BSC geeft vrouwenvoetbal impuls sport 151 Kr ös< -i Mark Boot superieur in Kika-cross Nieuwenhuis klasse apart in Scheldestad zaterdag 4 augustus 2012 'Afgelopen week hebben we het vooral over algemene zaken gehad. Dat gaan we steeds verder uitwerken.' g Hoek-trainer Eric Hellemons ouddorp - Mark Boot uit Burgh-Haamstede was gisteravond de grote winnaar tijdens de Ki- ka-motorcross in Ouddorp. In de superfinale toonde hij zich duide lijk de sterkste. Roy Gijsel uit Hei kant was de enige die nog enigs zins in de buurt van de ontketen de Schouwenaar wist te blijven. Gian Scheele uit Zaamslag werd derde. Boot had zich ook de sterkste ge toond in de MX 2 finale. Daarin werd Scheele tweede en Gian Car lo Buijs uit Oost-Souburg miste met een vierde plaats nipt het po dium. Roy Gijsel was de sterkste in de klasse MX Casper Ovaa uit Oost-Souburg werd tweede en plaatsgenoot Jeffrey van Kempen vijfde. Stefan, Hage uit Goes schreef de eerste manche op zijn naam, maar kwam in de tweede reeks ten val en moest opgeven. door Bob Maes neeuwdorp - Het Walcherse en Be- velandse amateurvoetbal begint ko mende week toe te werken naar de start van het seizoen. Om al in de stemming te komen, wordt er dinsdag afgetrapt voor de Borsele Sloepoort Cup (BSC). Op het ter rein van voetbalvereniging Nieuw- dorp proberen zowel de mannen als vrouwen de beker mee naar huis te nemen. Ten opzichte van vorig jaar heeft de BSC een flinke metamorfose ondergaan. De organisatie heeft haar oor te luister gelegd bij spe lers en trainers en daar op inge speeld. „We kregen wel eens de kri tiek dat de spelers te veel overbe last werden", zégt Peter de Vos van de organisatie. „Soms waren er wedstrijden van 120 minuten; dat is veel voor spelers. Zeker in de voorbereiding op het seizoen. En je kan wel zeggen dat ze zich in moeten houden, maar dat is toch moeilijk." De organisatie en de clubs hebben gekozen voor de mid denweg. De duur van de wedstrij den zijn gehalveerd tot 45 minu ten. En ook het veld was voor ver betering vatbaar. „Er zijn mensen die het veld koesteren als hun ei gen tuintje. Het ligt er nu echt bij als een biljartlaken", zegt De Vos, kijkend naar de mat van Nieuw- dorp. Tweedeklasser RCS neemt het dinsdag op tegen derdeklasser Zee- landia Middelburg; op datzelfde moment speelt Goes tegen het thuisspelende Nieuwdorp, dat in de derde klasse uitkomt. Vooral met de aanmelding van Goes is De Vos in zijn nopjes. „Het is mooi dat we een hoofdklasser hebben weten te strikken. Zeker omdat Hoek en Kloetinge liever ergens anders oefenen." In de andere pou le speelt zaterdag-eersteklasser GPC Vlissingen op hetzelfde tijd stip tegen tweedeklasser Oostka- pelle en GPC's stadgenoot (VC Vlissingen) tegen Patrijzen, dat de vierde klasse vertegenwoordigd. De Vos: „Voor veel ploegen kan de BSC een ijkpunt zijn. Clubs weten toch waar ze staan." De organisatie heeft ervoor geko zen om de Super Cup dit jaar te la ten vervallen, wegens te weinig animo. Daar staat tegenover dat het toernooi is uitgebreid met een vrouwen- en - jeugdtak. Aanvanke lijk was het idee om de twee hoogst spelende Zeeuwse clubs, Smerdiek en Oostkapelle, een on derling duel uit te laten vechten. Ir ma de Witte, trainster van de Wal cherse vrouwen, vond dat echter niet genoeg. „Het idee was toen om nog enkele vrouwenhoofdklas sers uit te nodigen. Maar dat bleek zo makkelijk niet", zegt De Vos. Het