zeeland 123 26 Krapte pas rond 2017 Moderne inbreker hecht aan nachtrust Lange Strangetocht Visserijkoningin is terug zaterdag 4 augustus 2012 De werkloosheid onder 55-plussers is relatief hoog in Zeeland. Van alle 7140 in juni ingeschreven werkzoe kenden behoorde 26 procent tot die leeftijdsgroep. BIERVLIET Kriebelbeestjes zoeken in Braakman Insecten en andere kriebelbeestjes zijn overal. Samen met de boswach ter gaan bezoekers van het infocen trum in Braakman-Noord zondag middag 5 augustus op zoek naar duizendpoten, pissebedden, naakt- slakken, spinnen, bijen en vlin ders. Kinderen mogen hun eigen insectenhotel maken. In de schuur aan de Braakmanweg 5 in Biervliet staat een microscoop om alle vond sten goed te bekijken. De insecten middag duurt van 14.00 tot 16.00 uur. TERNEUZEN Kookworkshop Aan Z speciaal voor mannen Welzijnsorganisatie Aan Z houdt dinsdag 14 augustus in het Tref punt aan de Roerstraat in Terneu- zen een kookworkshop voor man nen. Ze leren een driegangenmenu te maken. Maximaal acht personen kunnen meedoen. Ze moeten een mesje en snijplank meenemen. Deelname kost vier euro, exclusief ingrediënten (maximaal tien euro). Voor 7 augustus inschrijven: Aan Z, 0115-563015, of info@ aan-z.eu. De workshop is dinsdag 14 augustus van 16.30 tot 20.00 uur. CADZAND Rosetta Ensemble op zomeravondconcert In de reeks Zomeravondconcerten aan Zee treedt woensdag 15 augus tus *het Rosetta Ensemble vanaf acht uur op in de hervormde kerk van Cadzand. Het gezelschap be staat uit Michael Benedik (gitaar), Mikhail Bezverkhni (viool) en zan geres Mirjam Wesselink-de Barrien- tos. Op het programma staan wer ken van onder anderen Federico Garcia Lorca, Pauline Viardot-Gar- cia en Nicollö Paganini. Entree ne gen euro, inclusief thee, koffie of frisdrank; tot 12 jaar gratis. OVERSLAG Dahlia's centraal op open dagen kwekerij Kwekerij Ferdinandushof aan de Rode Sluisweg 13 bij Overslag houdt dit weekeinde open dagen waarop dahlia's centraal staan. In totaal zestig verschillende dahlia's zijn er te zien, zoals bijzondere met donker blad. Wilko Karmelk heeft juist dit weekeinde uitgeko zen om dahlia's centraal te stellen, omdat de bloei nu is begonnen. De kwekerij is vandaag, zaterdag, en zondag vrij toegankelijk van 10.00 tot 17.00 uur. De Ferdinandushof viert dit jaar het vierde lustrum. ven te doordringen van de nade rende krapte op de arbeidsmarkt als gevolg van ontgroening. 45-plussers en ook jonge moeders worden belangrijk in de toe komst." Hoop voor de toekomst dus. Maar voorlopig lijkt de arbeidsmarkt aan veel oudere werklozen nog geen plaats te bieden. Antheunis: „Door het huidige overschot op de arbeidsmarkt zie je dat veel bedrij ven te veel eisen op tafel leggen. Oudere werkzoekenden, met al hun kennis en ervaring, doen vaak hetzelfde. Toch zullen de twee el kaar in de toekomst hard nodig hebben." www.innovaring.nl In juni van dit jaar stonden in Zeeland 7.140 personen bij UWV Werkbedrijf ingeschre ven als werkzoekende. Daar van is 26 procent 55 jaar of ouder. Het aantal werkzoekende 55-plus- sers in Zeeland ligt daarmee iets boven het landelijk gemiddelde van 24 procent. De arbeidsmarktprognose van het UWV laat tot en met 2013 een wei nig rooskleurig beeld zien. Ver wacht wordt dat het aantal werklo zen met ongeveer 90.000 zal toene men. De werkloosheid onder 55-plussers zal verder oplopen. Het UWV verwacht dat volgend jaar 11 procent van hen zonder be taald werk zit. Werkloze 55-plussers vormen ver uit de lastigste groep om aan een baan te helpen. Slechts twee pro cent van