zeeland j 23 Gemeente wil verder met 'Helder op Straat' VERHUIZE MET ZORG N i! ifel 0ll3 22 22 20 P-terrein weg voor nieuw gemeentehuis Zomeractie! 2,- 1,- korting zaterdag 4 augustus 2012 'Kom ik tevoorschijn naakt in mijn heden als de mens die ik mag zijn' Uit het gedicht: 'Eenheid' In Galerie Haamstede aan de Noordstraat 43 wordt vanmiddag om 14.00 uur de poëziebundel From ier tot ghunter van Tonha Schot gepresenteerd. De bundel is geïllustreerd met fo to's die Tonha dierbare herinnerin gen bieden. Zo prijkt bij de gedichten 'Ont staan' en 'Mosselkind' een foto van door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Hoewel de resultaten tot nu toe wat tegenvallen wil de gemeente Schouwen-Duiveland de proef met project Helder op Straat voortzetten tot minstens de cember dit jaar. Het gaat om een project in het ka der van de campagne 'Laat ze niet (ver)zuipen'. Doel is voorkomen dat jongeren te jong en te veel alco hol drinken. Dat doel hoopt men onder meer te bereiken door jonge ren die met een slok op overlast veroorzaken geen boete te geven, maar hen via bureau Halt door te verwijzen richting hulpverlening. de ZZ4, de oude mosselkotter van haar vader Bart Schot. Ver der kregen de gedichten 'Windmo lens' en 'Honeymoon' een onder grond van een landschap in de Al- garve. De bundel is gedrukt bij 't Schouw- se Drukkertje, Burgh-Haamstede; prijs €14,95, verkrijgbaar bij Gale rie Haamstede en te bestellen via: Tot nu toe is het aantal verwijzin gen zeker in de Oosterschelderegio laag; 3 van in totaal 28 op overlast door overmatig drankgebruik be trapte jongeren. Volgens de ge meente zou dat komen omdat de regeling nog onvoldoende bekend is. De jongeren en ouders die be trokken zijn geweest bij 'Helder op Straat' hebben dat volgens de gemeente als 'zeer waardevol' erva ren. In november dit jaar wordt op nieuw bekeken of het zin heeft door te gaan met project Helder op Straat. Zo ja, dan wil de ge meente overgaan van een inciden tele naar een structurele financie ring van het project. tonha.algarve@yahoo.co.uk Tonha exposeert bij Galerie Haam stede ook acht schilderijen. Het zijn concrete beelden van haar in nerlijke visualisaties. De expositie is tot begin septem ber te zien bij Galerie Haamstede, op donderdag en vrijdag: 12.00 - 17.00 u. en op zaterdag: 11.00 - 17.00 uur. MIDDELHARNIS - Om het gemeente lijk apparaat van de nieuwe - nog te vormen - gemeente Goe- ree-Overflakkee te kunnen huisves ten wordt het gemeentehuis in Middelharnis uitgebreid met een semipermanente aanbouw. Deze komt op de plaats waar nu nog een parkeerterrein is. Op het gras veld achter het gemeentehuis wordt een nieuwe parkeerplaats aangelegd. Medewerkers van de ge meente moeten voortaan parkeren bij Recreatiecentrum De Staver en bij Keukencentrum Tieleman. Be zoekers van het gemeentehuis kun nen op het plein voor het gemeen tehuis (kort) parkeren. ZIERIKZEE Grote boekenmarkt op het Havenplein Boekenliefhebbers komen zaterdag 11 augustus aan hun trekken in Zie- rikzee. Op het Havenplein - in het hart van de monumentenstad - wordt dan een grote tweedehands boekenmarkt gehouden. Er is een ruim aanbod van literatuur, thril lers en geschiedenis, maar ook streekromans en kinderboeken worden ter verkoop aangeboden. De boekenmarkt begint om 10.00 uur. BRUINISSE Demonstratie koken mosselen bij Brusea In de Bruse Musea - kortweg Bru sea - wordt woensdag 8 augustus een demonstratie mosselen koken verzorgd. Tegen een kleine vergoe ding kunnen de op z'n Bra's berei de schelpdieren ook geproefd wor den. De Brusea - Oudheidkamer en Visserijmuseum - zijn in augustus open maandag tot en met zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur. De demon stratie mosselen koken begint om 14.00 uur. BURGH-HAAMSTEDE Excursie vlinders en vogels in duingebied Natuurmonumenten verzorgt woensdag 8 augustus een speciaal voor kinderen bedoelde excursie in Slotbos en Zeepeduinen in Burgh-Haamstede. De gids gaat met de deelnemers op zoek naar vlinders, vogels en andere dieren in het duingebied en vertelt er leu ke wetenswaardigheden over. Bij voorbeeld over hoe dieren voelsprieten of snuit gebruiken om voedsel te zoeken. Vertrek om 10.00 uur vanaf Slot Haamstede. Aanmelden: 0900-2020233. ZIERIKZEE Enecotour raast over Schouwen-Duiveland De Ececotour - een wielerwed strijd voor profs - raast maandag over Schouwen-Duiveland. Rond 14.00 uur zijn de renners bij Brai- nisse. Ze rijden via de N59/N57 richting Burgh-Haamstede. Bij Nieuwerkerk worden de renners bevoorraad. Tijdens de doortocht zijn de wegen kort afgesloten. Finishplaats is Middelburg. pagina 48/49: Contador terug aan het front monDidLmouERS BURGH-HAAMSTEDE Laatste van reeks fietstochten Maandag 6 augustus wordt de laat ste van drie fietstochten van Agra risch Schouwen-Duiveland en de Vekabo gehouden. De fietstocht gaat om 19.00 uur van start vanaf minicamping en paardenhotel van de familie Kooman aan de Meel dijk in Burgh-Haamstede. De route van de laatste tocht van het seizoen voert langs de Ooster- schelde, Westenschouwen en door het bos. OUDDORP Drive-in bioscoop op veld bij Klepperstee Het veld tegenover Recreatiepark de Klepperstee aan de Vrijheids- weg in Ouddorp fungeert maandag avond als drive-in bioscoop. Bezoe kers kunnen daar de vertoning van twee films bijwonen in de eigen auto. De eerste film Adventureland met o.a. Kristen Steward Ryan Rey nolds en Jessie Eisenberg begint om 21.45 uur. Daarna volgt om 00.00 uur de remake van de klassie ke zombiefilm Dawn of the Dead. Kaarten zijn op de locatie te verkrij gen. GOES Brand bij Chinees begonnen in wok De brand van donderdag bij een chinees restaurant in Goes-Zuid is begonnen in een wok en sloeg over naar de afzuigkap. Dat heeft de bedrijfsleidster verklaard. De keuken van het restaurant liep flin ke schade op. Door de brand moest het hele winkelcentrum ontruimd worden. De schade bij de overige winkels blijkt achteraf mee te val len. Er is vooral sprake van roet en overlast door de rook. Tegen Inlevering van deze (originele) adv.: Dagkaart 3e klasse voll. traject: Volw. 9,- i.p.v. 11,-, kind (4-12) 4,50 i.p.v. 5,50. Max. 4 pers. per adv. Niet combineerbaar met andere kortingen. Niet geldig op andere kaartjes. Geldig in 2012. Dienstregeling: www.destoomtrein.nl Tonha Schot met dichtbundel in de hand en een van haar schilderijen op de achtergrond, foto's Ronald den Dekker Presentatie poëziebundel en expositie schilderijen in Galerie Haamstede

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 91