Ik heb snel gebeld: dat is mijn blikje' 21 zeeland Blikje in beeld Autobrand wraak voor dood pony's zaterdag Bier De krant 6 weken voor 18 euro! PZC zaterdag 4 augustus 2012 door Maikel Harte We zijn weer op va kantie. In de Lan- guedoc dit keer en het bevalt prima. Mooi weer, mooie omgeving, pri ma camping en leuke buren. Het zijn Belgen, ze komen uit Beve- ren. Ik moet toegeven dat ik zelf helemaal niet zo snel contact maak, maar door de kinderen ont moet je vanzelf andere ouders. En zo belandden we op een avond op de veranda van André en Karen toen we de kinderen naar bed pro beerden te krijgen. „Ah gij zijt nun Ollander", was zijn eerste zin, „gaat ge net zo rap naar huis zijn, als de voetballers?" „Ach", antwoordde ik, „België deed niet eens mee, de laatste keer dat jullie meededen was twaalf jaar geleden bij het EK 2000, en daar hadden jullie zelfs Nederland voor nodig, omdat je al leen het EK niet kon organise ren." Hij kon er mee lachen en het ijs was gebroken. Nochtans is het een fiere Belg, want de blikjes Kronenbourg-bier uit de camping winkel moet hij niet hebben. Nee, COLOFON «■■■9 PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Directeur/uitgever Charles van den Oosterkamp c.vdoosterkamp@pzc.nl Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118-43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162,4460 AD Goes T: 0113- 31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Temeuzen T: 0115-64 5740 t zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80,4300 AB Zierikzee T: 0111- 45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Commercieel manager Ivo van der Velde Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118-434070 E: teamzeeland@pzc.nl Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Familieberichten: 088- 0139 999 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088-013 99 10 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 -12.00 uur PZC Lezersservice Antwoordnr 10008, 5680 VB Best Abonnementsprijzen Maand 27,50 (acceptgiro €30,75) Kwartaal 77,65 (acceptgiro €80,85) Jaar €296,50 (acceptgiro 299,95) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 4 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 77,65 per kwartaal in«8j een doorlopend abonnement met betaling per accept van 80,85 per kwartaal (nassi ik neem een proefabonnement van 6 weken voor 18,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P6) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088-013 9910 Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld vz Rekeningnummer in mijn rekening af te schrijven. Handtekening De PZC gaat iorgvuldrgom met persoonsgegevens. In het colofon treft u nadere informatie aan. HB8MSHM8SBH hij zweert bij Belgisch bier en dan nog in het bijzonder bij Stella Ar- tois. Trots liet hij de opeengesta pelde treeën Stella Artois zien, die in het keukentje van zijn caravan stonden opgestapeld. Speciaal meegenomen uit België, want zo zei hij, „stelt u voor dat ze hier al leen Heineken zouden hebben." Hij probeerde me opnieuw uit de tent te lokken, maar mij heb je daar niet mee. Het was niet de eer ste keer dat een Belg daarover be gint en dan vertel ik altijd maar het verhaal dat ik eens hoorde over een conferentie van bierbrou wers. Op deze conferentie waren alle grote bierbrouwers aanwezig en werd er aan het eind een pint gedronken. Uiteraard bestelde ie dere directeur een biertje van zijn eigen merk. De directeur van In- bev, bestelde een Jupiler, de direc teur van Budweiser een Budwei- ser, de directeur van Carlsberg een Carlsberg en ga zo maar door. Maar Freddy Heineken bestelde een cola. Dat leverde hem flink hoongelach op, maar Heineken kreeg ze stil: „Als jullie geen bier drinken, doe ik het ook niet" Voor meer columns: www.pzc.nl/columns Een onschuldig blikje van de volks'sterrenwacht bracht donderdagavond politie en Explosieven Opruimings dienst op de been. Commo tie in Middelburg. door Maurits Sep Toen hij om half elf hoorde dat er zo veel commotie was over een