loom spelend Ajax sport 133 Lens en Toivonen blij met sturende Van Bommel Contador voert pleidooi voor beter dopingbeleid 9 Op de aanval richten maandag 6 augustus 2012 W& PSV won gisteren voor de 9e keer in de clubgeschie denis de Johan Cruijf Schaal. „Het is fijn om Van Bommel achter je te hebben", sprak de Zweedse aanvallen de middenvelder O la Toivonen. „Daardoor kan ik me meer focussen op de aan val dan vorig jaar. Toen was Strootman de enige defensieve middenvelder." verdediger Ricardo van Rhijn. Vuurwerk bleef daarna, lange tijd uit. Sterker: PSV maakte de 3-1 via opnieuw Toivonen, na een knap pe solo en dito voorzet van Jetro Willems. „In de tweede helft wil den we het op de counter uitspe len. Maar we gaven af en toe ook de ballen te makkelijk weg. Ik vraag me dan af: waarom?", was Advocaat na afloop ook nog kri tisch op zijn ploeg. Ondanks het regelmatige balver lies en de hervonden werklust bij Ajax, bleven de Eindhovenaren vrij gemakkelijk overeind. Een on handig en ongelukkig eigen doel punt van de Braziliaanse PSV-ver- dediger Marcelo zorgde nog voor de 3-2, maar invallers Memphis De- pay (aangever) en Georginio Wijn- aldum (afmaker) rondden het duel in de slotseconden op stijlvol le manier af voor PSV. door Jan Martens GILZE-RIJEN - Als Alberto Contador iets geleerd heeft in de voorbije zes maanden, dan is het dat wiel rennen niet zijn hele leven is, maar slechts een deel van zijn le ven. „Ik heb leren omgaan met moeilijke momenten. En die mo menten waren er meer dan ik zou willen." De 29-jarige Spanjaard staat aan de vooravond van zijn rentree in het internationale prof peloton. De schorsing voor het ge bruik van clenbuterol in de Tour de France 2010 zit erop. In de Ene- co Tour, die vandaag begint in Waalwijk, staat Contador weer aan het vertrek. In het Van der Valk Hotel in Gilze-Rijen, waar de door Jeroen Wolbers AMSTERDAM - De suprematie in het eerste half uur was hoopvol voor komend seizoen. PSV slaagde er nog niet in dat hoge niveau de hele wedstrijd vol te houden tegen het gehavende en jeugdige Ajax. Maar dat is begrijpelijk, zo vroeg in het seizoen. Mark van Bommel vond het daarom na de winst op Ajax (3-2) in de Johan CruijfF Schaal moeilijk om aan te geven waar de kracht van PSV ligt „In het veld had ik zeker niet het gevoel dat er een krachtsverschil was", sprak de teruggekeerde mid denvelder. „Ik vond Ajax goed voet ballen, maar zonder dat zij gevaar lijk werden. Doordat wij compact bleven staan, kregen zij het moei lijk. Wij sloegen op de juiste mo menten toe. Met de snelheid die wij voorin hebben, zijn we heel las tig te bespelen." De aanvoerder doelde daarmee on der andere op Jeremain Lens. De eerste diepe spits in de rangorde betaalde het vertrouwen van coach Dick Advocaat terug met een fraaie openingstreffer. „Ik kwam door mijn snelheid ineens voor de keeper te staan. Dan moet je een keuze maken. Een lobje was het eerste dat in me opkwam", vertel de Lens. De aanvaller voelt zich prettig in zijn rol als midvoor. „In de voorbe reiding heb ik ook aan de rechter kant gespeeld, maar de centrum spitspositie is voor mij ideaal. Daar concentreer ik me op", zei Lens, Saxo Bank-ploeg verblijft, doet hij uiterlijk onbewogen zijn verhaal. Toch blijkt uit zijn relaas dat de af gelopen periode wel degelijk litte kens heeft achtergelaten. „Ik zal de ze zes maanden altijd blijven her inneren. Ik wilde per se niet stop pen en ben altijd blijven trainen. Zeker, er waren dagen zonder eni ge motivatie en dagen met juist heel veel motivatie. Maar ik denk dat ik nu op hetzelfde niveau zit als in andere jaren. Alleen mis ik natuurlijk wedstrijdritme." Heeft de langdurige schorsing hem als mens veranderd, wil een vragensteller uit de zaal weten. Contador antwoordt bedaard: „Ik heb misschien een illusie verloren die ik enkele jaren geleden nog die vooral tevreden was over de eerste helft. „Het eerste half uur was goed. Daarna zakten we terug. In de tweede helft was Ajax domi nanter. Iemand als Van Bommel is dan heel belangrijk. Hij riep ons op de juiste momenten terug." Dat was ook Ola Toivonen opgeval len. „Het is fijn om Van Bommel achter je te hebben", sprak de Zweedse aanvallende