Middelburg is klaar voor Eneco Tour WALCHEREN Raak vermaak Zeelandbrug dicht almanak voor onderhoud Ranomi ZATERDAG 4 augustus 2012 21 Uitzendbureau huisvest arbeidsmigranten 22 Jaarplaatshouder sterft uit 24 en 25 E KOOP PENSIONGEBOUW Ifl O! 13 tXXïï KW1V.SISVI.Nt Tijdelijke parkeerverboden en afsluitingen moeten wielerronde goed laten verlopen door Annemarie Zevenbergen MIDDELBURG - Middelburg maakt zich op voor de Enecotour die maandag door de stad voert. Tijde lijke verkeersmaatregelen als par keerverboden en afsluitingen ho ren daar onvermijdelijk bij. Zo kan er vanaf morgenochtend 12.00 uur tot maandag 19.00 uur niet geparkeerd worden op het Damplein, Dam, Rotterdamsekaai en Dwarskaai. Op maandag geldt ssasamsmmmam ggsss gaam» msmasamas er een parkeerverbod van 07.00 uur tot 19.00 uur op de Rouaanse- kaai, Bierkaai, Londensekaai, Kou- steensedijk, Korendijk, Kinderdijk, Maisbaai, Loskade en Sint Pieter straat. De renners komen Middelburg binnen via de Oostperkweg, rij den via de Dam en Dwarskaai over de kaaienroute, slaan de Sta tionsstraat in en rijden via de Blau- wedijk, Het Groene Woud, Poelen- daelesingel, Nieuwe Vlissingseweg, Stromenweg en Koudekerkseweg richting Koudekerke. Na een rond je over Walcheren komen ze, na ongeveer een uur, weer over de Oostperkweg om vervolgens op de Dam te finishen. Doorkomst van de renners wordt verwacht vanaf 15.20 uur, de finish op de Dam is om 16.20 uur. Een woordvoerder van de gemeen te Veere geeft aan dat in die ge meente geen extra verkeersmaatre gelen worden getroffen. De organi satie van de wielerronde zorgt zelf voor een veilige afhandeling door verkeersregelaars in te zetten. Mi chel Joosse, die in Middelburg al les in goede banen moet leiden, verwacht weinig problemen. „We gaan zondagochtend vroeg al kij ken hoeveel auto's er nog staan. Dat doen we vervolgens een paar keer. Meestal verdwijnen de auto's langzamerhand. Mocht dat niet zo zijn, dan vragen we kentekens op en benaderen we de eigenaars. Op essentiële punten, zoals bij de fi nish op de Dam, gaan we echt wegslepen vanaf 12.00 uur." Op de Dam wordt zondagmiddag al van alles opgebouwd voor organisatie en tv. „We hebben bij de Giro ge merkt dat het allemaal wel goed verloopt. We krijgen ook weinig negatieve reacties. Maandag is er extra inzet van politie en beveili gingsbedrijven. Die staan met na me bij de oversteekpunten op het parcours om te zorgen dat het pu bliek niet op het parcours gaat lo pen." pagina 48/49: Contador terug aan het front MIDDELBURG - Zelfs als je er niet in zit, heb je de neiging je hoofd in te trekken als de Boos ter Maxxx over de andere attracties scheert. Maar de kermis in Middelburg, die gisteren is begonnen en tot en met donderdag 9 augus tus duurt, heeft ook heel wat rustigere attrac ties. Touwtje trekken, de botswagens en de schiettent blijven vaste trekkers tussen het moderne spektakel. Nieuw op de kermis zijn de Walkin Waterballs, op Plein 1940. In een forse waterbak liggen grote ballen waar je in kunt kruipen om over het water te lopen. De kermis is te bezoeken op zaterdag van 10.00 tot 01.00 uur, zondag van 13.00 tot 23.00 uur en van maandag tot en met donder dag van 10.00 tot 24.00 uur. foto Ruben Oreel mMKmmSUUaB&KmSSSaamaBSSBamfaSSSmS>tS Tip? redactie@pzc.nl COLIJNSPLAAT - De Zeelandbrug is in de nacht van maandag op dins dag afgesloten in verband met on derhoudswerkzaamheden. De brug is tussen 0.00 en 05.00 uur gesloten. Bij de Zeelandbrug en de toegangswegen geven informatie borden een omrijroute aan via de stormvloedkering. In bijzondere si tuaties is het mogelijk om ambu lances te laten passeren. Hij zal vast niet de enige zijn ge weest die er zijn tong over brak, die Terneuzense dertiger. Donderdaga vond schreeuwde hij haar samen met zijn vrouw vanachter de beeldbuis naar een gouden plak. En een dag la ter kwam ze alweer ter sprake, toen hij tussen de middag thuis even een boterham ging eten. „Ze was óók alweer de snelste in de series op de vijftig meter, hoorde ik net. Heb jij het gezien", vroeg hij zijn eega. Zij schudde haar hoofd ontken nend. „En wanneer moet Ranomi Kromowid... KromowiduKromo gloeiende gloeiende!" De hulp kwam uit onverwachte hoek. Zijn dochter (4) hielp hem op weg. „je bedoelt toch die kromme met jojo?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 21