Rabobank doekt acht kantoren op SCHOUWEN-DUIVELAND Bermtoeristen Onderhoud aan Zeelandbrug almanak Ranomi wm ZATERDAG 4 augustus 2012 21 FZiC 'Mosselkind' zoekt eenheid 22 en 23 n Vestigingen op de Bevelanden, Tholen en Schouwen worden volgens directievoorzitter weinig bezocht door Rob Paardekam GOES - De Rabobank Oosterschel- de sluit volgend jaar acht van de veertien kantoren. Volgens direc tievoorzitter Ad de Korte komen er te weinig mensen om ze nog langer open te kunnen houden. De geldautomaten gaan niet weg. Op april volgend jaar valt het doek voor de kantoren in Kruinin- gen, Krabbendijke en 's-Gravenpol- der. In september volgen de vesti- iSK5iS3S«S^ïX-^^2S!5SSSrSfiW5«8Si^^;«S5SK-5öSi5gêB!SS8!S5»1 gingen in Burgh-Haamstede, Brui- nisse, Sint-Maartensdijk en Sint- Annaland. Ook het kantoor aan de Dam in Goes wordt op die datum gesloten. Volgens De Korte neemt het bank bezoek in rap tempo af, met name omdat mensen steeds meer inter- netbankieren. „De kantoren trek ken gemiddeld twintig tot veertig klanten per week. Maar juist om dat het zo weinig mensen zijn, we ten we precies om wie het gaat. We zullen deze mensen persoon lijk benaderen om te kijken welke alternatieven er zijn. Onze geldex- press, waarbij contant geld aan huis wordt afgeleverd, kan mis schien soelaas bieden." Verder wil de Rabobank in overleg treden met dorpsraden, kerken en winkeliers om te bekijken welke knelpunten ontstaan en hoe die opgelost kunnen worden. Met na me de kerken en winkeliers heb ben vaak contant geld dat moet worden afgestort. De bank zegt de mogelijkheid daartoe te willen blij ven bieden. Vice-voorzitter Maar ten van de Valk van Burgh-Haam stede is verrast door de sluiting van het kantoor in het dorp. „Heel erg jammer, zeker in een toeristen dorp. Daarmee sluit de laatste bank in het dorp." Hij signaleert dat het voor met name de oudere inwoners een aderlating is omdat zij vaak problemen hebben met pinautomaten en niet internetban- kieren. De bank verwijst juist naar de ruime openingstijden van het 'virtuele kantoor' op het internet. In de Oosterschelderegio blijven straks zes bankfilialen over: Zierik- zee, Kapelle, Tholen, Heinkens- zand, Yerseke en de Livingstone- weg in Goes. Alle bestaande geld automaten blijven wel gehand haafd. Dat zal niet altijd op de be staande locatie zijn, omdat sommi ge panden worden afgestoten. Door de sluiting van de kantoren gaan enkele banen verloren, maar de verwachting is dat nauwelijks of geen medewerkers met een vast contract worden ontslagen. KERKWERVE - Het leek een uitgestorven feno meen: bermtoerisme. Maar als het aan Rudy Meganck, Roosje Denissen, Inge de Moen en Jean Odent ligt, blijft het nog lang een goed gebruik. Ze parkeerden gisteren hun auto op een dammetje naar een akker in de buurt van Kerkwerve. Veel meer ruimte hebben ze niet nodig om de stoelen uit te klappen. Waar vroeger de bermtoeristen vooral te vin den waren langs de wegen om auto's te kun nen bekijken, verkiezen deze Belgen de rust van de polder. Slechts af en toe raast er een auto voorbij en verder is er alleen het geluid van wuivend graan. Een goede plek om te ge nieten van een glaasje en een lekker hapje. foto Dirk-Jan Gjeltema Trekking 10 augustus COLIJNSPLAAT - De Zeelandbrug is in de nacht van maandag op dins dag afgesloten wegens onder houdswerkzaamheden. De brug is tussen o.oo en 05.00 uur gesloten. Bij de Zeelandbrug en de toegangs wegen geven informatieborden een omrijroute aan via de storm vloedkering. In bijzondere situa ties mogen ambulances passeren. Tip? redactie@pzc.nl Hij zal vast niet de enige zijn ge weest die er zijn tong over brak, die Temeuzense dertiger. Donderdaga vond schreeuwde hij haar samen met zijn vrouw vanachter de beeldbuis naar een gouden plak. En een dag la ter kwam ze alweer ter sprake, toen hij tussen de middag thuis even een boterham ging eten. „Ze was óók alweer de snelste in de series op de vijftig meter, hoorde ik net. Heb jij het gezien", vroeg hij zijn eega. Zij schudde haar hoofd ontken nend. „En wanneer moet Ranomi Kromowid... Kromowidu Kromo gloeiende gloeiende!" De hulp kwam uit onverwachte hoek. Zijn dochter (4) hielp hem op weg. „je bedoelt toch die kromme met jojo?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 89