Zes maal dertig bij ringrijden in Vrouwenpolder Domburgs licht gaat constant aan en uit Verrast 121 zeeland Visserij moet inzetten op nieuwe methoden Watersportverbond maakt bezwaar tegen oesterbroedinstallatie Insluiping maandag 6 augustus 2012 'Het verrast ook ons steeds weer dat Domburg iedere keer tot nieuw en bijzonder werk in spireert' Voorzitter Leo van den Hoed van de Schildersweek Domburg door Rian Janse VROUWENPOLDER - Na een drukke ring- en sjezenrijdersweek waren er ook zaterdag weer wedstrijden op verschillende plaatsen. Zowel in Vrouwenpolder als in Domburg en Koudekerke werd zeer goed ge presteerd. In totaal staken zaterdag negen ringlijders alle dertig rin gen. In Vrouwenpolder gebeurde dat maar liefst zes keer. In Vrouwenpolder streden 31 rij ders tegen elkaar. Wie een ringetje miste, wist vrijwel zeker dat zijn kans verkeken was. Aan het eind van de dag hadden daar zes rijders nog geen enkele ring gemist: Krijn Coppoolse, Ing- mar Alewijnse, Sebastiaan Sturm, Bennie Paauwe, Moniek Corbijn en Jennie Paauwe. Een lange slot- kamp volgde, waarbij Krijn Cop poolse maar liefst vier keer de 10 mm ring wist te steken. Die buiten gewone prestatie leverde hem het kampioenschap op. Alewijnse en Sturm eindigden op de tweede en derde plek. In de strijd om het bekerklasse ment was het stuivertje wisselen. Sturm won voor Alewijnse en Coppoolse. De pollepel werd een prooi voor Paul van de Broeke. In Koudekerke stond geen maat op de prestaties van Arjan Bosgra. De rijder vierde zijn 25-jarig jubi leum door alle dertig ringen te ste ken. Daarmee werd hij dagkam pioen. In de bekerkamp versloeg hij nog eens acht rijders, waardoor hij ook de eerste beker veroverde. Met 29 ringen werd Simon de Pag- ter tweede, voor Stefan de Bruijne met 27 ringen. De tweede beker ging naar Marcia van Dijke, voor Simon de Pagter. Na een kamp met 12 andere rijders won Richard van der Tak de pollepel. Ook in Domburg lag het niveau hoog. Coen Minderhoud en Bram de Visser staken hier alle dertig rin gen. De Visser moest in de kamp zijn meerdere erkennen in Minder houd. Die won ook de tweede och tendbeker, de eerste beker en de eerste versieringsprijs bij de trek paarden. Sander Willemse werd derde met 29 ringen. Hij won ook de pollepel. De beste dame was Denise Klap, met 27 ringen. Zij won de tweede beker en de eerste versieringsprijs in de categorie overigen. Agenda ZRV: 8 aug: Oostkapelle ringrijden camping Weltevreden 18.30-21.00 uur 9 aug: Vrouwenpolder sjezenrijden 11.00-17.00 uur 10 aug: Meliskerke ringrijden in boeren kostuum 14.00-20.30 uur 11 aug: Ritthem ringrijden 8.00-18.00 uur 11 aug: Nieuwland ringrijden 8.00-17.00 uur dement van de visserij onder druk staan, vooral door de hoge brand stofprijzen. Ook de dreigende slui ting van delen van het Kanaal en de Noordzee (Vlakte van de Raan) als gevolg van de aanwijzing tot Natura 2000-gebied bedreigt de aanvoer. Belangenorganisaties pro beren visgronden voor de Vlaamse en Franse kust (Banc de Flandres) te behouden, maar aan sluiting van bepaalde delen zal niet te ont komen zijn, voorspelde Hennekeij. De voorzitter van Ons Belang drukte leden en bestuurders op het hart dat vissers het rendement van hun bedrijf moeten verbete ren met nieuwe vangstmethoden. MIDDELBURG - Een bewoner van de Buitenruststraat in Middelburg heeft zondag aangifte gedaan van insluiping, waarbij geld is gestolen. Dat moet zijn gebeurd in de nacht van zaterdag op zondag tussen 23.15 en 08.45 uur. Onduidelijk is hoe de dader bin nenkwam. Er zijn geen sporen ge vonden van inbraak. Een goed deel was waarschijnlijk te hoog geprijsd, erkende ook de veilingmeester. Maar daar kon flink van worden afgedon gen. Met een beetje oog voor kunst, nam je van de Schilders week Domburg voor een prikkie een topstuk mee naar huis. door Henk Postma DOMBURG - Dat fameuze licht! Schilders hebben het in al in alle gradaties bezongen, vaak tot verve lens toe. Niet autodidact Diederik Grootjans, afkomstig uit Purme- rend. Hij zag zich erdoor uit zijn 'comfort zone' gehaald. Grootjans ervoer dat Domburgs licht behalve helder ook 'erg vliedend' is. „Het lijkt constant aan en uit te gaan. Dat maakt het moeilijk om het op doek te vangen." Zijn ontboezeming is te lezen in de glossy catalogus van de Schil dersweek Domburg 2012, die zater dag - vers van de pers - verkrijg baar was tijdens de veiling in het door Melita Lanting BRUINISSE - Het watersportver- bond maakt bezwaar tegen plaat sing van een oesterbroed- en een oesterkweekinstallatie in het Gre- velingenmeer. Volgens het water- sportverbond komt de installatie te veel in de