Superstart van PSV breekt Vos stapt weer op mountainbike 32 Ajax en PSV openden het seizoen gisteren met de strijd om de Johan Cruijf Schaal. Die ging naar Eindhoven. Zomeravondwedstrijdje Greipel en Martin niet in Eneco Tour maandag 6 augustus 2012 Ajax-coach Frank de Boer was teleurgesteld door het spel van zijn ploeg. „Als je de eerste helft ziet, dan schrik je. Het leek op een zomeravondwedstrijdje. Bij PSV was het scherper" De eerste prijs van het seizoen, de Johan Cruijff Schaal, werd gisteren door PSV opgehaald in de Arena, Een armetierig Ajax werd met 4-2 aan de kant gezet. door Bart Hoffman AMSTERDAM - De negende Johan Cruijff Schaal in de clubgeschiede- nis werd gisteren ogenschijnlijk 'opgepikt' door PSV. Hier en daar een Ajacied ontwijkend. De super start die de ploeg van Advocaat gis teren kende, werd door Ajax nooit meer teniet gedaan: 4-2. Zo'n tien minuten gespeeld. Mark van Bommel camoufleert zijn aan wezigheid niet langer en raakt met een sliding Theo Janssen, en voor uit, ook de bal. Gejoel. Ajax stond al op achterstand, toen de twee oudste spelers op het veld elkaar troffen. Een beslissend moment was het niet, wél werd al vroeg in de wedstrijd duidelijk dat PSV zich niet liet flessen in de Arena, waar de Ajax-aanhang veruit in de meerderheid was. Janssen riep en duwde wat, Van Bommel haalde zijn schouders op en gaf de Ajax-middenvelder ver volgens een bekeken aai over de bol. Exemplarisch voor de verhou dingen gisteren tijdens de strijd om de Johan Cruijff Schaal. PSV deed wat het wilde, terwijl Ajax toekeek hoe dat gebeurde, zonder daar iets aan te kunnen verande ren. „Als je de eerste helft ziet, dan schrik je. Het leek op een zomer avondwedstrijdje. Bij PSV was het scherper", vatte Ajax-coach Frank de Boer na afloop de seizoenope- nings samen. PSV stond binnen een kwartier al met 2-0 voor tegen de andere titel kandidaat, die zowel in verdedi gend als offensief opzicht teleur stelde. Een corner van Dries Mer- tens werd na nog geen drie minu- UiTSLACEN WÊtBÈKBBÈB MOTORSPORT Cross Loket. Grote Prijs van Tsjechië MX2, eerste manche: 1. Herlings (Ned) KTM, 2, Searle (GBr) Kawasaki, 3. Nicholls (GBr) KTM, 13. Coldenhoff KTM. Tweede manche 1. Her lings, 2. Van Horebeek (Bel) KTM, 3. Searle, 11. Coldenhoff. Eindstand GP: 1. Herlings 50 punten, 2. Searle 42, 3. Zachary 36, 12. Col denhoff 18. Stand WK: 1. Herlings 528, 2. Sear le 471, 3. Van Horebeek 439, 11. Coldenhoff 193. MX1, eerste manche: 1. Cairoli (Ita) KTM, 2. Christophe Pourcel (Fra) Kawasaki, 3. Nagl (Dui), 18. De Reuver/Kawasaki. Tweede manche: 1. Cairoli, 2. Desalle (Bel) Suzuki, 3. Pourcel. Niet gestart: De Reuver. Eindstand GP: 1Cairoli 50, 2. Pourcel 42, 3. Desalle 40, 22. De Reuver 3. Stand WK: 1. Cairoli 492, 2. Desalle 462, 3. Pourcel 435, 21. De Reuver 45. VOETBAL Oefenwedstrijden FC Groningen - SC Veendam 4-1 (2-1) Doelpunten Groningen: Texeira 2, Bos, De Leeuw. AZ - Fortuna Düsseldorf (Dui) 3-1 (2-0) Doelpunten: Altidore, Gorter (strafschop), ei gen doelpunt Fortuna Düsseldorf. NEC - Blackburn Rovers 0-0. Heracles Almelo - Osasuna 0-1. ADO Den Haag - Newcastle United (Eng) 0-0. PSV-keeper Przemyslaw Tyton, Kevin Strootman en Dries Mertens vieren met de Johan Cruijf Schaal in handen de overwinning op Ajax. foto Toussaint Kluiters/ANP ten simpel binnengeknikt door Ola Toivonen. Daarna zag de Ajax-defensie sterretjes toen Jere- main Lens doorstootte en Ken neth Vermeer klopte met een stift. Het jeugdige Ajax sputterde slechts tegen via de kopballen van Toby Alderweireld, waarvan er prompt een inging, op slag van rust. Het is wat al te voorbarig om PSV, zeker gezien de afgelopen seizoe- VW-Venlo - FC Volendam 1-0 (0-0) Doelpunt: Wildschut. FC Utrecht - Kasimpasa (Tur) 1-1 (0-0) Doelpunt: Van der Hoorn. NAC Breda - MVV Maastricht 1-0 (1-0) Doelpunt: Gudelj. Willem II - Olympiakos Piraeus (Gri) 2-3 (2-1). Doelpunten: Vossebelt, Haemhouts. België, competitie Charleroi-Club Brugge 0-1, Cercle Brugge-Kor- trijk 1-2, Anderlecht-Beerschot 1-0, Sp. Loke ren-Bergen 2-2, Waasland Beveren-Mechelen 0-0, Zulte Waregem-AA Gent 3-1, Leu- ven-Cenk 2-2. WIELRENNEN Weg Lagunas de Neila. Ronde van Burgos. Vijfde etappe, Casa de la Madera - Lagunas de Neila: 1. Chaves (Col) 170 km in 4.17.59, 2. Henao (Col), 3. Anton (Spa) 0.11, 4. Dani Moreno (Spa) 0.22, 5. Pellizotti (Ita) 0.26, 6. Ja- vier Moreno (Spa) 0.32, 9. Cesink 0.58, 19. Du- moulin 1.46, 53. Mollema 5.53, 117. Van Em- den 21.35, afgestapt: Vermeltfoort. Eindklassement: 1. Dani Moreno 18.14.12, 2. Henao 0.10, 3. Chaves 0.16, 4. Pellizotti 0.50, 5. Javier Moreno 0.58, 6. Cesink 1.03, 10. Du- moulin 1.43, 33. Mollema 6.25, 116. Van Em- den 34.24. nen, als stabiel te betitelen. Toch werd er gisteren door de ploeg van Dick Advocaat zelfbewust én met het hoofd gespeeld. Kenmerken die voor continuïteit kunnen zor gen. „Ik mis soms wel een beetje de agressiviteit, dat lieve moet eruit. Maar dat krijg je er ook niet voor elkaar na drie of vier weken. Maar als je wint op bezoek bij Ajax, dat toch behoorlijk kan voetballen, dan hebben we het gewoon goed gedaan", vond de teruggekeerde PSV-hoofdcoach. Ajax miste vier potentiële basisspe lers, terwijl PSV in de sterkste be zetting opereerde. En mede door het vertrek van Jan Vertonghen bij de Amsterdammers was het ver schil bij vlagen gigantisch. Zo was ook de nieuwe captain Siem de Jong onzichtbaar, en zoals gezegd, dat was aan de andere kant juist LONDEN - Marianne Vos gaat ko mend seizoen deelnemen aan een aantal mountainbikewedstrijden. De olympisch kampioene op de weg en vijfvoudig wereldkampioe ne veldrijden reed als tiener al di verse wedstrijden op de mountain bike. „Ik realiseer me dat dit een andere voorbereiding vergt, maar ik wil eens zien hoe ik deze sport weer oppak", zei Vos, die vorige week zondag in Londen olympisch goud won in de wegrace. „Het is een on derdeel dat mij altijd goed heeft ge legen. Ik wil het weer oppakken." In Peking, vier jaar geleden, kwam de Brabantse ook uit op de baan waar ze goud pakte op de punten- koers. Het multitalent op de fiets kijkt met veel interesse naar de ver richtingen van Pauline Ferrand- Prevot, haar Franse ploeggenote bij Rabobank, die op de Spelen in Londen de wegrace combineert met de mountainbikewedstrijd. „Juist omdat het mountainbiken in het slotweekeinde van de Spe len plaatsvindt, kan het een goede combinatie zijn", aldus de 25-jari- ge Vos. „Je hebt nog de nodige tijd om je aan te passen." niet zo. Nee, Ajax stond stil en PSV bewoog. „De les van vandaag is", concludeerde De Boer, „dat we eerst strijd moeten leveren, voor dat we aan goed voetbal kunnen gaan denken." Het gezapige was inderdaad ver dwenen bij Ajax, in de tweede helft tenminste. Ineens was er strijd. Maar die noeste attitude le verde eigenlijk alleen een kans op voor de talentvolle rechtervleugel- WAALWIJK - Alle ogen zijn bij de Eneco Tour gericht op de rentree van Alberto Contador, de Span jaard die terug is na een schorsing. De koers, die vandaag in Waalwijk begint, verloor gisteren wel twee andere toprenners. De Duitsers To ny Martin en André Greipel doen niet mee aan de koers. Martin heeft volgens zijn ploeg Omega Pharma-Quickstep te veel last van een blessure aan zijn hand. Bij de Belgische formatie start nu de Fransman Sylvain Chavanel als kopman voor het algemeen klasse ment Lotto Belisol laat Greipel thuis en gokt in de massaspurts op de Belg Jurgen Roelandts. De Eneco Tour eindigt zondag op de Muur van Geraardsbergen. De eerste rit gaat naar Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 32