bij dit challengertoer- nooi gelijk in het hoofdschema. Bernice van der Velde uit 's-Gra- venpolder moest kwalificaties spe len en verloor daarin meteen haar eerste partij. MIDDELBURG - De organisatie van de Marathon Zeeuws-Vlaanderen heeft het hardloopevenement ver plaatst naar zaterdag 20 april 2013. Aanvankelijk was het de bedoeling dat de marathon op 11 mei zou plaatsvinden, maar op die datum is de Markt in Hulst niet beschik baar. Het parkoers van de mara thon wordt volgend jaar omge draaid. Er wordt van Terneuzen naar Hulst gelopen. Ook de af- wachtingslopen zullen in Hulst plaatsvinden. Die zullen gedeelte lijk over de Wallen van Hulst gaan. „Alles blijft op een zakdoek in de binnenstad, zoals douche, massage. De lopers hoeven amper de Markt af, zodat het lekker druk blijft", aldus de organisatie. YERSEKE - Huub van Noorden heeft zaterdagmiddag in de Bel gische Ardennen in Francheville een trail over 35 kilometer gewon nen. De atleet uit Yerseke kwam ,in de zware wedstrijd als eerste over de finish in een tijd van 2.30 uur. Het was de eerste keer dat Van Noorden meedeed aanbeen trail. De wedstrijd ging over onverharde paden en er moest ruim achthon derd meter aan hoogteverschil worden overwonnen. Van Noor den liep onlangs nog stage in Ke nia waar hij veel op onverhard ter rein trainde. Voor de Yersekenaar was het een mooie voorbereidings wedstrijd op de Kustmarathon waarvoor hij momenteel in trai ning is. Vorig jaar eindigde Van Noorden als derde. Bart van Noor den, de vader van Huub, volbracht eveneens de trail in de Ardennen. Gossenaar Joey Grochal kon niet stunten tegen Chanda Sandipan uit India.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 35