'Eén grote chaos' Zeven doden bij schietpartij tempel Goudgerand weekeinde Nederlandse sporters MAANDAG 6 augustus 2012 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - editie: Walcheren 254e jaargang nr. 184 - los nummer 1,95, abonneeprijs 1,01 I Kans op een bui, -) 20° Stokzwaaien op het strand Muziek, surfen, yoga en eerlijk eten Na veertig jaar is een trekker echt oud Gewonden op festival door Jan van Zuilen BERGEN OP ZOOM - De schrik zit er the day after nog goed in bij de le den van 666 The Nightmare, de band van leadzanger Marijn Geluk uit Sint Philipsland. „Zoiets zie je normaal alleen in een film en ik moest ook meteen denken aan die ramp van vorig jaar op Pukkel pop", zegt de gitarist Conrad Hul- termans uit Ossendrecht. Zaterdagavond moest de glamour- rockband optreden op het Dicky Woodstockfestival in het Overijs selse Steenwijkerwold. Daar barst te vlak voor hun optreden nood weer los. Een feesttent stortte in, dertien mensen raakten gewond. Twee van hen lagen gisteren nog in het ziekenhuis. Op het moment dat de hel uit brak, pakten de bandleden in een andere dan de ingestorte tent net hun spullen uit. Hultermans: „We hadden voor we thuis wegreden nog op Buienradar gekeken en ge zien dat er in het noorden kans was op stevige buien. Onderweg leek het of die over zouden waaien, maar toen we op het festi valterrein aankwamen, zagen we al van die rare, groene wolken. Tij dens onze voorbereiding begon het ineens te waaien en te hage len, zo hard als ik nog nooit had meegemaakt. We waren best bang. Op een gegeven moment was er een harde knal en hoorden we gek raak. Dat moet het instorten van die andere tent zijn geweest. Ik denk dat het alles bij elkaar een mi nuut of tien gespookt heeft. Toen was het vrij plotseling over en durfden we voorzichtig naar bui ten te gaan. Daar was één grote chaos. Iedereen snapte dat van ver der spelen geen sprake kon zijn." pagina 6: 'Palen vlogen meters de lucht in' LONDEN - De Nederlandse olympische equipe kan terugkijken op een succesvol weekeinde. Gisteren bezorgde Dorian van Rijsselberghe Nederland de vierde gouden medaille. De 23-jarige windsurfer won de negende race en kan daardoor zijn grote voorsprong in de laat ste twee races, inclusief de medalrace, niet meer verspelen. Een dag eerder was er goud voor Ranomi Kromowidjojo op de vijftig meter vrije slag. Marleen Veldhuis nam op die af- Meer Olympische Spelen op de pagina's 21 t/m 33 stand afscheid van het zwemmen met een bronzen plak. Het sluitstuk van het weekend was de finale van de 100 meter. Usain Bolt pro longeerde zijn olympische titel. De Nederlan der Churandy Martina werd zesde. WASHINGTON - Bij een schietpartij bij een Sikh-tempel in Oak Creek in de Amerikaanse staat Wiscon sin zondag zijn zeven doden geval len. Dit heeft de politie laten we ten. Een van de doden is vermoe delijk een dader. Hij werd neerge schoten door een agent. Bij het vuurgevecht raakte ook de agent gewond. Hij is naar een ziekenhuis gebracht en zal het naar verwach ting redden. Vier van de doden werden in de tempel geraakt, drie daarbuiten. De politie zei gistera vond niet te weten of zich nog an dere schutters in de tempel bevin den. Getuigen zeiden dat er moge lijk nog twee schutters zich ver schuilen in de tempel. Zij zouden mensen gegijzeld houden, waaron der kinderen. De politie kon die berichten niet bevestigen. Over het aantal gewonden bestaat on duidelijkheid. Eerder werd gespro ken over meer dan dertig gewon den, maar er zijn ook berichten over acht tot twintig gewonden. DESTELLING Nederlandse sporters doen het uitstekend op de Olympische Spelen Reageer op pzc.nl UW MENING 485 reacties Verbod op discriminatie homo's had al lang in de Grondwet moeten staan eens oneens

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 1