Lievens legt zich snel neer bij zesde plek 1AG WEG 1 321 sport 19 Strijd om zwembeker ligt nog geheel open 'Nu is het tijd voor familie en vriendin' Interior vrijdag 3 augustus 2012 door Bob Maes In de finale was de lichte vier-zonder negentien seconden langzamer dan in de series. Dat had alles te maken met de weersomstandigheden. BRESKENS - Naast demonstraties visfderen en garnalenpellen is er zaterdag in de haven van Breskens ook weer plaats voor de Haven wedstrijd. Het zwemconcours, een openwaterwedstrijd die alleen toe gankelijk is voor Zeeuwse zwem verenigingen, heeft ook dit jaar weer een prominente plaats gekre gen tijdens de traditionele Visserij feesten. In de Zeeuws-Vlaamse plaats zijn ze ondertussen wel gewend aan zwemmers die de haven onveilig maken. Zaterdag morgen wordt de wedstrijd, georganiseerd door zwemvereniging Scheldestroom uit Breskens, namelijk al voor de 73e keer gehouden. Ook is de wed strijd onderdeel van de strijd om de Zeelandbeker. Na Breskens zal er ook nog in Middelburg, Wilhel- minadorp en Vlissingen om de bo kaal gestreden worden. In juni was in Sluis een eerste mogelijkheid jacht te maken op de beker, maar omdat daar vooral niet- Zeeuwse zwemmers de dienst uitmaakten, ligt de strijd voor de prestigieuze prijs nog helemaal open. Het Breskense zwemgeweld barst vanaf 13.00 uur los. De jongens mi- nioren horen dan het startschot voor de 500 meter vrije slag. De mannen masters komen twintig minuten later voor het eerst in ac tie, als zij de Westerschelde indui ken voor de 1000 meter vrije slag. Met datzelfde onderdeel beginnen de vrouwen masters. Behalve die categorieën zijn er nog de 250 meter, de kilometer en 3000 meter vrije slag. De school slagspecialisten kruisen de degens op de 500 meter, 1000 meter en de drie kilometer. De vrouwen mas ters sluiten om 16.45 uur af met de 1000 meter schoolslag. Ook de ju nioren en senioren zullen in de diverse categorieën hun zwem kunsten vertonen. In totaal heb ben 110 zwemmers zich ingeschre ven. Roeland Lievens uit IJzendijke finisht met de Nederlandse lichte vier-zonder als zesde in de olympische finale. Kort na de race op Lake Eton Dorney is de Zeeuws-Vlaamse roeier reëel: „De andere ploegen zijn ge woon beter." door Roeland van Vliet ETON - De lichte vier-zonder trof het donderdagmiddag niet met de baanindeling. Op baan 1 had het Oranje-kwartet het meeste last van de harde wind en de golfslag. Maar niet alleen daardoor was de ploeg als zesde en laatste geëin digd in de olympische finale, meende Roeland Lievens. „Met die slechte startpositie is niet het hele verhaal verteld", zei hij. „Er is meer." De 29-jarige Lievens, die in zekere zin de aanvoerder was van de lich te vier-zonder, wilde na afloop van de slotrace op Lake Eton Dor ney niet alles op de slechte weers omstandigheden steken. Ook hij vond dat Nederland wel nadeel had van de baanindeling, maar hij stelde ook dat het team niet hele maal opgewassen is tegen de top- landen. „De topboten pakken ook medailles als ze in een slechte baan zitten. Bij ons moet echt al les - de indeling, het raceverloop, onze vorm - meezitten om die ploegen te kunnen bedreigen." De equipe met daarin ook Tim He- ijbrock en de tweeling Vincent en Tycho Muda ging aanvallend weg in de finale. Maar al snel in de ra ce over 2000 meter keek Neder land tegen een achterstand aan. Denemarken ging er bijzonder snel vandoor en zoog Groot-Brit- tannië, Australië en Zuid-Afrika mee. Lievens: „We hebben ge pusht, gevochten en ons helemaal ETON - Roeland Lievens gaat ko mende anderhalve week in Lon den genieten van het restant van de Spelen. Tegelijkertijd zal de uit IJzendijke afkomstige roeier veel aandacht aan zijn familie en zijn vriendin gaan besteden. „Iedereen snapte wel dat ik alles op zij heb gezet voor het roeien", zei de olympiër. „Toch is het nu be langrijk dat ik weer tijd voor hen heb. Het roeien