Spelen, dieren, bun 3 zaterdag 4 augustus 2012 haar of ze het zeilen nooit beu is geraakt. „Na twee jaar varen in de Optimist was ik het zeilen eigen lijk zat", vertelt Jolien. „Maar van mijn vader moest ik door blijven gaan. Toen ik eenmaal in de Yng- ling mocht, kreeg ik er weer ple zier in. Ik ben blij dat mijn vader me zo heeft 'aangespoord om te blijven zeilen, anders had ik dit al lemaal niet gehad." Zeilen zit in de familie, Joliens opa was ook een fanatieke zeiler. De fa milie heeft drie zeilboten in bezit, maar Baby Blue is de favoriet van Jolien. „Hij is lekker log en stuitert niet zo op de golven. Sommige bo ten scheppen meteen water bij gro te golven, deze niet." Hoe is ze op het idee gekomen om een eigen bedrijfje te beginnen? „Het begon allemaal in Nieuw- Zeeland", vertelt Jolien. „Ik leerde daar een jongen kennen die in dienst van een zeilschool was, maar handen te kort kwam. Ik ben hem gaan helpen en toen reali seerde ik me dat ik zoiets ook zelf zou kunnen starten in Neder land." Sinds april dit jaar is Joliens be- "drijfje een feit. In de vakanties is ze iedere dag beschikbaar. Jolien studeert Sport- en Bewegings Edu catie op de Hogeschool Zeeland in Vlissingen, maar in de weekenden probeert ze zoveel mogelijk op haar boot te zitten. Ook dan kun nen er vaarten geboekt worden. Dit is het eerste jaar dat Jolien echt vakantie voor zichzelf gaat hou den. „De afgelopen vier jaar heb ik in Italië en Nieuw-Zeeland ge werkt bij watersportbedrijven. Ik heb onder andere lesgegeven in golfsurfen, zeilen en snorkelen. Nu ga ik lekker voor mijzelf golf surfen in Frankrijk." Dankzij haar sport komt Jolien dus op veel mooie plekken. „Vorig jaar ben ik samen met mijn fami lie en Baby Blue in elf uur Het Ka naal over gevaren, naar London. Toen hebben we nog onder de To wer Bridge gelegen. Een week zijn we er gebleven, 's nachts sliepen we gewoon op de boot. Dat slaapt echt goed, want je wordt lekker in slaap gewiegd." De langste reis die Jolien ooit met haar boot maakte, was over de Oostzee naar Denemarken. „Sa men met een paar vrienden ben ik toen zes weken onderweg ge weest. Tussendoor legden we wel in verschillende haventjes aan. Toen ik terug in Nederland was, heb ik meteen de grond gekust! Maar na een week begon het te kriebelen en wilde ik het water weer op." „Het mooiste plekje waar ik ooit geweest ben is Elba, in Italië", ver volgt Jolien. „Je hebt daar een prachtige blauwe zee, het is er lek ker warm en je hebt er tenminste geen regenjas nodig." Eenmaal weggevaren hebben we een prachtig zicht over Veere en de beboste oevers van het Veerse Meer. Vaste prik in het programma is herten spotten op één van de vele eilandjes die het Veerse Meer rijk is. Dat ge beurt onder het genot van een bo lus en een kop koffie. Het plekje waar Jolien aanlegt, noemt zij 'de Haringvreter'. Toeristen zijn overigens gewaar schuwd, want Jolien houdt wel van een geintje op z'n tijd. „Ik heb Belgische gasten wel eens wijsge maakt dat er een bolusboom op het eiland groeide." Maar over haar bedrijf is Jolien bloedserieus. „Nieuw-Zeeland is mijn einddoel", vertelt ze als we koffie zitten te drinken op 'de Ha ringvreter'. „Tijdens mijn jaar Bui tensport op het CIOS heb ik een aantal mensen ontmoet, met wie ik plannen heb gemaakt. We wil len graag een camping beginnen bij het plaatsje Raglan, in het noor den van het land. Dat gebied is erg geschikt voor bergsporten, maar er wordt nog niks mee gedaan. Daar om willen we ons ook richten op materiaalverhuur en het aanbie den van berg- en watersporten." Vandaag, zaterdag, vertrekt Jolien naar Frankrijk, maar vanaf 16 au gustus is zij weer beschikbaar voor boekingen op het Veerse Meer. Er kunnen 5 tot 6 personen per rond vaart mee. www.sailingveersemeer.nl Jolien treft voorbereidingen om weg te varen. /vs6 tweets Vakantie vieren met een laag bud get vergt wat creativiteit. De Zo- merkrant zoekt naar de mogelijk heden. Vandaag: Speel- en info- park Croede Podium. door Martïjjmi de Kominig Het is lastig in één of twee woorden te om schrijven wat Groede Po dium precies is. Eigenlijk vormt de overwegend beboste lap grond tussen het West-Zeeuws- Vlaamse dorp Groede en de na bijgelegen kust een speelpark, kinderboerderij, natuurgebied, informatiecentrum en horeca- voorziening inéén. En dan heb ben we nog niet eens alle func ties genoemd. Het gebied was in de Tweede Wereldoorlog een 'bunkerpark' van de Duitsers. Daarna stond het enkele tientallen jaren be kend als 'het hertenkamp'. De functies van toen - spelen en die ren - bestaan nog steeds, maar dan uitgebreider. De speeltuin is er niet één met een gewone schommel en een wip, maar voorzien van klim- en klauterobjecten, een groot wa- terspel en een labyrint. Ook de bunkers zijn gewoon toe gankelijk. Leuk om op ontdek kingstocht te gaan, maar ook leerzaam voor volwassenen. De bijgeplaatste panelen en vooral de informatie in het hoofdge bouw vertellen over de historie van het park en de geschiedenis van de streek. Omdat er een fietspad (en fiets- knooppuntroute) dwars door heen loopt, wordt Groede Po dium ook aangedaan door on voorziene, vaak verraste gasten. Die verbazen zich erover dat al les gratis is. Groede Podium pro beert inkomsten te halen uit de horecavoorziening op het park. Die kan ook worden afgehuurd door groepen. www.groedepodium.nl Bunkers verkennen bij Groede Podium.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 55