zeeland 125 Moderne inbreker hecht aan nachtrust Nieuw ziekenhuis op de Mortiere is een logische keuze Westerscheldetunnel afgesloten in verband met EnecoTour op 10 augustus 2012 STANDPLAATS te gast INFORMATIE zaterdag 4 augustus 2012 Jürgen en Regina Frank genieten van hun seizoensplaats. door John Jansen is voorzitter van de Cliëntenraad van het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis De PZC van maandag 30 juli meldt dat de Lokale Partij Vlissingen nog als enige haar strijd voortzet voor het behoud van een volwaardig ziekenhuis op Walcheren. Twee dagen later zegt de Vlissingse SP-fractie dat de politiek hier helemaal niet over gaat. Alom verwar ring en niet in de laatste plaats doordat de argumen ten om het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis (ADRZ) in Vlissingen te houden, al lang achterhaald zijn. De Cliëntenraad van het ADRZ, een wettelijk ver plicht adviesorgaan dat binnen het ziekenhuis de stem van de patiënten vertolkt, volgt de ontwikkelin gen net zo kritisch als de politiek dat doet. Het grote verschil is dat wij vooruitkijken, in het belang van de patiënt en de Zeeuwse gezondheidszorg. Laten we eerst eens kijken hoe de huidige situatie is ontstaan. De directie van het ziekenhuis, daarin ge steund door de provincie en het Klaverblad, vindt dat het mede gezien de demografische ontwikkelingen in Zeeland onmogelijk is om in alle windstreken vol waardige ziekenhuizen overeind te houden. Overal in Nederland zijn vergelijkbare ontwikkelingen gaande. Dat inzicht leidde inmiddels tot een fusie tussen zie kenhuis Walcheren en de Oosterscheldeziekenhui- zen. Vervolgens werd een heldere keuze gemaakt: in Vlissingen vindt de planbare zorg plaats, in Goes draait het om de acute, meer complexe zorg. Kortom: één volwaardig ziekenhuis, verdeeld over twee loca ties. Al enkele jaren weten we dat het gebouw in Vlissin gen niet meer voldoet aan de eisen van deze tijd. Op knappen van dit sterk verouderde en voor het huidi ge doel veel te grote pand is pure kapitaalvernietiging. Dat is pappen en nathouden. De keuze voor nieuw bouw is dan ook volstrekt logisch. De Mortiere is daarvoor een prima locatie: centraal gelegen, goed be reikbaar en er is voldoende ruimte. De Cliëntenraad heeft al lang afscheid genomen van het idee dat er één nieuw volwaardig Zeeuws ziekenhuis zou kun nen worden gebouwd dat zowel Vlissingen als Goes vervangt. We hebben het dan namelijk over een in vestering die absoluut niet haalbaar en evenmin ver antwoord is in zo'n dunbevolkt gebied. De Cliëntenraad heeft de Raad van Bestuur onlangs nog in een brief bevestigd dat wij er alle vertrouwen in hebben dat voor de financiering van de Mortiere een goede oplossing wordt gevonden. De Mortiere voorziet in de behoefte aan één ziekenhuis over twee locaties boven de Westerschelde. Met goede zorg, be reikbaar binnen de daarvoor geldende normen. De LPV maakt er een karikatuur van als ze zegt dat in de Mortiere straks alleen nog maar pleisters worden ge plakt. In de Mortiere worden, naast een spoedeisen de hulp, alle planbare operaties uitgevoerd. Ook alle patiënten van Schouwen-Duiveland en de Bevelan- den komen voor deze zorg sinds maart vorig jaar naar Vlissingen. Dat aantal neemt toe, waardoor er straks zelfs méér in de Mortiere wordt gedaan dan nu in Vlissingen. Dat is een goede ontwikkeling voor de kwaliteit van de zorg en dus goed voor de patiënt. Je hoort dan ook niemand piepen op de Bevelanden dat zij voor een geplande operatie naar Vlissingen moeten in plaats van naar Goes. Wat overblijft is de angst dat Vlissingen straks met een groot, leeg gebouw aan de Koudekerkseweg dreigt te worden opgescheept. De Cliëntenraad heeft alle begrip voor die zorgen en is dan ook van mening dat de directie van het ADRZ moet meedenken over de bestemming van het gebouw na de verhuizing naar de Mortiere. We hebben begrepen dat de Raad van Bestuur van het ADRZ die taak inmiddels op zich heeft genomen. Pierre en Simone Vandesande met hun kleindochter Maxine. lucht hier goed voor hem. Hij ge niet er nog volop van." Sommige veteranen kunnen de prijs van een jaarplaats niet meer opbrengen. Vier zijn er om die re den vertrokken. Het