middenve der. „Daardoor kan ik me meer fo cussen op de aanval dan vorig jaar. Toen was Strootman de enige de fensieve middenvelder." De Zweed wilde niet te lang stil staan bij de wisseling centraal in de voorhoede. Lens als diepste spits of toch Tim Matavz, die vorig jaar in de punt stond, het maakte Toivonen niet veel uit. „Het is nog te vroeg om daar nu antwoord op te geven. Met Narsingh, Lens en Mertens hebben we veel snelheid voorin. Daar kan ik van profiteren. Vandaag ging dat goed. Dit geeft wel veel vertrouwen voor de com petitie." De PSV'ers benadrukten dat het winnen van de JC Schaal nog even gevierd gaat worden. Sinds de in voering van die prijs speelden bei de teams tot gisteren zes keer tegen elkaar. PSV won de eerste twee ont moetingen. Daarna waren de Am sterdammers vier keer de sterkste. Een voorbode voor het kampioen schap was dat echter niet, want PSV won in die jaren juist de lands titel. Het is voor de Eindhovenaren te hopen dat die traditie dit seizoen niet wordt voortgezet. wel had." Hij blijft de rust zelve, zegt dat hij zonder wraakgevoe lens terugkeert in het peloton en houdt vol nog steeds achter het strenge antidopingbeleid van de in ternationale wielerunie UCI te staan. „Het is goed dat daarmee ge probeerd wordt de mentaliteit in het wielrennen te veranderen. Maar de controles zijn wél voor verbetering vatbaar. De hoeveel heid clenbuterol die je in je lichaam mag hebben bijvoorbeeld, daar moet iets aan gedaan worden. De mensen die daar over gaan we ten dat ook, maar ze doen er niets aan." Contador herhaalt het deze keer niet met zoveel woorden, maar bedoelt het wel: de geringe hoeveelheid clenbuterol die in de Sport in het kort Golfer Joost Luiten speelt geen rol van betekenis meer in de Bridgesto- ne Invitational in de Amerikaanse plaats Akron (Ohio). De Bleiswijkse prof kwam op de derde dag van het lucratieve toernooi uit de World Golf Championships op 77 slagen (7 boven par) en zakte weg naar de onderste regionen. Hij staat nu op de 68e plaats. De Ame rikaan Jim Furyk heeft de leiding op de Firestone Country Club. IgorSijsling gaat door zijn goede prestaties bij het challen- gertoernooi van Vancou ver flink stij gen op de wereldrang lijst. De ten nisser uit Amsterdam, die in Canada de fina le haalde, komt voor het eerst in zijn carrière de top honderd bin nen. Sijsling stond op plek 102. 9 Zelfs op halve kracht was hij opper machtig. Motorcrosser Jeffrey Her- lings heeft gisteren de Grote Prijs van Tsjechië gewonnen. De zeven tienjarige Brabander won beide manches. Vooraf waren er twijfels over deelname van Herlings, om dat hij na de GP van Rusland be trokken was bij een auto-ongeluk. Herlings reed toen achterop een vrachtwagen reed, hij liep daarbij een gebro ken rib, een gekneusde schouder en een hersen schudding op. Met de winst in Tsje chië verste vigde Her lings zijn lei dende posi tie in het we reldkampioenschap. C Sepp de Róover keert bij terug in de eredivisie. De verdediger tekent bij NAC. De Belgische voetballer wordt door de club uit Breda voor een jaar gehuurd van Sporting Lo keren. De Roover voetbalde in Ne derland eerder voor PSV, FC Eind hoven, Sparta en FC Groningen. Hij trainde sinds afgelopen maandag al mee, maar zijn overgang werd za terdag pas afgerond. De Roover kwam meteen in actie in het oefen duel met MVV. Tour van 2010 in zijn lichaam werd gevonden, had niets te ma ken met dopinggebruik. Ook UCI-baas Pat McQuiad liet eerder al weten ervan overtuigd te zijn dat Contador niet doelbewust do pe heeft gebruikt. Toch heeft die zelfde McQuaid nooit persoonlijk contact met hem gezocht de voor bije maanden, zegt Contador. Reacties van collega-renners bij zijn terugkeer in het peloton, zegt hij niet te vrezen. „Ik verwacht res pect en vriendschap." Voor de Ene- co Tour laat Contador zich deze week geen druk opleggen. Hij wil vooral weer genieten van het fiet sen, zegt hij. De Ronde van Span je, die op 18 augustus begint, is zijn volgende grote doel. Alberto Contador foto ANP ptfilii&S': Jeremain Lens controleert de bal in lucht, met in zijn rug Ajax-verdediger Daley Blind. foto Toussaint Kluiters/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 33