Uitbreiding Philips Terneuzen bepleit mm Film-toneel bij 'Het is niet Jaontje' Welles-nietes rond opstart skipiste ZEEUWS-VLAANDEREN Taal leren uit beleefdheid 22 en 23 Voorzitter ondernemingsraad verwijst voorstel fractievoorzitter TOP/Gemeentebelangen naar rijk der fabelen door Harmen van der Werf TERNEUZEN - B en W van Terneu zen moeten zich sterk maken voor verplaatsing van een deel van de productieactiviteiten van Philips Lighting in Roosendaal naar de Philips-vestiging in Terneuzen. Giel van Boom, fractievoorzitter van TOP/Gemeentebelangen in de Terneuzense raad, doet daartoe een oproep in schriftelijke vragen aan het college. Van Boom reageert op berichtge ving over plannen van Philips om de productie van verlichtingsartike len uit Roosendaal over te brengen naar Polen. Eind 2015 zou de hele fabriek in Roosendaal gesloten moeten zijn. Dit jaar wil 'Eindho ven' al een voorschot nemen op de sluiting door twee productielij nen te verkassen. „Het is bekend dat de Philips-vesti ging in Terneuzen een belangrijke ontwikkelingsafdeling had, waar uit onder meer de productie van de spaarlamp is voortgekomen", stelt Van Boom in een toelichting op zijn vragen. „Deze lamp is hier met veel belastinggeld tot stand ge komen. Veel lichtervaring is hier nog aanwezig." Van Boom doet vervolgens zijn voorstel. „Onze fractie is van me ning dat een deel van de werk zaamheden in Roosendaal naar Terneuzen kan worden overge bracht. Productieruimten zijn nog steeds beschikbaar. Het grootste deel van de productiekosten in Po len zijn salariskosten en die zijn de laatste jaren sterk gestegen." Hij suggereert dat bij verhuizing van activiteiten de samenwerking tus sen Philips en sociale werkvoorzie ning Dethon in Terneuzen kan worden versterkt. Van Boom vraagt het college van B en W na te gaan of voor zijn plan landelijke subsidie te krijgen is. Voorzitter Paul Dhondt van de on dernemingsraad van Philips in Ter neuzen laat in een reactie weinig heel van Van Booms voorstel. Phi lips Terneuzen richt zich sinds 2000 exclusief op de productie en ontwikkeling van starters voor TL- verlichting. „Wij zijn daarin we reldwijd marktleider." De vesti ging staat ook helemaal buiten de verwachte reorganisatie bij Philips Lighting. En wat de beschikbare productieruimten in Terneuzen be treft, die zijn niet meer van Phi lips, laat Dhondt weten, maar van Businesspark Terneuzen. De or-voorzitter heeft het idee dat raadsleden en andere politici niet precies weten wat Philips in Ter neuzen doet. Hij raadt hen aan eens op bezoek te komen. Bij het filiaal werken zo'n honderd men sen aan de ontwikkeling en de pro ductie van starters. UftHHMHBBBHS NIEUWVLIET - Al decennia zeuren toneelliefhebbers regisseur en spe lers van De Plattelanders aan de kop om 'Jaontje' te spelen, een to neelstuk dat in 1963 een West- Zeeuws-Vlaamse hit was. Regis seur Rini Fenijn hield de boot af, ook al omdat het stuk te gedateerd is voor het huidige tijdsgewricht. Maar Fenijn heeft voor volgend jaar - een halve eeuw na het succes van het stuk van Cor Schijve - een manier gevonden om Joantje toch te gedenken. Hij laat op de plan ken een toneelgezelschap een stuk opvoeren dat wordt verfilmd. Don derdag werden beelden voor die film opgenomen in museumcafé Het Koekoeksnest in Nieuwvliet. De film, waarvoor ook nog beel den elders in de regio worden ge schoten, loopt begin volgend jaar achter op de bühne mee met het toneelspel en heeft als het ware zelf een rol. „Een beetje een Dros te- of Baboesjka-effect", legt Fe nijn uit. Hij geeft het verhaal een nog niet weg, maar laat wel weten dat 'Het is niet Jaontje' - zoals het stuk heet - de sfeer van vroeger wel wil treffen. De aankleding speelt daarbij een grote rol. Zo zijn muzikanten van de Cadzandse ver eniging Excelsior in oude kleder dracht gestoken en zijn oude land bouwvoertuigen in de film te zien. www.pzc.nl/video KNOKKE-H EIST Lippens legt zich neer bij uitbreiding 't Zwin Burgemeester Lippens van Knokke- Heist staakt het verzet tegen uit breiding van 't Zwin met 120 hecta re. De Vlaamse regering keurde on langs het plan goed. Voor Lippens is de kous daarmee af. Hij blijft te gen, maar 'we zouden een judidi- sche strijd verliezen', 't Zwin-plan is evenals de ontpoldering van de Hedwigepolder vervat in het Schel- deverdiepingsverdrag van 2005. gÉggpsg .-•Wr '-m-: -v.-- (2®S5K5554K0®®I3H 'ZKSxaxxaxsssa door Henk Boot In klederdracht gestoken muzikanten van Excelsior spelen het Zeeuws-Vlaamse volkslied en een aantal marsen, terwijl 'boeren' op de achtergrond op ouderwetse wijze aan het dorsen zijn. De filmbeelden lopen volgend jaar mee tijdens het toneelspel van De Plattelanders. foto Peter Nicolai ■MWMBOTMMnaattaaMMMaMHBSaa» HULST Automobilist over de kop in Zoutestraat Een 21-jarige automobilist uit de ge meente Hulst is er woensdagmid dag nog goed vanaf gekomen. In de bocht van de Kijkuitstraat en Zou testraat verloor hij de macht over het stuur. Hij sloeg met zijn auto over de kop. De Hulstenaar is ter plaatse door ambulancepersoneel onderzocht. Hij bleek slechts een lichte hoofdwond te hebben opge lopen. Zijn auto is totalloss. TERNEUZEN - Nee, Olivier Beher- man heeft de Rucphense zaken man Nicky Broos nooit toegezegd dat hij de nieuwe exploitant wordt van de te heropenen skihal in Ter neuzen. „Hij was slechts één van de kandidaten die me een voorstel heeft gedaan, waar flink wat ha ken en ogen aan vastzaten die na der overleg vergden." Broos ging daarna met vakantie en besprekin gen met andere partijen gingen door, aldus Beherman, de grote man achter de nu gesloten Terneu zense skihal. Broos wist dat er an dere gegadigden waren, stelt Beher man. Broos van zijn kant baalt. Hij zegt van Beherman te hebben be grepen dat die gesprekken met an dere kandidaten 'slechts voor de bühne' werden gevoerd. „Nu lijkt het erop alsof Beherman mijn voorstel gebruikt om daarmee ster ker te staan in onderhandelingen met anderen." Die zouden het pand van het oude Snow Base in de Koegorspolder ook willen over nemen van Beherman. Broos, die net tien miljoen in een nieuw ski complex in Rucphen heeft gesto ken, wil niet zo ver gaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 65