Dubbele cijfers en een vrij weekend 501 sport 17 Uitrusten Axel verdedigt zijn titel in strijd om de Cofely Cup Opwarmertje voor HZ-toernooi zaterdag 4 augustus 2012 Nog één criterium en dan kan Johnny Hoo- gerland beginnen met de eerste serieu ze wedstrijden van het naseizoen. Gisteravond reed de profwielrenner uit Langeweeg- je de Mijl van Mares in Maarheze en morgenavond sluit hij af met het criterium van Etten-Leur. Als dat achter de rug is, heeft Johnny tien criteriums gereden. De dagen na de Tour de France proberen de renners een beetje uit te rusten, maar door de criteriums valt dat niet mee. „Ik heb m'n best gedaan om een beetje bij te ko men", vertelt Johnny. „Ik heb me góed verzorgd, maar door de crite riums ben je elke avond laat thuis. Ik heb geprobeerd om overdag wat bij te slapen, maar dat is niet altijd gelukt. Het was wel een groot voor deel dat m'n vriendin Gerda vaak meeging naar de wedstrijden. Op de terugweg kon zij naar huis rij den." Johnny valt maandagmiddag niet in Middelburg te bewonderen, waar de eerste etappe van de Ene- co Tour finisht Hij heeft: ervoor ge kozen om de Tour de l'Ain te rij den, een redelijk zware etappe koers in midden Frankrijk. „Voor mij is de Tour de l'Ain een hele mooie koers om de draad weer op te pakken. Wat ik daarna ga doen, beslis ik volgende week. Ik heb al weer 65 koersdagen, het is maar de Eric Hellemons gebruikte vrijdag zeventien spelers. Vijf leden van de selectie kwamen niet in actie. vraag of het verstandig is om de Vuelta te rijden. Als ik me goed voel, ga ik misschien toch naar Spanje, anders kan ik kiezen uit verschillende mogelijkheden. Ik kan naar Canada voor twee wereld bekerwedstrijden, de Ronde van Groot-Brittannië rijden of een se rie klassiekers." Voordat Johnny dinsdag in Frank rijk van start gaat, zal hij nog regel matig naar de Olympische Spelen kijken. „Ik vind het prachtig om te zien. Ook al die onbekende spor ten. Dat handboogschieten was bij voorbeeld prachtig. Dat ze van 70 meter een pijl in de roos mikken. Hartstikke knap." door Bob Maes SCHOONDIJKE/GRAAUW - Nog een goede drie weken en dan gaat het weer los op de Zeeuwse voetbalvel den. Om tijdig in vorm te geraken, hebben veel clubs zich ingeschre ven voor de diverse voorberei- dingstoernooien. Maandag trap pen Zaamslag en Terhole in Graauw en Temeuzense Boys en Corn Boys in Schoondijke af voor de start van de Cofely Cup. Het voetbaltoernooi voor Zeeuws-Vlaamse clubs vindt voor de zesde keer plaats. De clubs ten oosten van (breed getrokken) Ter- neuzen spelen hun duels in Graauw; de verenigingen aan de westkant van Zeeuws-Vlaanderen spelen in Schoondijke. Ook de bei de verenigingen uit de Scheldestad spelen hun duels in Schoondijke. In totaal strijden dertig teams, zo wel zaterdag- als zondagverenigin gen, om de Cofely Cup. De duels worden afgewerkt in een poulesys teem: bij de mannen in vier pou les van vier ploegen en twee met drie. De clubs in de groepen van vier bestrijden elkaar gedurende een halfuur; een kwartier minder dan in de poules van drie. Dit jaar zijn voor het eerst ook vrouwenploegen aanwezig. Op het veld van Temeuzen spelen Axel, Koewacht, in één competitie; zij komen vrijdag in actie. Het Axel van trainer Michel Leon- hart schreef vorig jaar de lustrum editie op haar naam, door in de fi nale de strafschoppen beter te ne men dan Temeuzense Boys. De ti telverdediger, die dit seizoen in de tweede klasse uitkomt, start het toernooi op donderdag. Achtereen volgens zijn Steen en Hontenisse de tegenstander. De runner-ups van de editie van 2011 treffen Com Boys, Biervliet en Hoofdplaat. Zaterdag-hoofdklasser Hoek is we derom van de partij. De kans is ge ring dat een groot aantal spelers van het eerste elftal hun opwach ting maken tijdens de Cofely Cup. De ploeg kan dan ook niet als top favoriet voor de eindzege worden aangemerkt. Na de groepsfases speelt elke vere niging nog ten minste een duel. De nummers één tot en met acht strijden voor de eindwinst. Axel heeft de eer gastheer te zijn voor de best presterende teams. De clubs die tussen de negende en zes tiende plaats eindigen ontmoeten elkaar in Schoondijke; de overigen zien elkaar in Graauw. De acht vrouwenploegen werken hun duels af op het thuisterrein van Temeuzen. In totaal zijn er ploe gen uit zes verschillende klassen actief. Behalve hoofdklasser Hoek en zaterdag-eersteklasser Temeu zense Boys, komen Zaamslag (za terdag), Aardenburg, Temeuzen en Axel (allen zondag) uit in de tweede klasse. AZW en HVY'24, dat vorig jaar op de derde stek ein digde, zijn de enige ploegen die in de derde klasse uitkomen. Clinge, Steen, Hontenisse, Biervliet, Sluis