2 I Wereldverkenner op het Veerse Meer 'We zijn geen strandmensen meer' zaterdag 4 augustus 2012 Altijd al eens lekker op het Veerse Meer willen dobberen en het stadje Veere vanaf het water willen zien? Ga dan eens met kapitein Jolien van Cranenburgh (23) mee. Met haar bedrijf Sailing Veerse Meer geeft ze je de mogelijkheid zelf te leren zeilen. En als je liever luiert, vaart ze je met alle plezier zelf rond. door Sarina Oosse Als ik aan kom lopen over de Veerse wallen zie ik aan de steiger achter de Campveersche Toren een klein, ba- byblauw bootje liggen. Dit is on miskenbaar de Baby Blue van Jo lien. Er zit niemand op het dek, maar als ik in de kajuit tuur, komt er een hoofd te voorschijn. „Is het droog?", vraagt Jolien. Er hangt een grijze lucht boven het Veerse Meer, maar ja, gelukkig is het droog. Jolien stelt me voor aan haar twee schippers die ze van daag als assistenten heeft, Fay Allen (23) en Ingrid van der Stal (21). Allebei hebben ze geen erva ring met zeilen, maar Jolien neemt hen graag mee op haar boot. Zelf zeilt ze al vanaf haar zesde. „Ik begon in een Optimist", vertelt ze. „Dat is een bootje van twee me ter met één zeil. Op mijn negende ben ik overgestapt naar een Yng- ling, een echte zeilboot." Ik vraag Baby Blue vertrekt voor een nieuw rondje over het Veerse Meer. foto's Ruben Oreel 'Lees eerdere afleveringen van Zomergasten op www.pzc.nl/zomer' geweldige camping waar ze ver blijven. „Camping Elzenoord in Vrouwenpolder. Een heel nette camping van boer Kees Mesu." Frans en Ria vullen hun tijd vooral met fietsen. Frans: „Tot nu toe hebben we geluk gehad met het weer en dus al veel ge fietst. We leggen zo'n veertig tot zestig kilometer per dag af Voor al door de polder en dorpjes. Af en toe stoppen we om even wat te eten of een kopje koffie te drinken." Vandaag zit het paar te picknicken bij de Schroebrug. „We zijn wat laat vertrokken vanochtend", vertelt Ria. Anderhalve week geleden kwam het Brabantse paar in Vrouwen polder aan. „Doordat het rede lijk dicht bij huis is, komen er ook veel vrienden langs uit Ze venbergen. Morgen gaan we met z'n vieren fietsen", vertelt Ria. Frans onderbreekt haar: „Ik hoorde gisteren nog op de radio dat veel Brabanders Zeeland als vakantiebestemming kiezen. Hoe dat komt kan ik niet zo één twee drie zeggen. Misschien om dat het niet zo ver is." Ria denkt verder: „Er is hier ook best veel te doen. Je kan een stadje bezoe ken, fietsen, shoppen als het re gent. En alleen al in Vrouwen polder heb je leuke restaurant jes." Op het strand komen ze niet zo veel. Ria: „We zijn geen strand mensen. Vroeger wel, maar die tijd is voorbij. Nu fietsen we lek ker door Zeeland." Naam: Frans (65) en Ria (63) Klaassen Woonplaats: Steenbergen Gespot bij: de Schroebrug in Mid delburg door Ellen Nieuwenhuijze Frans en Ria genieten van hun picknick. Oh nee, ze heeft een pen vast." Ria kijkt argwa nend naar de verslag geefster. Maar twee minuten la ter vertelt ze enthousiast over de

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 54