Contador terug aan het front 4§|spo Eneco Tour doet Zeeland aan Winnaars vorige edities ioogerd en Van Moorsel in Eneco Kidsride Eneco Tour ook de komende jaren in Zeeland zaterdag 4 augustus 2012 De Eneco Tour 2012 start maandag met een etappe die Middelburg als finishplaats heeft. Vrijdag komt het rennersveld weer door Zeeland tijdens de vijfde etappe, die gaat van Hoogerheide naar het Belgische Aalter. Maandag 6 augustus: Waalwijk - Middelburg203 km 14.05 binnenkomst Zeeland (Bruinisse N59) 14.29 Zierikzee (N59) 14.37 Morriaanshoofd 14.59 tweede bonificatiesprint (Neeltje Jans) 15.05 Noord-Beveland (Provincialeweg/N57) 15.10 richting Veere (vïaductOost-Westweg/N57) 15.13 opkomst lokaal parkoers 15.21 derde bonificatiesprint (Bosweg Veere) 15.29 finishpassage Dam Middelburg 15.38 Koudekerke 15.46 Sint Janskerke 15.57 Domburg 16.04 Oostkapelle 16.12 Vrouwenpolder 16.20 Veere 16.28 Finish Middelburg (Dam) <0 Dinsdag 7 augustus: ploegentijdrit Sittard - Sittard, 18,9 km Woensdag 8 augustus: Riemst (B) - Genk (B), 188 km Donderdag 9 augustus: Heers (B) - Bergen op Zoom, 213,3 km Vrijdag 10 augustus: Hoogerheide - Aalter (B), 184,6 km Sm start S3 bonificatiesprint strijdlustsprint (Q opkomst parkoers Miami finish O ravitaillering premiesprint Zaterdag 11 augustus: tijdrit Ardooie (B) - Ardooie (B) 17,4 km <4> Zondag 12 augustus: Maldegem (B) - Geraardsbergen (B) 214,5 km 2011 en 2009 Edvald Boasson Hagen Tony Martin José Ivan Gutierrez Paiacios 2006 2005 r gji: 'li mf IE? w Y|: jij Na Terneuzen in 2007 en 2008 is Middelburg de derde Zeeuwse finishplaats van de Eneco Tour. Tussen het olympische ge weld strijdt vanaf maandag ook de Eneco Tour om aan dacht van pers en publiek. Pluspunt voor de etappe wedstrijd door Nederland en Belgie: Alberto Contador staat aan de start. door Jan Martens WVoor de Eneco Tour had het sporttribu- naal CAS het niet beter kunnen plan nen, toen het begin dit jaar Alber to Contador wegens het gebruik van clenbuterol schorste tot 5 au gustus 2012. Immers, daags nadien -maandag dus - start de achtste editie van de rittenkoers door Ne derland en Belgie. Rob Discart kan een lichte grijns niet onderdrukken als het onder werp ter sprake komt. „Dat reali seerden wij ons ook op het mo ment dat die datum bekend werd", vertelt de aimabele organi sator van de Eneco Tour. „Wij heb ben toen meteen contact gezocht met Saxo Bank met de vraag of het mogelijk was dat Contador zijn rentree zou maken in onze wedstrijd." Het is niet meer dan logisch dat Contador maandag van start gaat in Waalwijk. De Spanjaard zal er veel aan gelegen zijn om in zijn 'ei gen' Ronde van Spanje, die op 18 augustus van start gaat in Pamplo na, zijn geschonden blazoen weer op te poetsen. Een andere moge lijkheid om op niveau enig wed strijdritme op te doen is er ook niet. Toch stond Contador aanvan kelijk niet te popelen om mee te doen aan de Ronde van de Lage Landen. 'De Eneco Tour is een ge vaarlijke wedstrijd', liet hij in het voorjaar nog optekenen, verwij zend naar de vele rotondes en weg versmallingen in Nederland en Bel gie en het bijbehorende risico op valpartijen. Inmiddels is er bij Contador ken nelijk sprake van voortschrijdend inzicht. Op zijn website laat hij nu weten heel veel zin te hebben in de Eneco Tour, die hij voor het ge mak maar even een wedstrijd in België noemt. Dat Contador de beste ronderen ner van de afgelopen jaren is, staat buiten kijf Nadat hij in de Ronde van Frankrijk van 2007 op 24-jari- ge leeftijd de eindzege in de schoot geworpen kreeg door het abrupte vertrek van Michael Ras mussen won Contador jarenlang elke grote ronde waar hij aan mee deed: de Giro en de Vuelta in 2008, de Tour in 2009 en 2010 en de Giro 2011. Pas in de Tour van dat jaar stuitte zijn zegedrift. In de door Cadel Evans gewonnen ron de kwam Contador plots niet ver der dan de vijfde plek. Inmiddels was hij wel in opspraak geraakt door een positieve dopingtest in de Tour van een jaar eerder. De persconferentie uit het najaar van 2010 waarin hij zijn onschuld probeerde te betuigen is inmiddels legendarisch. Ten overstaan van tal van tv-camera's meldde Contador dat er slechts een minimale con centratie van het verboden middel clenbuterol in zijn bloed was terug gevonden: 0,00000000005 gram per milliliter. De wijze waarop Contador de nullen een voor een uitsprak - 'zero, zero, zero, zero, ze ro...' - werd een regelrechte hit op YouTube. De aanwezigheid van de clenbuterol in zijn lichaam, zo be toogde Contador, zou het gevolg zijn van het eten van een vervuil de biefstuk. Stefan Schumacher Bobby Julich Willem Adriaansens bron enecotour.cc MIDDELBURG - De Eneco Tour biedt maandag ook vertier voor de jeugd. Vanaf 13.30 uur wordt op het Damplein in Middelburg de Eneco Kidsride gehouden. Hieraan verlenen de wielercoryfeeën Leon- tien van Moorsel en Michael Boo- gerd hun medewerking. De teambussen staan opgesteld langs de Maisbaai en de Kinder dijk. Daar vinden souvenirjagers ongetwijfeld iets van hun gading. Aangezien de parkeer mogelijkhe den langs de route in Middelburg beperkt zijn, kunnen automobilis ten terecht op industrieterrein Ramsburg, ongeveer tien minuten lopen naar de finish op de Dam. MIDDELBURG - De kans is levens groot aanwezig dat de Eneco Tour ook de komende jaren Zeeland aandoet. Terneuzen aast in het ka der van tweehonderd jaar Zeeuws-Vlaanderen op de aan komst en/of start van een rit in 2014. Wellicht' doet Zierikzee een gooi naar de komst van het wiel- erevenement in 2013. Als dit niet tot de mogelijkheden behoort, richt de gemeente Schouwen-Dui- veland haar pijlen op 2015. Dat jaar start wellicht ook de Vuelta in Breda. Mocht dit doorgang vin den, dan zal de provincie Zeeland de nodige inspanningen verrich ten om hierbij aan te haken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 48