Belgische Zulte Waregem bood uitkomst, samen met IJzen- dijke. „IJzendijke timmert al een aantal jaar flink aan de weg. Het toernooi is bedoeld om het vrou wenvoetbal een impuls te geven." door Lucien Roelandt vlissingen - De dressuurruiters zorgden gisteren met een Kür van hoog niveau voor een fraaie afslui ting van de eerste dag van het Alfonds concours hippique van de Vlissingse ruiterclub De Schelde stad. Jeanine Nieuwenhuis maakte de hooggespannen verwachtingen volledig waar. De jeugdinternatio- nal uit Serooskerke toonde zich met Hexagon's Baldacci de beste en eiste met Hexagon's Ushiman- da de tweede plaats op. Op de uitstekend op het bewe gingsmechanisme van de Ha- vidoff-zoon passende muziek dans te Jeanine Nieuwenhuis met 73,00 procent naar de winst. Met de Ru- biquel-dochter Ushimanda onder het zadel eindigde het talent met 71,00 procent op de tweede stek. De combinatie sloeg daarmee een gat van bijna vijf procent met Peter Klaasse uit Arnemuiden met de Cabochon-zoon Zephyr. Nieu wenhuis toonde zich blij verrast met het resultaat. „Het is voor mij met Baldacci pas de tweede wed strijd in ZZ-licht en zijn eerste Kür op muziek. Hij reageerde uit stekend op de muziek." Ook over Ushimanda was Neder lands jongste Grand Prix amazone uitstekend te spreken. „Het was voor de merrie pas haar eerste ZZ-Licht wedstrijd. Op de training leek ze er klaar voor. Maar het is af wachten hoe het loopt in de wed- strijdring. Ze toonde zich even ge spannen, maar daarna liep ze soe pel door de proef" Veerle Rijken kon met Di Mavi P op een succesvol optreden terugkij ken. De amazone uit Middelburg reed de Oscar afstammeling in de warmloopronde naar 62,33 pro cent. Een fractie minder dan de Schouwse Kim van 't Hul, die met Lord Leatherdale-dochter Cidansa met 62,66 procent de zege naar zich toe trok. In de herkansing nam Veerle Rijken op overtuigen de wijze revanche. Zij liep met de ontketende Di Mavi van fokker ei genaar Dirk Maris uit Poppendam- me met 66,66 procent naar een af getekende zege. Veronique Coen van Scheldestad eindigde met Kai- serstern-nakomeling Srem met 64,33 procent op de tweede stek. REBECQ Van der Meet in drie sets naar laatste vier Tennisster Angelique van der Meet is aan een sterk challengertoernooi bezig in het Belgische Rebecq. De "21-jarige inwoonster van 's-Heer Abtskerke schaarde zich bij de laat ste vier. Ze versloeg de Francaise Constance Sibille met 1-6 6-6 6-3. Van der Meet moet het vandaag op nemen tegen Kirsten Flipkens. UITSLAGEN E> AUTOSPORT Arnemuiden. Witte RaafriL A-klasse: 1. J. Terpstra-Vlissingen 177, 2. A. Wouters-Oost-Sou- burg 186, 3. R. v.d. Zande-Wissenkerke 240, 4. D. de Kok-Krabbendijke 247, 5, R. v. Stee-Yerseke 256. B-klasse: 1. R. Luteijn-Krabbendijke 312, 2. A, Cevaal-Ritthem 347, 3. R. Joosse-Coes 457, 4. M. v. Kruiningen - Kruiningen 502. C-klasse: 1. C. Geense - Yerseke 264, 2. N. Hoekman-Hoede- kenskerke 265, 3. E. v. Amerongen - Ysselstein 266,4. B. Eckhardt - Oost-Souburg 301. WIELRENNEN Middelkamp. Tijdrit. Categorie 2.2e: Shirin van Anrooij (Kapelle). 8e: Jurgen Mesu (Middelburg). Nieuwelingen. 4e: Lindy van Anrooij (Kapelle). Middenvelder Roysel James (rechts) gaat een luchtduel aan met Bart van den Hemel (links). De van Sparta overgekomen James speelde alleen de eerste helft tegen de West-Zeeuws-Vlaamse selectie. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 51