De laatste der Mohikanen 241 zeeland Familiewinst in Biggekerke Beleef het Olympisch spektakel in de beste beeld- en geluidskwaliteit Brand bij Chinees begonnen in wok zaterdag 4 augustus 2012 ssasssss&s&ssssssscsssssa iSS8S&8%8'8&5&sss&sel&?. door Rian Janse De afdeling Biggekerke van de ZRV reed vrij dag hun jaarlijkse sje- zenwedstrijd. Onder wisselende weersomstandigheden reden de combinaties 23 rondes, waarbij er in totaal 92 ringen gesto ken konden worden. Opa Simon Koets en kleindochter Simone Houterman staken 88 ringen en werden hiermee dagkampioen. Op de 2e plaats eindigde Mariëlle met haar oom Arno Francke, met 85 ringen. De 3e plaats werd vero verd door Anouk Lampert en Leon Leendertse, die 84 ringen wisten te steken. Een variatie op de boerenronde is de zogenaamde boerinnenwissel. De boerinnen schuiven enkele sje zen naar achteren. Voor de beste gelegenheidscombinatie valt een prijs te winnen. De winnaars wer den Anouk Lampert en Bram Francke. De laatste 2 rondes telden mee voor de pollepel. 3 combina- rmgrijden ties staken alle ringen, waardoor zij zich mochten opmaken voor de kamp. Wederom wonnen opa Koets en kleindochter Houterman. Afgelopen donderdag vond in Zou- telande de jaarlijkse Folkloris tische dag plaats. Onder toeziend oog van honderden toeschouwers reden 34 rijders de demonstratie in boerengoed. De, al het hele sei zoen, ijzersterk rijdende Johnny Wisse maakte geen fouten. Aan het einde van de dag was hij de kampioen met 25 van de 25 rin gen. Marco Janse volgde met 23 rin gen. De coming lady van de Zoute- landse ringrijdersvereniging, Vera Willeboordse, eindigde op een mooie 3e plaats met 22 ringen. De pollepel werd na een mooie kamp gewonnen door Kees Janse. In Oostkapelle reden woensdag middag en -avond 14 sjezen hun rondjes. Na 18 ronden, waarin 54 ringen gestoken konden worden, eindigden vader en dochter Jan en Joyce Jobse op de ie plaats met 54 ringen. Maar liefst 5 koppels sta ken 53 ringen, waardoor een kamp volgde. Rianne en Simon Lous wonnen deze kamp en eindigden zo op de 2e plaats, tevens wonnen zij de puntenkoers. Annemieke Poppe en Wim Geldof werden 3e, voor Desiree en Jaap Sturm en Kim Boone en Marcel Raats. De boerenronde werd gewonnen door Kim en Michiel Joziasse. Agenda ZRV: 4 aug., Koudekerke ringrijden "gehuw den" 8.00-18.00 uur 4 aug., Vrouwenpolder ringrijden 8.00-17.00 uur 4 aug., Domburg ringrijden 8.00-18.00 uur zie ook www.pzc.nl/ringrijden Met het HD-pakket van DELTA DIGITALE TV kijkt u in de beste kwaliteit naar uw favoriete sportwedstrijden. tmtsmmtQimBS&w Erna Krause wil graag haar jaarplaats op Hof Domburg behouden, al heeft haar man Erich steeds meer zorg nodig. „We kijken het nog even aan. Hij geniet hier zo." PZC-verslaggever Frank Bal kenende kijkt een week ach ter de schermen van vijfster- ren-vakantiepark Hof Dom burg. Een serie van vijf afle veringen geeft een kijkje in de keuken van een Room pot Vakantiepark in het hoogseizoen. Vandaag de laatste aflevering: de jaar- plaatshouder sterft uit. Het is een vrijstaat in een vakantiedorp. Planken verhullen de wielen van de ca ravans. Schuurtjes en schuttingen omzomen gazon netjes. Zomerbloemen en verscho ten tuinkabouters geven het leven er kleur. Hier zie je nog plastic Hartman-tuinameublementen met kussen van ruitjesstof. En droogmolens waaraan wit onder goed wappert in de westenwind. Deze favela wordt bevolkt door jaarplaatshouders en ten dele door seizoenplaatshouders. De laatste groep parkeert haar caravan 's win ters in de stalling. De jaarkaarthou der laat zijn boeltje gewoon staan. De enclave is echter ten dode opge