Rabobank sluit acht kantoren BEVELANDEN/THOLEN almanak Tip? redactie@pzc.nl Ranomi ZATERDAG 4 augustus 2012 21 Uitzendbureau huisvest arbeidsmigranten 22 Filialen op de Bevelanden, Tholen en Schouwen worden volgens directievoorzitter te weinig bezocht door Rob Paardekam GOES - De Rabobank Oosterschel- de sluit volgend jaar acht van zijn veertien kantoren. Volgens direc tievoorzitter Ad de Korte komen er te weinig mensen om ze nog langer open te kunnen houden. De geldautomaten gaan niet weg. Op april volgend jaar valt het doek voor de kantoren in Kruinin- gen, Krabbendijke en 's-Gravenpol- der. In september volgen de vesti gingen in Sint-Maartensdijk, Sint- Annaland, Burgh-Haamstede en Bruinisse. Ook het kantoor aan de Dam in Goes wordt op die datum gesloten. In die stad kunnen klan ten alleen nog terecht in het kan toor aan de Livingstoneweg op be drijventerrein De Poel. Volgens directievoorzitter De Kor te neemt het bankbezoek in rap tempo af, met name omdat men sen steeds meer bankzaken via in ternet regelen. „De kantoren trek ken gemiddeld twintig tot veertig klanten per week. Maar juist om dat het zo weinig mensen zijn, we ten we precies om wie het gaat. We zullen deze mensen persoon lijk benaderen om te kijken welke alternatieven er zijn. Onze geldex- press, waarbij contant geld aan huis wordt afgeleverd, kan mis schien soelaas bieden." Verder wil de Rabobank in overleg treden met onder meer dorpsra den, kerken en winkeliers om te bekijken welke knelpunten ont staan en hoe die opgelost kunnen worden. Zo hebben met name de kerken en winkeliers vaak contant geld dat moet worden afgestort. De bank zegt de mogelijkheid daar toe te willen blijven bieden. Verder wijst de bank op de ruime openingstijden van het zogeheten virtuele kantoor. Mensen kunnen op werkdagen van 8 tot 8 terecht bij de bank via telefoon of e-mail. Ook introduceerde de bank on langs videochat op zijn website. Hiermee kunnen klanten elke werkdag via beeld en chat in con tact komen met een medewerker. In de Oosterschelderegio blijven straks zes bankfilialen over: Kapel- Ie, Tholen, Heinkenszand, Yerseke, Zierikzee en de Livingstoneweg in Goes. Ook deze kantoren hebben volgens De Korte te maken met da lende bezoekersaantallen, maar de bank wil uit serviceoogpunt in el ke gemeente één filiaal overeind houden. Alle bestaande geldautomaten blij ven volgens de Rabobank wel ge handhaafd. Dat zal niet altijd op de bestaande locatie zijn, omdat sommige panden worden afgesto ten. De bank wil in elk geval een automaat behouden in het cen trum van Goes. Door de sluiting van de kantoren gaan enkele banen verloren, maar de verwachting is dat nauwelijks of geen medewerkers met een vast contract worden ontslagen. De bank heeft in het verleden al reke ning gehouden met de komst van minder filialen en is daarom gaan werken met kortlopende contrac ten en uitzendkrachten. Het kantoor van de Rabobank in 's-Gravenpolder is één van de zes filialen in de Oosterschelderegio die worden gesloten. De geldautomaat blijft wel gehandhaafd. foto Willem Mieras S3BBB&95S$O53S99SSS8S9B$SSS£iBÏE60BSBSSSH!5!Sg££3S39MnS& COLIJNSPLAAT Zeelandbrug dicht wegens onderhoud De Zeelandbrug is in de nacht van maandag op dinsdag afgesloten in verband met onderhoudswerk zaamheden. De brug is tussen o.oo en 05.00 uur gesloten. Bij de Zeelandbrug en de toegangs wegen geven informatieborden een omrijroute aan via de storm vloedkering. In bijzondere situa ties is het mogelijk om ambulances te laten passeren. Hij zal vast niet de enige zijn ge weest die er zijn tong over brak, die Temeuzense dertiger. Donderdaga vond schreeuwde hij haar samen met zijn vrouw vanachter de beeldbuis naar een gouden plak. En een dag la ter kwam ze alweer ter sprake, toen hij tussen de middag thuis even een boterham ging eten. „Ze was óók alweer de snelste in de series op de vijftig meter, hoorde ik net. Heb jij het gezien", vroeg hij zijn eega. Zij schudde haar hoofd ontken nend. „En wanneer moet Ranomi Kromowid... Kromowidu Kromo gloeiende gloeiende!" De hulp kwam uit onverwachte hoek. Zijn dochter (4) hielp hem op weg. „Je bedoelt toch die kromme met jojo?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 97