41 binnenland Al na een uur hoort Linda: Gratis naar Keulen Oppositie Curasao wil regering vormen Commandant bezoekt Afghanistan Zorgverzekeraars: wel vergoeding voor Pompe zaterdag 4 augustus 2012 WILLEMSTAD Dit aanbod is alleen geldig op 4 en 5 augustus. Ga voor de voorwaarden en boekingen naar www.deionaintra.nl bel 0180-457803 of ga naar uw ANVR reisbureau De grootste oppositiepartij van Cu rasao, PAR, is bereid een coalitie te vormen met enkele eenmansfrac ties. Dat heeft huidig PAR-leider en voormalig minister-president Emi ly de Jongh-Elhage gisteren ver klaard. Enkele oppositiepartijen hebben daarvoor gisterochtend een 'verklaring van bereidwillig heid' getekend. Minister-president Gerrit Schotte heeft gisterochtend het ontslag van zijn regering inge diend. Volgens Schotte is zijn rege ring nu demissionair, wordt het parlement ontbonden en zullen er op 19 oktober verkiezingen worden gehouden. De PAR en andere oppo sitiepartijen zouden liever zien dat eerst de optie voor het vormen van een nieuwe regering nader wordt onderzocht. Op die manier willen de oppositiepartijen de financiële crisis aanpakken waarin Curacao zich momenteel bevindt. ARNHEM Meer aangiftes tegen trappende therapeute EINDHOVEN Agent wiste filmpje arrestatie De politie heeft al zes aangiftes en een aantal meldingen binnengekre gen over een 50-jarige therapeute uit Nijmegen, die haar cliënten bij wijze van therapie zwaar mishan delde. Tijdens 'bezinningsbijeen komsten' trapte en sloeg de thera peute haar slachtoffers. Ze gooide hen ook op de grond en trok hard aan hun haren, meldde het OM in Arnhem gisteren. De therapeute zit sinds eind juni vast Een agent heeft een filmpje gewist waarop mogelijk de vermeende ge welddadige arrestatie van dj Flexi- can stond. De politie liet dat gister avond weten. Wat er op het filmpje stond weet de politie nog niet. Een vrouw die zegt het incident te heb ben gefilmd, beschuldigde de poli tie er zondag al van het filmpje te hebben verwijderd van haar mobie le telefoon. Zij werd zelf aangehou den voor belediging van een agent. MAASTRICHT Boete 'stoepzitters' wordt ingetrokken DEN BOSCH Somaliërs weigeren zich te melden De Maastrichtenaren die onlangs door de gemeente werden beboet omdat ze op een stoel voor hun huis zaten, hoeven die boete niet te betalen. De gemeente heeft de boe te van 220 euro ingetrokken, maak te een van de beboete bewoners gisteren bekend na een telefoontje van de verantwoordelijk wethou der. De bewoners zaten gisteren al weer buiten op de stoep in het zon netje. ZEIST De Somalische asielzoekers die de ze week actie voerden in Den Bosch, weigeren zich iedere dag te melden. Dat zegt Abdullah Sama- tar, een van de leiders van de uitge procedeerde asielzoekers. Nadat de gemeente Den Bosch donderdag de actie van de asielzoekers beëin digde, werden zij overgebracht naar asielzoekerscentra elders. Sa- matar kwam - samen met 35 ande re Somaliërs - terecht in Almere. Zorgverzekeraars Nederland (ZN) wil de vergoeding van dure genees middelen voor de ziekten van Pom pe en Fabry niet stoppen. Dat heeft ZN gisteren geschreven aan het Col lege voor Zorgverzekeringen (CVZ). Dat adviesorgaan zegt in een conceptadvies die dure genees middelen niet langer te willen ver goeden. De zorgverzekeraars reage ren omdat ten onrechte de sugges tie is gewekt dat ze dit plan steu nen. ZN is daar verbaasd over om dat ze zich nog nooit over dit on derwerp heeft uitgelaten. Deze week ontstond veel opschudding over het CVZ-voorstel. Onder ande re door leden van de Tweede Ka mer werden er al kritische vragen gesteld. In het uitgelekte rapport van het CVZ staat dat de behande ling van een patiënt met Pompe tussen de 400.000 en 700.000 euro kost op jaarbasis. KUNDUZ - De nieuwe commandant der strijdkrachten, generaal Tom Middendorp, heeft de afgelopen da gen een bezoek gebracht aan Afgha nistan. Het ministerie van Defensie heeft dat gisteren bekendgemaakt. Middendorp ging onder meer op be zoek bij de Nederlandse politietrai- ningsmissie in Kunduz. Het was het door onze correspondent Robert Portier Wanneer zag Lin da het stop bord? De Neder landse back packster werd beschuldigd van roekeloos rijden tijdens het ongeval waarbij haar vriendin Susanne overleed. Snikkend hoort ze haar vonnis aan. Linda Huiskamp (26) kan het niet geloven. Het ene moment loopt ze nog kans op een gevange nisstraf van tien jaar in Australië, het volgende moment staat ze bui ten voor de rechtbank. „De lucht voelt opeens heerlijk aan." Wanneer zag Linda het stopbord? Dat is de centrale vraag, waar de rechtbank zich over buigt. De back packster uit Culemborg raakte in april betrokken bij een aanrijding waarbij haar vriendin Susanne het leven verloor. Vlak voor de kruising staat een stopbord. Voor de aanklager is het duidelijk: Linda heeft niet op zit ten letten. Ze heeft roekeloos gere den met een dodelijke aanrijding tot gevolg. Maximale straf: tien jaar. Al snel blijkt dat het allemaal niet zo klip en klaar is. De kruising blijkt berucht. Niet alleen ligt die boven op een heuvel, waardoor de kruising amper opvalt, bovendien is er van alles mis met de verkeers borden die de chauffeur moeten waarschuwen, en ontnemen bo men en struiken het zicht op pas- serend verkeer. Zo blijkt het stopbord waarop de :i; aanklager zijn zaak baseert, amper zichtbaar te zijn geweest. Overhan gende boomtakken zorgden er voor dat het bord pas op zo'n 65 meter kon worden gezien. Dat is volgens de rechter veel te laat om nog tot stilstand te komen. Hij re kent voor dat de gemiddelde chauf feur 2,5 seconden nodig heeft om te beginnen met remmen, omgere kend 55 meter. De resterende tien meter zijn zelfs voor oplettende automobilisten niet voldoende. Alle bewoners van Esperance ken- ga Op 4 augustus 1972 is de Jong Intra Vakanties opgericht. We bestaan vandaag dus precies 40 jaar en dat vieren we samen met u!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 4