schreven. Hof Domburg wil de permanente plaatsen langzaam maar zeker omzetten in seizoens plaatsen. „Als we niet uitkijken wordt er van alles aangebouwd. Het is niet het beeld dat we willen uitstralen, maar nog belangrijker is dat we op deze manier de plaatsen niet kunnen onderhouden. Som mige bewoners zijn zo oud dat ze het onderhoud niet meer kunnen bijbenen. Soms zie je een dikke laag algen op een caravan of on kruid dat niet is gewied. Kijk zelf, het ziet er vaak niet meer verzorgd uit. Het is overigens niet zo dat we ze wegjagen. We bieden hun elk jaar netjes verlenging aan", zegt parkdirecteur Hein Robbers. De situatie lijkt zichzelf op te los sen. Het gros van de jaarplaatshou ders is zeventigplus, ziek of zwak. De jongere generatie schaft geen jaarabonnement a 3500 euro meer aan. Deze nieuwe gasten kopen een bungalow, een appartement of een luxe camper. En een jonge Jan Modaal boekt liever een lastmi- nute naar de zon. „Ja, ja, wij zijn de laatste der Mohi kanen", grijnst de 74-jarige Pierre Vandesande uit Antwerpen. Hij herinnert zich zijn eerste vakantie in Domburg als de dag van giste ren. „Dat was bij boer De Buck, die ons op klompen ontving. Ik denk, 't was 1948. Ik was nog een kind. We sliepen op strozakken in de schuur. Je had nog geen tent en alles." De Vandesandes bleven Domburg trouw. „We stonden la ter op de gemeentecamping en nu al weer vele jaren op Hof Dom burg. Tja, de voorzieningen voor jaarplaatshouders zijn aan de Bel gische kust beter, vind ik, maar daar is het vaak twee uur aanschui ven, hee. Dus blijven we hier." Maar hoelang nog? Pierre is in zes jaar tijd zeven keer geopereerd. Zijn vrouw Simone knikt. Pierre's knie, enkel, hart en prostaat zijn al aan de beurt geweest. Dit jaar moet de andere knie onder het mes. Momenteel beweegt hij zich moeizaam voort op krukken. „Ik kan al zes jaar niet meer het strand op. Het is frustrerend, je zit er vlakbij, maar kan de zee niet zien." Moet Pierre zijn behoefte doen, dan pakt hij de auto en tuft naar het toiletgebouw, dat hij met krukken dan net kan bereiken. Buiten dat vindt Pierre het ook niet meer zo leuk. „Vroeger was het gezelliger. Hadden we vergade ringen en mosselmaaltijden. Dat is niet meer. Je kunt ook met nie mand meer praten. Ja, met Francois, ook een Belg. Die is al 89 jaar. De rest zijn Duitsers. Ik heb niks tegen ze hoor, maar je ver staat ze niet. Ik zeg wel eens: 'Het is hier Duitsburg geworden'." Toch geeft Pierre niet op. „We zit ten hier vrij, hee." Bij de buren van de Belgen - de familie Krause uit het Duitse Walsum - is even pa niek. De 86-jarige Erich is op kruk ken vertrokken voor een kuiertje. Vijftig meter verder is hij op. Een campinggast zet hem in een stoel. Erichs vrouw Erna (83) stuift er achteraan met een rolstoel. „Erich heeft aanvallen van dementie. Het wordt steeds erger. Ik weet niet of we dit hier zo kunnen volhouden. Aan de andere kant is de heerlijke GOES - De brand van donderdag bij een chinees restaurant in Goes Zuid is begonnen in een wok en sloeg over naar de afzuigkap. Dat heeft de bedrijfsleidster verklaard. Door de brand moest het hele win kelcentrum ontruimd worden. De schade bij de overige winkels blijkt mee te vallen. Er is vooral sprake van roet en overlast door de rook. Alleen de naastgelegen snackbar en de Chinees zelf waren vrijdag ochtend nog gesloten.Wanneer het restaurant weer open kan, is volgens de bedrijfsleidster niet dui delijk. „Ik vraag zo snel mogelijk offertes aan bij leveranciers van keukens. Zodra er een nieuwe keu ken is geleverd gaan we weer open."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 24