meningen j 15 brieven zaterdag 4 augustus 2012 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Business Park Overal staan er kantoren en kan toorcomplexen leeg. In Zierikzee wil de wethouder er graag bou wen. En dit alleen maar om dan eindelijk een vestiging op dit No Business Park te krijgen, want braakliggende grond kost de ge meente steeds maar geld. Leeg staande bankkantoren in de bin nenstad laten verpauperen, want die hebben hoge energiekosten en die koopt niemand in deze tijd. Er verpaupert nog te weinig zeker in het centrum. Wethouder Verseput graaft een verse (bouw)put en be kommert zich niet om de gevol gen. Bezint eer gij begint, wethou der. J. de Jonge Dolfijnstraat 12, Nieuwerkerk Pleidooi Passie Nederland heeft: een grondwet, waarin de vrijheid van godsdienst is geregeld, evenals de scheiding tussen kerk en staat. Dan is het idee van de heer Siersema, als frac tievoorzitter van het CDA, om het tv-programma 'The Passion' van de EO op een groot scherm op de markt in Terneuzen aan te bieden, tamelijk vreemd! Immers, door dit initiatief wordt de Bijbelse dogma tiek aan iedere burger, gelovig of niet, opgedrongen. Met een biertje in de hand op een groot terras, ter wijl de kindertjes het allemaal even uitgelegd krijgen? En wat als een andere denominatie een soort gelijk voorstel doet? Mijnheer Sier sema: Niet doen! Een groot scherm in een besloten (kerkge bouw, prima, maar niet op de openbare markt. Overigens, was het niet diezelfde Jezus Christus, die volgens overlevering, de ambu lante handel van het tempelplein veegde? H&D Krutwagen Axelsestraat 79, Terneuzen Schroeweg 3 Vanuit mijn werk kom ik iedere avond rond 21.00 uur over de Schroeweg in Middelburg en pro beer het eerste groene licht mee te hebben om dan met 50 kilometer per uur de volgende lichten te pas seren. De bestaande roodlicht flit ser is stiekem omgebouwd zodat ik zo'n zes bekeuringen heb ontvan gen (350 euro). Tegen de tijd dat je het weet ben je financieel uitge beend. Of ik respect heb voor onze bestuurders/handhavers? J.H. van Holst Zandkreekstraat 26, Middelburg Parochie Hulst Een paar keer per jaar lees je over fraude in organisaties die met vrij willigers werken. Deze zaken zijn eenvoudig te voorkomen door vol doende functiescheiding en jaarlijk se (degelijke) controle bij de jaarre kening. Je louter baseren op ver trouwen is zowel voor de betrok ken als de organisatie uit den boze. Ook hier geldt dan ook weer eigen schuld dikke bult. Wie volgt. Jaap den Hollander Deltaweg 17, Haamstede Medicijnen Het College van Zorgverzekeraars stelt de absurde vraag over de li miet van de kosten van dure medi cijnen, oftèwel: wat is een mensen leven waard? Als iemand gevangen zit vanwege een misdaad, soms le venslang, kost dat de gemeenschap veel geld. Gevangenissen zijn duur, niet alleen vanwege de huisvesting en bewaking, maar ook door de medische verzorging, want het mi nisterie van Justitie kan zich niet permitteren dat er door onacht zaamheid een gevangene overlijdt. De media zullen woorden tekort komen en het. ministerie zal verant woordelijk worden gesteld. Maar als bij iemand, die erg ziek is en dus een gevangene is van zijn ei gen lichaam, de behandeling dreigt te worden stopgezet vanwege de hoge kosten, wie kan dan verant woordelijk worden gesteld, als hij gehandicapt raakt of sterft? W.J. van Cilst Boogerdlaan 23, Kortgene Socialisten De ouderwetse socialisten die zich verenigd hebben onder de naam SP kunnen straks een groot deel van de regeringsdeelname opeisen. De gevolgen zullen vrij ernstig zijn: - grotere overheidstekorten waardoor de rentelasten tot im mense hoogten zullen stijgen; - hardwerkende Nederlanders wor den weer extra belast; - een grotere en verstikkende overheid ten koste van de speelruimte en bewegings vrijheid van vrije burgers; - een on betaalbare zorg als verhoging van eigen bijdrage een taboe blijft; - Is raël zal weer meer als zondebok van de