weg te liggen voor de recreatievaart. „In dit geval komt de installatie in dieper vaarwater te liggen en neemt daardoor te veel ruimte in beslag", zegt Henk Botterweg van de regio Deltawate ren van het Watersportverbond. Met name laverende zeilschepen kunnen hinder ondervinden van de installatie. Het verbond stelt Badpaviljoen. Veilingmeester Ru ben van Kleef van Middelburgs Veilinghuis bracht daar 138 wer ken onder de hamer, bijna de helft van de resultaten die de Schilders week dit jaar mocht oogsten. Dertig schilders en enkele fotogra fen, afkomstig uit Nederland en het vaak verre buitenland, vervaar digden in een weekje tijd meer dan driehonderd werken. Belang stelling genoeg, toch verliep de vei ling wat stroef. Uiteindelijk von den vijftien schilderijen een koper, vaak pas nadat de prijs met meer dan de helft was gezakt. Daaronder ook één van de vijf mi niatuurtjes, elk met een detail uit Domburgs alledaagse leven, die Diederik Grootjans aan het 'vlie dend licht' had onttrokken. Ze hadden elk enkele honderden eu ro's moeten opbrengen. Uiteinde- Het waren toch vooral de 'kleine prijsjes' waarmee nog een redelijke omzet werd gehaald voor om de installatie een kwart slag te draaien, waardoor het in zijn geheel buiten de bevaarbare gebieden komt te liggen. Volgens het watersportverbond heeft Rijks waterstaat de vergunning 'onvol doende zorgvuldig' voorbereid en is er geen rekening gehouden met de belangen van de watersporters. Naast de vergunning voor de in stallatie in het Grevelingenmeer is ook een vergunning afgegeven voor een soortgelijke installatie in de Oosterschelde, bij het Goese Sas. Daartegen maakt het Water sportverbond geen bezwaar. Volgens de vergunning wordt de oesterbroed- en oesterkweekinstal- lijk werd er voor eentje van ver kocht: voor 75 euro. Het waren vooral de 'kleine prijsjes' waarmee nog wat omzet werd gehaald. Maar veilingmeester Jurgen van Kleef sprak toch, gezien de 'slappe tijd', van een goed resultaat. Bovendien lukte het hem ook en kele van de topstukken aan de man te brengen. Zoals het span paarden, bijna levensgroot, en om lijnd met welhaast fluorescerend roze, dat de Rotterdamse tandarts Hans Kleinjan op doek had weten te krijgen. Dat werk, afgebeeld op de cover van de catalogus, had 2600 euro moeten opleveren. Het werden duizend euro. Volgend jaar is de tiende editie van de Schildersweek. Maar is de markt voor steeds maar weer 'Domburgse kunst' inmiddels niet verzadigd? Voorzitter Leo van den Hoed erkent dat er altijd wel deel nemers zijn die niet aan de ver wachtingen voldoen. Maar het om gekeerde geldt ook. „Het verbaast ons steeds weer dat Domburg ook iedere keer weer tot nieuw en bij zonder werk inspireert." 320 werken 32 schilders en fotografen, afkom stig uit binnen- en buitenland, maakten tijdens de Schildersweek Domburg 320 werken. Bijna de helft daarvan ging zater dag onder de hamer. Vijftien schil derijen vonden een koper, vaak na dat de prijs met meer dan de helft was gezakt. Veel van het werk blijft nog te' koop in de expositieruimte van de Schildersweek aan de Badhuisweg. Daar wisselden al zo'n dertig wer ken van eigenaar voor prijzen varië rend van 600 tot 3000 euro. latie in de Grevelingen 200 meter lang en veertig meter breed. De in stallatie bestaat uit palen die op de bodem staan en daartussen drie lange lijnen. Aan twee lijnen ko men mandjes te hangen waarin oesters worden opgekweekt tot consumptierijpe exemplaren. Aan de derde lijn komen 'sokken' te hangen zoals die ook gebruikt wor den bij de mosselkweek. In de sok ken komen lege mosselschelpen. Daarop gaat oesterbroed zich hech ten en vervolgens wordt het oester zaad uitgezaaid op de kweekperce- len. Met deze installaties zijn ook al proeven gedaan in het Veerse Meer. BRESKENS - Het gaat goed met de visbestanden in de Noordzee en dat levert dit jaar hogere quota op. Maar mede door de economische crisis ligt de visopbrengst zo'n vijf tien procent lager dan vorig jaar, meldde voorzitter Jaap Hennekeij van visserijvereniging Ons Belang zaterdag bij de opening van de Vis serijfeesten in Breskens. Vissers konden aan de andere kant profiteren van de garnalenprijs, die momenteel 'extreem hoog' is. Dat kan snel veranderen, waar schuwde Hennekeij, doordat de garnalen makkelijker te vangen worden en meer vissers zich er op toeleggen. Bovendien blijft het ren- Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeunvaarder.nl Belastingdienst Volop belangstelling voor de veiling in de grote zaal van het Badpaviljoen. Maar het waren lang niet allemaal kopers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 12