kil en Oostburg zijn namens de vierde klasse aanwezig. Corn Boys, Terhole, Vogelwaarde, Koewacht, Graauw, Hoofdplaat, Schoondijke en Breskens vertegenwoordigen de vijfde klasse. De eerste oefenwedstrijd tijdens het tweede deel van de voorbe reiding levert Hoek een overwin ning met dubbele cijfers op (1-10).. De instelling is goed, vindt trainer Eric Hellemons, en daarom hoeven zijn spelers van daag niet te komen trainen. door Bamry van der Hooft HOOFDPLAAT - Het zijn vragen die traditiegetrouw ieder jaar terugko men langs de zijlijn. Wie is die keeper? Hoe heet die nummer 11? Wie is die rechtsbuiten? De ant woorden in Hoofdplaat: Stijn van der Kelen is die keeper, Roysel Ja mes speelde met nummer 11 en die rechtsbuiten... O ja, die kenden ze wel, dat is Kyle Doesburg. Veel Zeeuws-Vlaamse voetballief hebbers zijn tijdens de voorberei ding altijd benieuwd naar de sa menstelling van de selectie van de hoofdklasser. Tegen Club Brugge was Hoek eind juni nog verre van compleet, vrijdagavond in Hoofd plaat wel. Al bleven spelers als Alain van Mieghem, Regilio Pinas, Ayoub Doorns en Maikel Krans met blessures aan de kant. Het aantal nieuwe gezichten in Hoofdplaat viel ook wel mee. Waar Hoek de afgelopen jaren vaak iets weg had van een duiven til, is de selectie nu met 'slechts' vijf, zes potentiële basisspelers ver sterkt. „Het is heel goed dat veel spelers zijn gebleven", zei Eric Hel lemons. „Ik heb begrepen dat het weieens anders is geweest. Nu hoe ven er minder nieuwe jongens te worden ingepast. Afgelopen week hebben we het vooral over algeme ne zaken gehad. Dat gaan we steeds verder uitwerken. Eerst met het hele team, daarna per linie en als laatste per individu." Aan de eerste volle week trainen en spelen hield Hellemons een lek ker gevoel over. „We zijn zo goed als compleet en de jongens maken een goede, gretige indruk." Het oefenduel met de West- Zeeuws-Vlaamse selectie moest echter geen vrijblijvend potje wor den. „Ik wil de juiste instelling zien", zei hij vooraf „In een hoog tempo spelen, met agressie. Voor de zaterdag staat er nog een trai ning gepland. Als ik vanavond te vreden ben, laat ik die vervallen. Ik kijk niet naar de uitslag, maar naar de instelling." Daar viel weinig op aan te mer ken. Binnen tien minuten stond het al 0-2, maar bij rust was daar slechts één treffer aan toegevoegd. Karakteristiek De West-Zeeuws-Vlaamse selectie, die verzwakt was door de afzeggin gen van onder meer Niek van Sprundel, Dwight van Hulle (bei den Aardenburg) en Johnny de Jae ger (Temeuzense Boys), had het in de tweede helft moeilijker. Hoek scoorde nog zeven keer (met een zuivere hattrick van Sebastien Hermans erbij) en Maarten van .Hecke schoot met buitenkant rechts de eretreffer in de kruising. Van Hecke kreeg bij dat doelpunt te veel ruimte van linksback Tho mas van den Houten, die zijn frus traties even later in een harde tack le verpakte. Hellemons haalde hem meteen van het veld, waar door Hoek het duel met tien man uitspeelde. De trainer leek het mo ment na afloop al weer te zijn ver geten. De 10-1 was een mooie uit slag, vond hij. „Dus krijgen ze za terdag vrij", zei Hellemons. Missie geslaagd, dachten zijn spelers. West-Zeeuws-Vlaamse selectie- Hoek 1-10 (0-3). 8. Guillaume Clin- ckemaillie 0-1,10. Kyle Doesburg 0-2, 38. Jorrit D'Haeseleer 0-3, 48. Raymond Wolff 0-4, 54. Guillaume Clinckemaillie 0-5, 58. Sebastien Hermans 0-6, 64. Sebastien Her mans 0-7, 71. Sebastien Hermans 0-8, 74. Maarten van Hecke 1-8, 79. Bryan van Wingen 1-9, 89. Lio nel Fitsch 1-10. Scheidsrechter: Nieck Elderson (Zaamslag). Gele kaart: Thomas van den Houten (Hoek). Aantal toeschouwers: 250. West-Zeeuws-Vlaamse selectie: Tazelaar (46. Den Hollander); Stroo, Leurgans, De Neve (67. Van der Meulen), Verschorre; Bart van den Hemel (73. Van Hecke), Diele- man (46. Arno van den Hemel), Steven de Croock (67. Dieleman), Van der Meulen (46. Thomaes); De Booy (46. Ongenae) en Van Hecke (46. Van Hoeve). Hoek: Van der Kelen; Wilson (46. Fitsch), Vandepitte, Siereveld, Van den Houten; James (46. Van Op- pens), De Meersman (46. Wolff), Hermans; Doesburg (46. Van Heke len), D'Haeseleer (60. Van de Vel de), Clinckemaillie (60. Van Win- gen). VLISSINGEN - In het stadhuis van Vlissingen speelde de jonge schaker lllya Nyzhnyk uit Oekraïne gisteravond si multaan aan twintig borden. Het zestienjarige talent, lange tijd de jongste grootmeester ter wereld, opende daarmee de zestiende editie van het sterk bezette HZ-schaaktoernooi. Vandaag worden de eerste partijen gespeeld. De wedstrijden beginnen om 18.30 uur. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 50