raar blikje aan een paal op het Hofplein, schrok Jan Koeman heel erg. „Ik heb snel de politie gebeld: 'Dat is mijn blikje'. Ik heb het er zelf opge hangen. Op 12 juli." Het hing aan een verkeersbord te genover het Zeeuws Archief aan het Hofplein om beelden te ma ken van het Van de Perrehuis, met op de achtergrond de Lange Jan. In oktober wilde hij de foto ont wikkelen, maar dat zal dus niet meer lukken. Koeman is betrokken bij de Mid delburgse volkssterrenwacht Philip- pus Lansbergen. Die verkoopt de blikjes als onderdeel van een foto project waarbij de baan van de zon wordt gefotografeerd. „We hebben er nu zo'n vijftig van ver kocht en wij zeggen tegen mensen altijd: 'hang ze niet in de openbare ruimte maar ergens bij je thuis, of in de tuin'. Hang je ze ergens op straat, dan zijn ze binnen de kort ste keren vernield. Meestal worden ze door vandalen weggehaald", ver telt Koeman. Toch hing hij zelf wel zo'n blikje op straat. „Het is niet bij me opge komen dat men daar kwaad in zou zien. Maar hier wordt tegenwoor dig anders tegenaan gekeken dan vijftien jaar geleden. De onschuld is verdwenen." Het Zeeuws Archief wist dat Koe man een blikje had opgehangen. Maar ja, dat is 's avonds ook dicht. „Het is ook hun verantwoordelijk heid niet, het is mijn idee en mijn daad voor de volkssterrenwacht." Koeman had natuurlijk niks kwaads in de zin. En dus is er waarschijnlijk geen reden voor de politie een rekening bij hem neer te leggen voor onnodig gemaakte kosten. „Dat beoordelen we altijd per zaak, maar er moet sprake zijn van opzet en dat is hier niet het ge val", reageert Esther Boot, woord voerder van de politie Zeeland. De politie is er wel ruim drie uur mee zoet geweest. De melding kwam rond 20.00 uur, een half uurtje later ging er een seintje naar de EOD en werd de straat af gezet. Pas toen Koeman belde dat het zijn blikje was, en Tjerk Wester terp van de volkssterrenwacht even voor 23.00 uur ter plaatse kwam en het verlossende woord sprak, kon iedereen met een ge rust hart naar bed. nHUMKHSSSKHig door Raymond de FreB TERNEUZEN - De moord op twee pony's heeft in de nacht van don derdag op vrijdag een bizar ver volg gekregen. Een 40-jarige vrouw uit Temeuzen heeft vrijdag middag bekend dat zij op de Ro- sengracht in Temeuzen de auto van een 50-jarige Axelaar in brand heeft gestoken. De auto van de Axelaar stond al sinds zaterdagavond pal voor het politiebureau geparkeerd. Hij gaf zichzelf aan, nadat hij .bij de buurt schap De Knol de pony's Loekie en Kruimel de hals had doorgesne den. Daarna werd hij ingerekend. De rechter-commissaris bepaalde dat de hij in elk geval nog twee we ken langer blijft vastzitten. De Terneuzense vrouw verzorgde in dezelfde wei als Loekie en Krui mel ook twee paardjes. Rond een uur 's nachts stak zij de auto in brand. De vrouw heeft haar daad bekend en is gistermiddag weer op vrije voeten gesteld. Haar wordt opzettelijke brandstichting ten las te gelegd. Om allerlei speculaties, vooral op het sociale mediakanaal Facebook, te weerleggen meldt politiewoord voerster Esther Boot dat de ver zorgster én eigenaresse van de po ny's niets met de brandstichting te maken hebben. „Voor de gepar keerde auto hebben wij verder geen veranwoordelijkheid", zegt Boot. „Deze man heeft zijn auto gewoon op de openbare weg ge parkeerd." Uitingen op Facebook maakten vo rig weekend al duidelijk dat de moord op de pony's een gevolg is van een conflict in de relationele sfeer. De berichten die de verzorg ster, maar ook de eigenaresse van de pony's op het sociale mediaka naal plaatsten, leidden tot tiental len emotionele reacties van sympa thisanten. Gaandeweg verhardde de correspondentie, in soms drei gende taal. Overigens kan het in brand steken van de auto ook weer op steun re kenen. Een foto van de uitgebran de auto werd gisteren als een lo pend vuurtje op Facebook ver spreid. Veel mensen gingen er met hun loftuitingen overigens van uit dat er iemand anders achter de brandstichting zat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 2