Duitse stel Re gina (56) en Jürgen (60) Frank uit de Duitse industriestad Langen- feld is er nog wel. Op hun grill sist de bratwurst. „Ja, ja", knikken ze, „Het kost een fikse duit." Zelf heb ben ze een seizoensplaats. „Die kost 3000 euro en daar komt dan 350 euro bij voor de winterstalling. Dat telt aardig op." Regina's ouders hielden meer dan veertig jaar geleden vakantie in Domburg. Het was liefde op het eerste gezicht. „De zeelucht doet ons zo goed. We slapen hier zo lek ker. Zeeland is ook prachtig, We fietsen wat af Naar de slager in Westkapelle of naar de weekmarkt in Middelburg. Het is slechts vijf minuten lopen naar het strand. Domburg is ook een leuk dorp, waar je goed uit eten kunt gaan. Het is nu wel minder romantisch en authentiek dan twintig, dertig jaar terug. Toen zaten oude men sen nog in klederdracht voor hun huis. Maar wij willen niet weg hoor! Het is hier geweldig." Een pen en een blocnootje. De vas te Nederlandse gast spot een ver slaggever. Hij komt buurten. „Schrijf je wel op dat Zeeland zich uit de markt prijst? Joh, ik kan het betalen hoor, maar als je ziet wat een seizoensplaats kost en wat ze in Domburg voor een kop koffie vragen, dat gaat nergens meer over. En dan willen ze zo concurre ren met de Oostzeekust en Tur kije? Forget it!" Robbers noemt het een nationaal probleem. „Inkoopprijzen stijgen, evenals de BTW. Wil je jezelf niet uit de markt prijzen, dan moet je je prijzen handhaven en niet ver hogen, ook al wordt het daardoor voor een ondernemer niet makke lijker. Desondanks wil ik onderstre pen dat het overgrote deel van on ze gasten dik tevreden is en bij ons een fijne vakantie viert." TERNEUZEN - Of dieven brutaler zijn geworden of beter weten wan neer ze hun slag moeten slaan, de praktijk wijst uit dat ze veel vaker 's middags en 's avonds tot actie overgaan in plaats van - zoals vaak gedacht - 's nachts. De politie Zee land meldt dit in de meest recent verschenen nieuwsbrief editie Ter- neuzen. De moderne inbreker hecht kennelijk aan zijn nachtrust, zou je kunnen zeggen. Verspreid over heel Zeeuws-Vlaan- deren zijn in die periode negen tien woninginbraken gepleegd, wat aldus de politie 'gemiddeld' is voor deze tijd van het jaar. Ter ver gelijking: april dit jaar bleef de tel ler op veertien steken. In Terneu- zen vinden veelal de meeste wo ninginbraken plaats. Ook in juli was dit geval. Axel en Hulst zijn andere plaatsen waar relatief vaak wordt ingebroken in woningen. De politie heeft het idee dat inbre kers in de middag- en avonduren volgens een vast patroon werken. Ze houden een woning in de ga ten en slaan toe als de bewoners hun huis (even) verlaten. De poli tie adviseert mensen daarom over dag en 's avonds extra alert te zijn. Oplettende buren kunnen ook hel pen. Zo konden deze week nog twee mannen die in Terneuzen hadden ingebroken, op het tol- plein van de Westerscheldetunnel bij Borssele worden gearresteerd. De vijfde etappe van de EnecoTour 2012 voert de renners op vrijdag 10 augustus 2012 van het West-Brabantse Hooger- heide door de Westerscheldetunnel naar Aalter in België. Dat betekent dat de Westbuis richting Terneuzen van circa 14.00 tot 14.40 uur afgesloten is voor alle verkeer. De Oostbuis richting Zuid-Beveland zal van ongeveer 14.15 tot 14.40 uur afgesloten zijn. Deze tijden zijn onder voorbehoud en afhankelijk van de snelheid van de renners. U kunt op de dag zelf op de hoogte blijven van de beschik baarheid van de Westerscheldetunnel via onze website of door ons account @WSTVerkeer te volgeo op Twitter. Meer informatie: Kijk op www.westerscheldetunnel.nl of stuur een e-mail naar info@westerscheldetunnel.nl of bel de Klantenservice - vanuit Nederland: 0900 - 23 58 866 (€0,05/min.) - vanuit België: 0031-113 23 28 44 Volg ons ook op Twitter via @WSTVerkeer 't Zanddorp Middelburg Wij nodigen u van harte uit om verschillende woningen woensdag 8 augustus te komen bekijken van 15.30 t/m 17.30 uur. U kunt zich melden bij 't Zanddorp 75 te Middelburg en van daaruit de andere woningen bèkljken.Voor deelne mende objecten: jeStek.nl of M2Makelaars.nl KIJKDAG 8 AUG A.S. Prijzen vanaf 105.750,- k.k.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 93