Weekend voor water en boekenfanaten ii reizen VS' 4 B"eizen@wegemieir.nl 1024-3650360 Zaterdag 4 augustus 2012 BOEKENMARKT Bij boekenfanaten zit het in het hoofd geprent: elke eerste zondag van augustus is het Deventer Boekenmarkt. En dat is niet zomaar een markt, het is de grootste van Europa. De 24e editie heeft morgen, 5 augustus, van 9.30 tot 17 uur plaats in het centrum van de stad. In totaal zijn 878 kramen gevuld met romans, poëzie, strips, kunstboe ken en topografische kaarten. Het gaat daarbij niet alleen om kwantiteit, ook om kwaliteit. Mensen die al jaren zoe ken naar dat ene speciale boek, zouden maar zo in Deventer kunnen slagen. Op de markt en bij de VW aan de Brink 56 is een handig boekje te koop met een overzicht van alle deelnemers, plattegronden en specialisaties. Meer in fo: www.deventerboekenmarkt.nl ACHTBAAN Wie meer op sensatie gesteld is, kan koers zetten naar Duinrell in Wasse naar. Daar is dit voorjaar de nieuwe achtbaan Dragonfly geopend. Even bij komen van die ongetwijfeld dolle rit kan vervolgens bij de zomershow Musi cal Dream 2012, een voorstelling waarin bekende musicalliedjes de revue passe ren. Meezingen mag. De show wordt tot en met 26 augustus dagelijks drie keer opgevoerd in het theater. Meer in fo: www.duinrell.nl BOTENPARADE De show der shows, zeker voor gay Nederland, wordt dit weekend niet in Wassenaar gehouden, maar in Amster dam. Vandaag, 4 augustus, worden de Prinsengracht en de Amstel in beslag ge nomen door tachtig boten die samen de immer spraakmakende en luidruchti ge Botenparade van de Gay Pride vor men. De stoet maakt van 14 tot 18 uur de grachten onveilig. Op het droge zijn ook nog tal van optredens. Voor de lief hebber is er een gay- en lesbian-filmma- rathon. Meer info: www.weareproud.nl FLUISTERBOOT Wel waterliefhebber, maar niet in combinatie met al dat uiterlijk vertoon? Sla dan al iets voor Amsterdam af en doe mee aan de Wetlands Safari. Tij dens deze actieve natuurexcursie kano of vaar je met een fluisterboot door het zeventiende-eeuwseiandschap. Onder weg kun je vogels spotten, zoals de riet zanger, karakiet of grutto. Op het tril veen wordt gestopt voor een picknick met producten uit de streek. Voor info en boekingen: www.wetlandssafari.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 71