alle vacatures wordt door hen vervuld. Krapte op de arbeids markt door krimp en vergrijzing biedt op termijn kansen voor werkloze 55-plussers, maar die zal pas optreden rond 2017. BRESKENS - Vijfenveertig jaar heeft het Visserijfeest van Breskens het zon der de glamour van een visserijkoningin moeten stellen. Gisteravond wer den tijdens de traditionele mosselmaaltijd twee lieftallige vissersdochters aan vissers, sponsoren en genodigden voorgesteld, die meer glans aan de feesten moeten verlenen. Visserijkoningin Rilana Verduijn-van de Velde (links) en garnalenprinses Mariëlle Notebaart hebben hun vuurproef goed doorstaan. De komende twee dagen wacht hun nog een aantal taken zoals het uitreiken van de wimpels aan de vissers met de hoogst behaalde gemid delde prijs voor vis en garnalen en aan de winnaars van de havenzwemwed strijden. Een rondrit door het dorp in een open wagen evenals een bezoek aan de bewoners van woonzorgcentrum Hoge Platen staan verder op het programma. „Het is een soort generale repetitie dit jaar", vertelde Bram van de Broecke, voorzitter van het Visserijcomité. „Volgend jaar bij de zes tigste editie van ons visserijfeest zullen ze nog meer taken krijgen." foto Peter Nicolai TERNEUZEN - Of dieven brutaler zijn geworden of beter weten wan neer ze hun slag moeten slaan, de praktijk wijst uit dat ze veel vaker 's middags en 's avonds tot actie overgaan in plaats van - zoals vaak gedacht - 's nachts. De politie Zee land meldt dit in de meest recent verschenen nieuwsbrief editie Ter- neuzen. De moderne inbreker hecht kennelijk aan zijn nachtrust, zou je kunnen zeggen. De nieuwsbrief handelt over de af gelopen maand juli. Verspreid over heel Zeeuws-Vlaanderen zijn in die periode negentien woningin braken gepleegd, wat aldus de poli tie 'gemiddeld' is voor deze tijd van het jaar. Ter vergelijking: april dit jaar bleef de teller op veertien steken. In Terneuzen vinden veelal de meeste woninginbraken plaats. Ook in juli was dit geval. Axel en Hulst zijn andere plaatsen waar re latief vaak wordt ingebroken in wo ningen. De politie heeft het idee dat inbre kers in de middag- en avonduren volgens een vast patroon werken. Ze houden een woning in de ga ten en slaan toe als de bewoners hun huis (even) verlaten. De poli tie adviseert mensen daarom over dag en 's avonds extra alert te zijn op het goed afsluiten van hun wo ning. Oplettende buren kunnen ook helpen. Zo konden deze week nog twee mannen (20 en 22) die in Terneuzen hadden ingebroken, op het tolplein van de Westerschel- detunnel bij Borssele worden gear resteerd door de politie. BRESKENS - Rotaryclub Oostburg houdt zaterdag 25 augustus de tweede Lange Strangetocht. De tocht voert langs vijftien strandpa viljoens en loopt deze keer vanaf het Zwin naar Breskens. Deelnemers kunnen parkeren op het Veerplein in Breskens, waarna ze tussen 8.00 en 11.30 uur met een pendelbus naar strandpavil joen De Zeemeeuw worden ge bracht. De finish, vijftien kilome ter verderop, is bij het nieuwe pa viljoen op het Eerste Strange, Bres kens aan Zee. Lopers worden daar door de fanfare feestelijk inge haald, beloven de rotarians. De Lange Strangetocht is opgezet om een groot publiek kennis te la ten maken met de aantrekkelijkhe den van de streek. De opbrengst is voor de invoering van- iPad-onder- wijs op het Zwin in 2013. De Rota ryclub wil graag dat 'brugklassers, onze jeugd, mee kunnen gaan met de meest moderne vorm van digi taal onderwijs'. Meer informatie: www.langestrangetocht.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 107