is heel erg mooi hoor, maar de mensen die mij al tijd steunen staan echt op de eerste plaats." Lievens' ouders en vriendin waren er het hele roeitoernooi bij. Zijn broer en zus vlogen samen met hun partners voor de finalerace naar Londen. Zij konden allen op de tribunes bij het mooi gelegen La ke Eton Dorney getuige zijn van de prestaties van de lichte vier-zonder. „Er lagen kaartjes voor hen klaar. Dat was allemaal goed geregeld, zo als eigenlijk alles bij de Spelen." Woontrend Zeeland Scherp voordeel op veel showroommodellen Deze zomer vertellen een groot aantal showroommodellen aan u dat zij weg mogen uit onze showroom. Wij maken graag ruimte voor onze nieuwe collectie en verkopen hiervoor diverse showroommodellen tegen zeer scherpe prijzen. Kom langs en profiteer! Woontrend Zeeland I Duinstraat 18a I 4371 AZ Koudekerke I Tel. (0118) - 55 55 60 I www.woontrend.nl Twitter: @woontrend I Facebook: @woontrendzeeland leeg gestreden. Maar we konden niet tegen die anderen opboksen. Aan het einde was de koek hele maal op en werden de verschillen nog wat groter." Uiteindelijk finishte Nederland op de baan ten westen van Londen in 6.11,39 minuten, meer dan acht tellen na de viertallen van Zuid- Afrika (goud), Groot-Brittannië (zilver) en Denemarken (brons). „We waren met de derde tijd doorgedrongen tot de finale. We hadden dus best kans op een medaille", stelde de in Delft woon achtige Zeeuws-Vlaming. „Maar we hebben ons deze week niet genoeg kunnen aanpassen aan de veranderde weersomstandighe den. De boten die nu voor ons eindigden en die bijna altijd voor ons zaten dit seizoen, lukte dat wel." Hoewel de zesde plaats zuur was („Je wilt in een finale natuurlijk niet laatste worden"), gaf Lievens aan met een tevreden gevoel terug te kijken op zijn deelname aan de Olympische Spelen. „Het was ten eerste al heel mooi dat we ons ge plaatst hadden. Want de lichte vier-zonder is een klasse waarin de verschillen klein zijn en het heel moeilijk is een ticket te be machtigen. En eenmaal in Lon den zijn we erin geslaagd de A-fi- nale te halen. Ik ben echt heel blij met de manier waarop het hier ge gaan is." Het meest bijzonder was de halve finale, vond Lievens. Nederland streed daarin tegen onder anderen de Britten en dat was te merken. „Wat een gejuich voor die ploeg. Echt ongelooflijk. Het was alsof we tegen een muur van geluid op botsten. We konden elkaar in de boot zelfs niet meer verstaan." Roeland Lievens (geheel rechts) is REBECQ Van der Meet stoomt op naar kwartfinales Angelique van der Meet is doorge drongen tot de kwartfinales van de challenger van Rebecq. De tennis ster uit 's-Heer Abtskerke was in de Belgische plaats te sterk voor land genote Danielle Harmsen: 6-3 6-2. Van der Meet, de nummer 402 van de wereld, begon aan het toernooi in Rebecq als qualifier. Ze heeft er nu vijf partijen op rij gewonnen. MIDDELBURG Menwedstrijd naar Nisse verplaatst Vanwege de gesteldheid van het ter rein Stal Groot Proijen in Midddel- burg, is de wedstrijd van de Zeeuw se Menvereniging van zaterdag ver plaats naar de Weelhoeve van de fa milie Huige. Deze is aan de Brille- tjesdijk te Nisse. De menwedstrijd begint om 9.00 uur. TERNEUZEN Oefenzege Vlissingen bij Terneuzense Boys De voetballers van zondag-eerste klasser Vlissingen hebben donder dagavond een vriendschappelijk duel met zaterdag-eersteklasser Terneuzense Boys met 3-0 gewon nen. Bij rust leidde de ploeg met 0-1 door een trefFer van Arjan Human. Sinan Cohan en Lionel Lord zorg den voor een grotere marge. GOES Bruins matchwinnaar in oefenduel SSV'65 SSV'65 heeft donderdagavond op sportpark Het Schenge een oefen wedstrijd tegen GPC Vlissingen ge wonnen. De zaterdag-tweedeklas ser was met 1-0 te sterk voor de za terdag-eersteklasser. Pim Bruins, één van de routiniers bij de Goese ploeg, maakte de eni ge trefFer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 64