Inhaalslag elektrische oplaadpunten Gewonden bij ernstig ongeluk op Hoekseweg ZEEUWS-VLAANDEREN ZATERDAG 4 augustus 2012 21 jseta» m Vijftigplussers zijn straks keihard nodig 22 en 23 Zeeuws-Vlaanderen blijft tot nu toe ver achter bij rest van Zeeland door Harmen van der Werf TERNEUZEN - Zeeuws-Vlaanderen wacht een voorzichtige inhaalslag met de plaatsing van openbare op laadpunten voor elektrische au to's. Tot nu toe telt alleen Terneu- zen bij het busstation een dubbel oplaadpunt. Sluis'heeft inmiddels drie locaties aangewezen en Hulst verwacht in de week van 13 augus tus de eerste twee te mogen be groeten. Terneuzenaar Jean Paul Harreman krijgt binnenkort via zijn werkge ver de beschikking over een elektri sche leaseauto, met een eigen op laadpunt. Hij vindt het schrijnend hoe weinig publieke elektrische op laadpunten er in Zeeuws-Vlaande ren zijn. „Boven de Westerschelde zijn er tientallen en in Zeeuws- Vlaanderen dus maar één dubbele. Gelukkig werk ik in Middelburg en kan ik mijn auto daar straks op laden. Andersom, wonen in Mid delburg en werken in Terneuzen, zou gewoon niet gaan." Het moet volgens Harreman toch niet zo moeilijk zijn om in Terneu zen meer oplaadpunten te plaat sen. Hij noemt de twee parkeerga rages, het ziekenhuis en het sport park. Terneuzen komt daarmee aan het aantal dat april vorig jaar is vastgelegd in een afspraak tus sen de dertien Zeeuwse gemeen ten, de provincie en het water-, schap met stichting E-Laad. E-Laad is bereid per tienduizend inwoners één publiek oplaadpunt te plaatsen. Boven de Westerschelde wordt al ruimschoots aan die doelstelling voldaan. Sluis is inmiddels zover dat er drie plekken zijn aangewe zen, in Cadzand-Bad, Breskens en Sluis. „Het heeft moeite gekost goe de locaties te vinden", verklaart de Sluise wethouder Peter Ploegaert de achterstand van zijn gemeente. „Zo moet er voldoende elektrici teit beschikbaar zijn." In Oostburg en Nieuwvliet worden nog loca ties gezocht. Hulst geeft voorlopig de prioriteit aan plaatsing bij hotels, aan het Hof te Zandeplein in Kloosterzan- de en bij De Statie in Hulst. Over zo'n twee weken moeten de op laadpunten daar staan. Wethouder Clen de Kraker: „Als er behoefte is aan meer punten, horen we dat graag." Zijn Terneuzense collega Jaap Bos is 'gealarmeerd' door schriftelijke vragen van Groen- Links-raadslid Peter Clijsen. Vol gens hem heeft Terneuzen al twee jaar geleden aangegeven waar meerdere oplaadpunten zouden kunnen komen. Bos zegt toe te zul len onderzoeken waardoor dit niet van de grond is gekomen. „We zul len dan proberen één en ander te versnellen." HOEK - Bij een ongeluk op de Hoekseweg bij Hoek zijn vrijdag rond 14.30 uur twee automobilis ten gewondgeraakt. Het gaat om een 80-jarige vrouw en een 65-jari- ge vrouw, beiden afkomstig uit de gemeente Terneuzen. Bij de bot sing waren twee personenauto's en een bestelbus betrokken. Het ongeluk gebeurde ter hoogte van de boerderij van Tollenaar, een be kend verkooppunt van groenten, fruit en aardappelen. Een 40-jarige automobilist reed in zijn bedrijfsbus in de richting van Terneuzen. Voor hem reed een 65-jarige vrouw, die linksaf wilde slaan. Zij moest wachten voor het tegemoetkomende verkeer, de 40-jarige man zag dit te laat en reed achterop haar auto. De auto van de 65-jarige vrouw schoot hier door naar voren -en botste frontaal tegen een tegemoetkomende auto, bestuurd door een 80-jarige vrouw. Deze auto belandde hier door in de sloot en de 80-jarige vrouw raakte bekneld. De vrouw is door de brandweer uit haar auto bevrijd en per ambulance overge bracht naar het ziekenhuis in Ter neuzen. Daar bleek dat ze enkele ribben had gebroken. De 65-jarige vrouw liep een grote wond aan haar voet op en ze had last van haar rug en nek. Ook zij is naar het ziekenhuis in Terneuzen ge bracht. De 40-jarige man bleef on- De Hoekseweg is ruim een uur af gesloten geweest. foto Camile Schelstraete ÉSMSBMnMHP msmmm mgsmmmsemem mxmmsm am ANTWERPEN Eerbetoon haven aan bron rivier Schelde Het Antwerps havenbedrijf brengt via de vereniging Association Fran co Beige de la Source de l'Escaut een extra eerbetoon aan de bron van de Schelde bij het Franse dorp je Gouy. De gedenkplaatjes bij de bron zijn vernieuwd en er is een in formatiebord geplaatst over de be tekenis van de rivier voor Antwer pen. Havenschepen Van Peel ver richt 14 augustus de onthulling. KLOOSTERZANDE Auto tegen boom: borstkas gebroken Een 41-jarige Vlissinger is vrijdag ochtend rond zeven uur op de Hulsterweg bij Kloosterzande met zijn auto tegen een boom gereden. Hij klaagde over pijn op de borst en aan zijn knie. Hij is per ambu lance naar het ziekenhuis gebracht. Daar bleek dat hij een gebroken borstkas had opgelopen. Zijn auto is total loss. De oorzaak van de aan rijding is niet bekend. HULST B en W fêteren 525 nieuwe inwoners Op zaterdag 1 september 2012 ver welkomt het gemeentebestuur van Hulst zo'n 525 nieuwe inwoners die zich tussen 1 maart 2011 en 1 au gustus 2012 hebben ingeschreven. Na ontvangst door het college van B en W in de hal van het stadhuis, volgt een bustocht door de gemeen te onder leiding van een VW-gids. Met een hapje en een drankje wordt de middag afgesloten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 105