heerst als vanouds 'Frame' van Kiplagat kraakt, het nadert sport 125 maandag 6 augustus 2012 Pistorius strandt in de halve finale van de 400 meter 4 -J„r-f Snelwandelaar Erick Barrondo won de eerste olympische medaille ooit voor Guatemala: zilver op de 20 kilometer. Usain Bolt finisht als eerste op de 100 meter. Links Churandy Martina, die zesde werd. Spelen in het kort S België heeft twee broers in de fina le van de 400 meter van vandaag. Zowel Kevin als Jonathan Borlee overleefde de halve eindstrijd. Ke vin liep het rondje in 44,84 secon den en plaatste zich direct. Jona than ging met 44,99 als één van de tijdsnelsten door. Olga Rüpakova is gisteravond in Londen ge huldigd als olympisch kampioene hinkstap- springen. De Kazachstaan- se atlete landde bij haar beste poging na 14,98 meter in de zand bak. Daarmee bleef ze de Colombi aanse Caterina Ibargüen (14,80) en de Oekraiënse Olga Saladoega (14,79) voor. De Amerikaanse atlete Samya Ri- chards-Ross heeft gisteren de titel op de 400 meter veroverd. De 27-jarige atlete, geboren in de Ja- maicaanse hoofdstad Kingston, ze gevierde in 49,55 secon den. De Britse ti telverdedig ster Christi ne Ohu- ruogu kwam op het laat ste rechte stuk sterk opzetten, maar kon Ri- chards-Ross niet meer achterhalen. In de finale van de 3000 meter steeple zegevierde Ezekiel Kemboi. De Keniaan was op de hindernissen- baan de snelste in een tijd van 8.18.56 minuten. De Fransman Mahiedine MekhissbBenabbad werd tweede en de Keniaan Abel Kiprop Mutai greep de bronzen medaille. foto Franck Robichon/EPA 2S23S!eaESSÏS5BaSS5 door Patrick Delait LONDEN - Druk telefonerend volgt Pieter Langenhorst in de finish- zone op Thé Mali op een groot scherm de ontknoping van de vrouwenmarathon. De man en trainer van Lornah Kiplagat is in afwachting van zijn vrouw, die op het dertig kilometerpunt uit de wedstrijd is gestapt. Met een geleend mobieltje van een Nederlandse toeschouwer heeft Kiplagat ai laten weten dat ze door kniepijn niét meer verder kan. „En het ging juist zo goed. Toen ze na twintig kilometer voor bij kwam, gaf ze me nog een vette knipoog", zegt Langenhorst. Dat Kiplagat in de door regen buien geteisterde marathon op nieuw in de steek wordt gelaten door haar lijf, kan bij Langenhorst niet als een grote verrassing zijn aangekomen. Sinds ze in 2009 een knieoperatie onderging, is Kip lagat vaker niet fit dan wel. Om haar krakende gewrichten Voor Londen niet nog meer op de proef te stellen, liep ze dit jaar slechts twee wedstrijden. Om zich in alle rust te kunnen voorberei den op de olympische marathon, verbleef de atlete de voorbije maanden bijna permanent in haar eigen trainingscentrum in het Ke- niaanse Iten. De lange radiostilte bleek geen goed voorteken. Terwijl de Ethiopische Tiki Gelana zich in de laatste kilometer losrukt van haar metgezellen Priscah Jep- too (zilver) en Tatyana Petrova (brons), en in 2.23.07 (een olym pisch record) naar goud loopt, lik ken Kiplagat en Langenhorst hun wonden. Op 38-jarige leeftijd danst de bles- suregevoelige atlete op een dun koord. Schertsend had ze vóór de start van de marathon nog tegen haar man gezegd dat ze door wil gaan tot Rio 2016, maar Langen horst weet wel beter. „Dat is niet reëel. Het frame van Lornah be gint te kraken. Ze heeft: twintig jaar aan topatletiek gedaan. Dat is heel lang." De situatie van Kiplagat vertoont veel parallellen met die van de even oude Paula Radcliffe. Ge plaagd door blessures haalde de Britse niet eens de start van de ma rathon waar ze zoveel van had ver wacht. De vraag is hoe lang beiden hun succesvolle carrière nog kun nen rekken. En willen rekken. Met vier wereldtitels op zak heeft Kip lagat niets meer te bewijzen. Na eerdere optredens op de tien ki lometer in Athene en Peking deed Londen al voor de derde keer mee aan de Olympische Spelen. Lan genhorst: „We hebben vorig jaar wel eens over stoppen gesproken, maar Lornah heeft nog te veel ple zier in haar sport. Voor Londen heeft ze ongelooflijk hard ge traind, misschien wel té. Het is daarom des te treuriger dat het mis is gegaan." Hilda Kibet, de tweede genaturalis eerde Nederlandse aan het vertrek, proefde wel de zoete smaak van het voltooien van de olympische marathon. Tot halverwege kon de vriendin van marathonloper Hugo van den Broek het tempo van de favorieten bijbenen. Uit lijfsbe houd voer Kibet daarna haar eigen koers. Ze eindigde als 24ste, in een acceptabele tijd: 2.28.52. „De finish halen, was heel belang rijk voor mij. Toen de toppers ver snelden, ben ik daarom bewust mijn eigen tempo gaan lopen. De regen maakte het heel zwaar. Ik had op een iets hogere klassering gehoopt, maar gezien de omstan digheden ben ik tevreden met hoe het is gegaan."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 25