na twee biertjes spectrum 4 Zaterdag 4 augustus 2012 Verplicht een alcoholslot in de auto en een driedaagse cursus volgen. Bovendien het rijbewijs een half jaar of langer kwijt. De aanpak van automobilisten die zijn betrapt op rijden onder invloed van alcohol is sinds ruim een half jaar veel strenger dan voorheen. Dat ondervond onze verslaggeefster aan den lijve. door Kim Decock De avond dat ik zelf een wezen lijk onderdeel word van de sta tistieken zal ik niet snel verge ten. Het is een maandag, zo een waarop alles toeh al tegen zit, als ik op mijn roze snorfiets stap en de twee blik jes Bavaria vergeet die ik rond het avondmaal dronk. De agenten die me opwachten op het trottoir drie hoeken verder, blijken wat oplet tender van aard. Zo veel boeven zijn er waar schijnlijk ook niet te vangen op een maandag. Een goede minuut later herinnert niets op de ze hoek nog aan wat waarschijnlijk de kleinste fuik in de geschiedenis was en zit ik op de ach terbank van een gestreepte stationwagon. Op weg naar het bureau. Een half uur later ben ik er nog van overtuigd dat hier sprake moet zijn van een misverstand. Vanuit een smerig celletje tuur ik naar mijn schoenen die achter gewapend glas in een kluis worden bewaard. Dit zal een vergissing zijn. De ademanalyse zal uitwijzen dat ik niet dronken ben. De agenten zullen me hun excu ses aanbieden en een lift terug naar mijn brom mertje geven. Dit laatste gebeurt niet, maar een uurtje later sta ik toch enigszins gerustge steld weer buiten. Ook de sterke arm der wet verwacht geen grote gevolgen. De volledige ernst van de situatie dringt pas en kele weken later tot me door, als ik ontzet naar de stapel papieren kijk die voor me ligt. Het feit dat ik mijn rijbewijs een halfjaar lang niet terug zal zien, verbleekt tot een formaliteit, als ik lees dat ik door het Centraal Bureau Rijvaar digheidsbewijzen (CBR) ben aangemeld voor de verplichte Educatieve Maatregel Alcohol en Verkeer. Of ik zo snel mogelijk de 720 euro wil overmaken? Dan kunnen ze mijn vier cursus dagen inplannen. Het pakket behelst verder een zeer uitgebreide uitleg over de desastreuze gevolgen ingeval ik mijn plicht op welke manier dan ook verzaak. Tot slot de informatie dat deze maatregel zelf standig wordt opgelegd door het CBR. Het pro-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 64