ellende in het Midden-Oos ten worden gezien. Problemen worden doorgeschoven naar morgen, waardoor er over morgen weer puin moet worden geruimd. Bij de socialisten van het lichtere soort, die zich verenigd hebben onder de naam PvdA, zul len de gevolgen iets milder van aard zijn. Risico blijft echter wel dat er zo maar een rode wolf uit de schaapskleren springt. Gerard de Rijke P.A. dë Genestetlaan 20, Vlissingen Dierenleed De column van Guido van der He ijden raakt het bekende fenomeen van ziekelijke reacties. Goed dat Guido de site zo serieus mode reert. Zijn analyse echter, dat extre me reacties met betrekking tot die renleed hoofdzakelijk gekoppeld kunnen worden aan anti-islam 'rea- guurders', bevreemdt me. Analy seert hij dan als een AIVD de recht se IP's, die tegen 'linkse doetjes' zijn? Keer op keer, met een uitzon dering van de in zijn huwelijk slag- vaste PW-er Graus, blijken dieren- extremisten zich hoofdzakelijk ver baal en actiegericht ter linkerzijde op te houden. Met brede tolerantie van media en overheid, dankzij wie de status van bijvoorbeeld het zeehondje tot bovenmenselijk ni veau is geïroniseerd. Blèt een hui ler, dan jankt Nederland mee. Hans Pollemans Singel 10, Biervliet Afrika Op het Afrikaanse contingent is het door weersschommellingen moeilijk boeren, het wordt nog er ger omdat er geen overheidssubsi dies voorradig zijn of compensatie van een of andere milieuorganisa tie zoals in Nederland de Afrikaan moet het zelf klaren: De Neder landse boeren met jarenlange erva ring worden door het bewind van Zulu president Heer Zuma van hun land verdreven en de zwarte boeren hebben niet de 'Know How' om het rendabel te maken dus zoals ze verwachten zullen ze het somberste senario moeten aan vaarden om Zimbabwe te volgen met verwaarloosde en halflege ak kers. Bob Streefkerk Vogelensanckstraat 13, Axel Mantelzorg De oproep van de Zeeuwse ver pleeg- en rusthuizen voor meer hulp van familie en vrienden van patiënten op vrijwillige basis is te recht. Verlang van de professionele zorg verleners een kwalitatief hoogwaar dige zorg en erken tegelijk, dat be roepskrachten steeds minder tijd hebben voor bijkomende activitei ten die de kwaliteit van leven ver beteren zoals een wandeling, een gesprekje, een bezoekje aan de kap per, het maken van muziek, een luisterend oor, koffie schenken, en zovoort. Gelukkig doet familie dat meestal in ruime mate is mijn erva ring. Maar er zijn nog zoveel men sen, voor wie mantelzorg van een familielid nog niet aan de orde is en die talenten hebben om bewo ners van tehuizen bezig te houden en afleiding te bezorgen. Een ande re doelgroep zijn ouderen, die zelf standig zijn maar dreigen te vereen zamen. De Stichting Welzijn Oude ren organiseert voor hen diverse ac tiviteiten. Ook deze stichting heeft vrijwilligers nodig. Ton Overbeek Churchilllaan 1060, Terneuzen Mantelzorg 2 Er wordt verwezen naar de inzet van familieleden als hulp in de ouderenzorg. Dat geeft te denken. We zien om ons heen pensionado- paradijs verrijzen. De oudere hulp behoevende heeft meer ruimte no dig, denkt men. Twee of drie ka mers, met logeermogelijkheid en een zeer ruime douche en toiletge legenheid. Veel privacy en vooral niets gezamenlijk, dit alles om je gelukkig te voelen. Het resultaat is meer kubieke meters om je een zaam te voelen. Een toiletruimte die je alleen met hulp van anderen kan benutten. Meer kamers zodat je laatste dierbare spullen uit de ouderlijke woning verspreid, en daarmee onzichtbaar, opgesteld staan. Het geld dat nu besteed wordt aan de bouw van al die grootschalige nieuwbouw voor onze zorgzoeken- de ouderen kunnen we beter inves teren in meer personeel, meer tijd en meer contact. Theo de Kuiper Duinoordweg 8, Burgh-Haamstede Directeur Jeroen van den Oever van zorgorganisatie Vierstroom wil dat familieleden een grotere rol spelen in de ouderenzorg, foto Lex van Lieshout/GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 15