Arbeidsmigranten VERHUIZEN MET ZORG! Uitzendbureau koopt oude woningen van Gors 0113 22 22 20 Verhulst preekt ///LMÜflEfffl Lange file op in Doopsgezinde snelweg door Hoedekenskerke !€2,-/€ 1,- korting zaterdag 4 augustus 2012 betalen vaak huur aan hun uitzendbureau om een kamer te kunnen huren. Twee jaar geleden vertelden bewoners in Wolphaartsdijk aan de PZC dat ze 320 euro in de maand betaalden. Er wonen dertig mensen in het pand. KORTGENE Tas met boeken vullen op de rommelmarkt BATH Rommelmarkt bij buurthuis De Tobbe Onder het motto 'niet de grootste, maar wel de gezelligste' wordt van daag een rommelmarkt gehouden rondom buurthuis De Tobbe in Bath. Behalve kraampjes zijn er ook muziek, een springkussen en een schiettent. Bezoekers kunnen bovendien deelnemen aan een op bodverkoop. Verder is er van ales te eten en te drinken. De rommel markt begint om 10.00 uur. Vandaag is het in Kortgene weer rommelmarkt In het dorp zijn drie keer achter elkaar tweedaagse rommelmarkten. Volgende week vrijdag en zaterdag zijn de laatste dagen. In de Nicolaaskerk zijn boe ken te koop: mensen kunnen een draagtas vol boeken meenemen voor vijf euro. Verder is er kleding, speelgoed, snuisterijen, planten, poëziekaarten, koffie en wafels en de toren kan worden beklommen. SINT-MAARTENSDIJK Feestelijke dag bij het Leger des Heils Bij het dienstencentrum van het Le ger des Heils aan de Radda Barnen- straat in Sint-Maartensdijk wordt vandaag tussen 10.00 en 13.30 uur een rommelmarkt gehouden. De dag wordt opgeluisterd met onder meer een prïjzenspel en het bak ken van pannenkoeken. Om 13.00 uur geeft een muziekgroep van het Leger des Heils een concert. Ook de kringloopwinkels zijn open. Op kleding wordt korting gegeven. GOES De Vriendschap houdt midzomer dansavond Dansclub De Vriendschap uit Goes houdt vanavond een midzomer dansavond in wijkgebouw De Spin- ne aan de Joseph Lunslaan in de Goese Polder. Deelnemers kunnen onder meer de foxtrot, rumba, cha cha en Engelse Wals dansen. Er worden ook twee rondes bingo ge draaid. De dansavond begint om 20.00 uur, maar de zaal gaat een half uur eerder al open. YERSEKE Dik Trom-race bij Vlaamse kermis Bij Camping Zon en Zee in Yerseke kunnen kinderen vandaag een Dik Trom-race houden: achteruit rij den op een ezel. Op de camping is een Vlaamse Kermis, met een mo biele kinderboerderij. Er zijn meer dan zeventig dieren die geaaid en geknuffeld mogen worden. Behalve de twee ezels, zijn er ook twee ka melen waar op gereden kan wor den. De camping is te bezoeken tus sen 11.00 en 16.00 uur. In de panden aan de Pyntoren- straat in de binnenstad van Goes, waar tot voor lcort cliën ten van Gors woonden, wonen nu ongeveer veertig Polen en Portuge zen. De huizen zijn gekocht door de mensen achter uitzendbureau Teamworq. De arbeidsmigranten wonen er nu vier weken. „Ons pand voldoet aan alle eisen", zegt Ronnie van Garsel, mede-eige naar van Teamworq. „Er is video bewaking en er is 24 uur per dag een beheerder aanwezig om over last te voorkomen." Teamworq heeft volgens Van Garsel tweehon derd mensen in dienst, die werk doen in de glastuinbouw, de indus trie, de metaal en de visserij. Het bedrijf heeft ook pensions in Ka- pelle en Westdorpe. „We hebben bovendien interesse in de panden in Hoedekenskerke en Wolphaartsdijk" zegt hij. „We hebben een onderhands bod ge daan op beide pensions." Saillant detail is dat Van Garsels compag non Robin Caspers, toen Eurobe- zit de twee panden in Wolpaarts- dijk en Hoedekenskerke kocht in 2004 en 2006, nog optrad namens dat bedrijf Dat blijkt uit de nota riële akten. Inmiddels is Eurobezit BV eigendom van Erik Zantingh, die ook eigenaar is van uitzendbu reau Groenflex, een concurrent van Teamworq. Uitzendbureau Teamworq zelf kwam onlangs nog in opspraak in verband met een pand in Eindewe- ge. De gemeente Goes dreigde met ontruiming omdat er te veel men sen zouden wonen. Het uitzendbu reau ontkende dat trouwens. GOES - Een 'Preek van de Leek' is in Amsterdam en Middelburg een groot succes: geen dominee op de kansel, maar een kunstenaar, een columnist, een schrijver of een po liticus. De Doopsgezinde en Vrij zinnig Protestantse gemeente in Goes heeft: ook besloten om een plaatselijke beroemdheid uit te no digen op de kansel. Op zondag 2 september bijt burge meester René Verhulst van Goes het spits af Hij is uitgenodigd om dat hij er volgens de gemeente blijk van geeft goed te kunnen schrijven. De dienst is om 10.00 uur, in de Doopsgezinde Kerk aan de Westwal 41. GOES - De A58 is vrijdagochtend uren afgesloten geweest tussen de afslag 's-Gravenpolder/Kapelle en De Poel bij Goes. Dat kwam door een ongeluk. Er stond een kilome terslange file in de richting van Vlissingen. Tegen zes uur kwamen een busje met aanhanger en een personenauto met elkaar in bot sing. Het busje en de aanhanger be landden op hun zijkant. Hulpdien sten sloten de weg volledig af, zo dat verkeer richting Goes vast kwam te staan. De 24-jarige be stuurster van dë personenauto, een vrouw uit Yerseke, is gewond geraakt. Rond negen uur werd de weg weer vrijgegeven. Het voormalige hotel Westerschelde aan de Haven straat in Hoedekenskerke is sinds 2006 in gebruik als pension voor arbeidsmigranten. Het is destijds voor 257.000 euro gekocht door Euro- bezit. De gang in het pension in Wolphaartsdijk. foto Willem Moeras ITEERWANDE.ZOMERAANBIEDINGEN!: TUINMEUBEL WINKELKETEN 2012ll Tegen inlevering van deze (originele) adv.: Dagkaart 3e klasse voü. traject: Volw. 9,- i.p.v. 11,-, kind (4-12) 4,50 lp.v. 5,50. Max. 4 pers. per adv. Niet combineerbaar met andere kortingen. Niet geldig op andere kaartjes. Geldig in 2012. Dienstregeling: www.destoomtrein.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 99