PZC Toneel met een Zeeuws karakter Zorg vraagt om hulp Campingwinkel vaak van familie duurder dan super Axelaar doodt twee pony's 8 zaterdag 4 augustus 2012 Sinds zijn bestaan is het Theater- productiehuis Zeelandia er al tijd nog in geslaagd een mooi bedrag aan subsidie binnen te halen. En ook dit jaar is het team van directeur Henk Schoute in feest stemming. Het productiehuis kreeg 614.250,00 euro toegewezen. „Wij zijn uniek in Zeeland en dat ziet het Fonds voor de Podiumkunst ook", zegt een trotse Schoute. „Eigenlijk hebben we geen last van concurrentie. We hebben Subsidie voor Zeelandia Theaterproductiehuis Zeelandia kreeg voor komend theaterjaar 614.250,00 euro subsidie toegewezen; Dit jaar organiseert het productiehuis voor de twaalfde keer op rij het Zeeland Nazo merfestival; Toneel met een Zeeuws karakter is Zee- landia's belangrijkste handelsmerk. doorSharon van Oost als enige Zeeuwse theatergroep professio nele acteurs in huis onder wie een hoop Zeeuwen." Dat Zeeuwse karakter is volgens Schoute heel belangrijk voor de identiteit van het Theaterproductiehuis. In iedere productie wordt gekozen voor een Zeeuwse invals hoek. „Een historisch aspect, een spraak makende persoonlijkheid uit de provin cie. Iedere keer op een andere manier", legt hij uit Ondanks dat het productiehuis als enige beschikt over een professionele theater groep, is er absoluut geen gebrek aan cul tuur in Zeeland, beklemtoont Schoute. „Iedereen biedt iets anders. Festival On derstroom bijvoorbeeld richt zich op straattoneel en Film by the Sea doet weer iets anders. Zo zitten we niet in eikaars vaarwater." Het subsidiebedrag wordt puur en alleen gebruikt voor het maken van theaterpro ducties. „In totaal zijn we daar zo'n twee miljoen euro per jaar aan kwijt", zegt Schoute. „Er komt ontzettend veel kijken Henk Schoute: 'Cultuur is voor mij net zo belangrijk als zebrapaden en lantaarnpalen'. foto Lex de Meester bij zo'n productie. Acteurs, decor, locatie, het moet allemaal betaald worden. Ande re jaren kregen we nog net iets meer, maar ook met dit bedrag zijn we hartstik ke blij." Voor het Zeeuwse productiehuis betekent dit dat het weer een jaar vooruit kan. Dit jaar organiseert Theaterproductiehuis Zeelandia voor de twaalfde keer het Zee land Nazomerfestival. Naast dans en mu ziek, verspreid over Zeeland, levert het drie eigen producties. Zeeuwse jongeren zijn voor Schoute een belangrijke doel groep tijdens het festival. „Het Nazomerfestival is leuk voor ieder een, maar we vinden het belangrijk dat jonge mensen in aanraking komen met cultuur." Schoute: „Cultuur is voor mij net als ze brapaden en lantaarnpalen: hartstikke be langrijk. Het beinvloedt je mening en houding." VIDEO VAN DE WEEK UW MENING 485 reacties Het gemak van een campingwinkel mag wel wat kosten eens oneens MEEST CELEZEN OP WWW.PZC.NL 1. Man snijdt pony's hals door in Terneuzen 2. Ahold neemt in Zeeland vier C1000's over, Coop twee 3. Haai gevangen in Oosterschel- de IN BINNEN- EN BUITENLAND 'Als zij onze taal niet zo goed zouden spreken, dan konden wij nu waarschijnlijk beter Nederlands.' Duitse toeriste Kristina in Zeeland Zeeuwse verpleeg- en rusthuizen gaan de komende jaren een extra be roep doen op familie en bevriende re laties van patiënten. Zo hopen de zorgverleners het welzijn van de be woners van de verpleeghuizen en ver wante centra op een hoog peil te hou den. Het beleid van SVRZ in Zeeland wordt om die reden aangescherpt. Een 50-jarige man uit Axel heeft zaterdag twee pony's de hals doorgesne den in de Goessewei na bij Hoek. De verzorgster meldde de dood in tra nen op Facebook. Vol gens onderzoek van de politie en uitingen op Facebook is duidelijk dat het om een conflict gaat in de relationele sfeer. Wie boodschappen doet in een cam pingwinkel is vaak flink duurder uit dan in een supermarkt. Dat blijkt uit een prijsvergelijking van de PZC. De PZC-redactie noteerde de prijzen van negen zomerse producten van A-merken in twintig supermarkten en tien campingwinkels verspreid over heel Zeeland. De twee dode dieren foto Peter Nicolai Geen plak voor Willeboordse OM tegen vrijlating Martin Licht gaat weer aan in India Elisabeth Willeboordse had zich er bij haar laatste Olympische Spelen veel van voorge steld. Maar verder dan de zevende plaats kwam de 33-jarige judoka dinsdag in Lon den niet. „Vier jaar geleden was ik al teleur gesteld met brons. En nu? Nu heb ik ge woon niets", aldus de Middelburgse. Ondanks het besluit dat Michelle Martin vervroegd vrij mag komen, zal de ex-vrouw van kinderverkrachter en moor denaar Mare Dutroux nog niet op vrije voe ten komen. Het Openbaar Ministerie is dinsdag tegen het besluit van de rechtbank in Mons (Bergen) in beroep gegaan. Het Idiase elektriciteitsnet is volledig her steld van de massale storing die het halve land dinsdag lamlegde. Het staatsbedrijf dat de stroomvoorziening verzorgt, maakte woensdagochtend bekend dat de drie net werken die waren uitgevallen, het weer doen. MAAND AC 6 augustus Aankomst van de eerste etap pe van de Eneco Toer in Mid delburg. DINSDAG 7 augustus Grote avondmarkt en open winkels in Sluis. Duurt van 17.00 tot 22.00 uur. WOENSDAG 8 augustus Zeezwemtocht van Dishoek naar Zoutelande, over 4 kilo meter, om 19.00 uur. DONDERDAG 9 augustus Begin van het Europees Kam pioenschap wielrennen voor ju nioren in en om Goes. VRIJDAG 10 augustus Rescue Vlissingen, spectaculai re reddingsdemonstraties om 12.00 uur voor de boulevard. Finaledag van de Borsele Sloepoort Cup, vanaf 12.00 uur in Nieuwdorp.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 68