Televisieland, transferland Hoppende presentatoren Voor televisiesterren is de zomer de ideale tijd om over te stappen naar een ander tv-station. Presentatoren zijn transfervrij ais contracten aflopen, hun programma's niet meer scoren of als ze te duur worden, wie duikt straks waar op? media@wegener.nli 21 media |ggg| 024-3650570 iosoi Zaterdag 4 augustus 2012 dreigt mis te lopen, want zo hoort het in een romantische tranentrekker, speelt zich af op het Empire State Buil ding. Het panoramadek van deze be roemde skyscraper werd in een hangar nagebouwd, en die stond dan weer wél in Seattle. Trailer: youtube.com/watch?v=4J7gglV0oak ooit wat worden met Annie uit Balti more? Seattle is blijkbaar een plek waar je niet dood gevonden wilt worden. Als Annie haar hart uitstort tegen haar broer: 'Ik heb al deze fantasieën over een man die ik nog nooit heb ont moet, en hij woont in Seattle!', rea geert hij droog: 'Het regent negen maanden per jaar in Seattle'. Tijdens de opnames, hartje zomer, zuchtte Seattle echter onder grote droogte. Re gisseuse Nora Ephron liet vrachtwa gens vol water aanvoeren voor haar tal rijke regenshots. Met deze waterverspil ling haalde ze zich de woede op de hals van de plaatselijke bevolking. Blijkbaar waren er ook weinig figu ranten. Als Jonah stiekem naar New York vliegt, zit hij naast een baardige man. Sam neemt de volgende vlucht, en wie zit op zijn rij? Diezelfde man. Een goed beeld van Seattle krijg je niet echt door de film. Sam en Jonahs woonboot in Lake Union, de overdekte markt Pike Place Market, het strand en de snelweg, daar moeten we het mee doen. Vooruit, Space Needle, de groot ste toeristischeattractie van de stad, piept een seconde in beeld. Grappig ge noeg is er op het observatiedek van die toren een kaart waarop de locatie van de woonboot wordt aangegeven. Het bijzondere optrekje is sinds het uitko men van de film een van de beziens waardigheden waar toeristen het meest naar vragen. Pech voor hen; de woon boot is privébezit en ongevraagd be zoek wordt niet op prijs gesteld. De eigenlijke geografische hoofdrol in Sleepless in Seattle is weggelegd voor New York. De superromantisdhe ont knoping, die natuurlijk op de valreep door Nico Postma Komend tv-seizoen moet de kijker extra opletten, want veel bekende tv-presentato- ren veranderen van baan. Een yan de transfers in tv-land is de 32-jarige Lauren Verster. Zij maakte tot voor kort programma's voor Veronica, maar versterkt de ko mende twee jaar het presentatoren team van de Avro. Lauren Verster zegt dat ze nog lang niet uitgekeken was bij Veronica. Daar presenteerde ze onder meer Undercover boss, Lauren verslaat en Lauren en Tim zijn de bob. „Ik werd gepolst. Of ik eens koffie wilde drinken om geheel vrijblij vend over de toekomst te praten. Daar na volgden gesprekken met de direc tie", vertelt Verster over het transfèrpro- ces. „Allerlei vragen komen in die ge sprekken aan de orde. Wat zou je wil len maken? Wat kun je? Ik zat vier jaar bij Veronica. Een kleine zender, een mannenzender. Ik had er een eigen winkeltje met het journalistieke pro gramma Lauren Verslaat en kon er mijn eigen ideeën inbrengen en uitvoeren. Op een gegeven moment merkte ik dat ik bij het maken van programma's meer ruimte en tijd wilde, meer rust om programma's echt inhoud te geven. „De Avro is een omroep die mooie dingen maakt. Ik kijk graag naar Wie is de mol? en reportages van Gideon Levy. De omroep is integer en er is ruimte om te experimenteren. Ik was vereerd dat ze me vroegen." De eerste Avro-job van Verster wordt het presenteren van het tweede seizoen van Fort Boyard. Dat doet ze sa men met 3FM-dj Gerard Ekdom. Haar volgende programma is Expeditie pool cirkel, eveneens voor Nederland 3. In dit nieuwe avonturenprogramma trekt ze met een karavaan BN'ers vanuit Spitsbergen door Noorwegen, Zweden en Finland. Tijdens de barre afvalrace nemen de deelnemers het in fysieke en psychologische proeven tegen elkaar op. Verster: „Fort Boyard en Expeditie poolcirkel vormen de mayonaise op mijn frietje. Ik zit straks mooi bij de poolcirkel!" reageren? featureredactie@wegener.nl Meer presentatoren bij de publieke en commerciële om roepen maken komend tv-seizoen een move. Eddy zoëy (45): gaat met ingang van het nieuwe seizoen van RTL5 naar i SBS6- Hij was niet blij toen de presen tatie van Expeditie Robinson op RTL5 aan zijn neus voorbijging, voor SBS6 I gaat hij in de vooravond het spelpro- i gramma Prijzenslag nieuw leven inbla- j zen onder de titel The price is right. Rick Brandsteder (28): zei demeetpro gramma's bij RTL5 vaarwel en is nu bij SBS6. Hij liep zich vorige maand al warm als verslaggever van de Vier daagse. Rick en zijn vader Ron zijn ko mend najaar teamcaptains in Van Je vrienden moet je het hebben. Wie de show presenteert, is onbekend. Bridget Maasland (37): is afkomstig van RTL5 en werd al lang als mogelijk nieuwe aanwinst van SBS6 genoemd. Ze ligt goed bij SBS-eigenaar John de Molen, werkte eerder voor zijn Talpa. SBS6 wil nog niet kwijt wat Bridget in het nieuwe seizoen op 6 gaat doen. Frank du Mosch (49): gaat na een de cennium ncrv 'iets nieuws van de grond tillen' bij omroep Max In de vorm van een llve-lunchprogramma met duo-presenator Myrna Goossen. in StudioMAX Live (vanaf 10 septem ber) praten ze met mensen 'die door de actualiteit zijn geraakt'. Sandra Schuurhof (41): hopte al eer der dit jaar van RTL4 naar SBS6. voor RTL Nieuws en RTL Boulevard volgde ze de oranjes. SBS6 bood haar een job aan als presentatrice van het nog te vernieuwen Hart van Nederland. Na de zomer zien SBS-kijkers het resultaat. door Rivka Groenïer Reinout Oerlemans (41): wordt bij de Avro twee jaar lang het gezicht van grote amusementsshows op Neder land 1, waaronder strictly come dan cing vanaf 25 augustus. Zijn co-host is Kim-Lian van der Meij. in oktober pre senteert de film- en televisieprodu cent het Televizier-Ring Gala 2012. Wat doe je als je vrouw over lijdt en je niet op elke straat hoek aan haar herinnerd wilt worden? Samuel Baldwin (Tom Hanks) verruilt bruisend Chicago voor een van de verste uithoeken van de VS: Seattle. Met de liefde wil het anderhalf jaar later nog steeds niet lukken, tot hij, aangespoord door zijn zoon Jonah, zijn hart uitstort in een radiotalkshow. Annie Reed (Meg Ryan) uit Baltimo re luistert mee en is op slag verliefd. Klein probleem: ze is verloofd met Wal ter, een onwaarschijnlijk saai heer schap met een arsenaal aan allergieën. Ondanks de titel komt Seattle er be kaaid vanaf in deze klassieke chick Jlick. De stad wordt voornamelijk ingezet als geografische uitdaging. Hoe kan het Lauren verster verruilt veronica voor de Avro.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 81