doelwit criminelen binnenland 15 voor nieuwe wet stap voorwaarts' weekendcompanv 'Kankermedicijn Geen contact voor Badr Hari /actie vrijdag 3 augustus 2012 boom afgesloten, maar er zijn ook havens waar iedereen met de auto kan komen. Of wat te denken van jachthavens in rustige natuurgebie den, afgelegen en zonder verlich ting. Sommige jachthavens heb ben een toezichthouder, maar lang niet allemaal, zegt een woordvoer der van Hiswa, waar 88 jachtha vens in verenigd zijn. Niet ieder een wil evenveel toezicht, aldus de woordvoerder. De Hiswa heeft geen richtlijnen voor toezicht. Toch zijn er ook jachthavens met camera's en inge nieuze alarmsystemen waarbij el ke boot een gps-alarm heeft. „Zo dra iemand anders met jouw boot wegvaart, zonder dat jij aange meld bent, gaat vervolgens bij de havenmeester en bij jouzelf het alarm af', zegt Van Dijk. Ed Kraszewski van de waterpolitie wijst op de verschillende maatrege len die er zijn om een boot te be veiligen. „Je moet het ze zo lastig mogelijk maken. Datzelfde geldt voor het beveiligen van je buiten boordmotor. Maar het is wel een pleziervaartuig, je moet er geen oorlogsschip van maken." In 2011 werd 1.211 keer aangifte ge daan van diefstal van een vaartuig. Ook buitenboordmotoren zijn een gewilde buit. De diefstallen gebeu ren het meest in de maanden juli en augustus, blijkt uit cijfers van de Waterpolitie. Met name in Amsterdam, maar ook in de regio's Hollands-Midden en Friesland wordt vaak aangifte gedaan. Kraszewski: „De water kant kan nooit afgesloten worden, dat is de achilleshiel." Gelukkig zijn er de 'buren' die een oogje in het zeil houden. Die socia le controle moet je volgens Kras zewski niet onderschatten. „Wij worden wel eens gebeld door men sen die iemand anders met de boot van hun buurman zien weg varen, en wij kunnen ze daarna op heterdaad betrappen." Van Dijk zegt zelf nooit last te hebben van diefstal. „Ik vaar al drie weken door Zeeland en heb de deur nog niet één keer op slot gedaan." Het blijft Badr Hari voorlopig ver boden contact te hebben met de buitenwereld en met medegedeti neerden. Wel mag hij weer tv kij ken en de krant lezen. Dat heeft het Openbaar Ministerie (OM) gemeld. Marnix van der Werf, advocaat van kickbokser Ha ri, heeft het OM gisteren verzocht de beperkingen op te heffen, zodat hij kan reageren op zaken die in de media verschijnen. Maar aan die si tuatie is nog niets veranderd. Gisteren schreef De Telegraaf dat Hari tijdens politieverhoren heeft toegegeven dat hij betrokken is ge weest bij de ernstige mishandeling van zakenman Koen Everink tij dens dancefestijn Sensation in de Amsterdam Arena. Het OM in Am sterdam stoort zich er enorm aan dat er kennelijk nog steeds wordt gelekt over het onderzoek naar de kickbokser. www.mijnkrant.nl/show 'Badr Hari bekent het geven van minimaal één klap' niet uit te sluiten dat Robin al voor de geboorte niet gezond was. Daar zijn veel rapporten over ge maakt, de uitkomsten verschillen." Volgens de familie Kiel draait alles om één ding: geld. „Ons huis kan niet worden aangepast. Een onaf hankelijke deskundige heeft nu vastgesteld dat geschikte huizen in een hoge prijsklasse vallen. Centra- med moet ons dus een substanti eel bedrag vergoeden. Nu dat hel der wordt, zoeken ze een manier om daar onderuit te komen." De familie Kiel is ervan overtuigd dat andere letselschades! achtoffers dezelfde problemen ondervinden als zij. „Hoe groter de schade, hoe meer het in het belang is van een verzekeringsmaatschappij om te traineren. Zij hebben het geld om jarenlang door te procederen. Daar bij komt dat juist bij letselschade de bewijslast bij slachtoffers ligt. Met ons burgerinitiatief willen we dat veranderen." Juriste Corry van Zeeland betwij felt of een nieuwe wet afhandeling van letselschade kan verbeteren. Als onderzoekster heeft zij meege werkt aan het opstellen van een ge dragscode die de meeste verzeke ringsmaatschappijen onderschrij ven. „Daarin is al veel geregeld. Als een zaak na twee jaar niet is opge lost, moeten partijen actie onder nemen, bijvoorbeeld een bemidde laar. Een slachtoffer van letselscha de kan niet afdwingen dat een par tij zich aan die code houdt." UTRECHT - Het geneesmiddel Afini- tor van fabrikant Novartis mag na Europese goedkeuring nu ook in Nederland gebruikt worden bij borstkanker. „Een grote stap voor waarts", aldus de Borstkanker Vere niging Nederland. Het middel werd al voor onderzoek gebruikt en door de recente goedkeuring kan het nu ook worden gebruikt. Het medicijn, dat ook bij andere vormen van kanker wordt ge bruikt, is geschikt voor vrouwen die uitgezaaide, hormoongevoelige borstkanker hebben. Het middel kan patiënten niet genezen, maar remt de tumorgroei met enkele maanden waardoor de chemothera pie uitgesteld kan worden. Tussen de 500 en 1.500 vrouwen per jaar zouden profijt kunnen hebben. DEVENTER/ZWOLLE Kluiskrakers wilden geldlopers overvallen Drie mannen die aan het breken waren in een leegstaand pand van de SNS Bank in Deventer, hadden het plan geldlopers te overvallen. De rechtbank in Zwolle veroordeel de de drie - twee Amsterdammers en een Purmerender - daarom gis teren tot straffen van een jaar (vier maanden voorwaardelijk) tot an derhalfjaar celstraf. DEN HAAG PvdA-plan voor acceptatie homo's Een verbod op discriminatie op grond van seksuele geaardheid moet expliciet in de grondwet wor den opgenomen. Dat wil de PvdA, die gisteren met een actieplan voor acceptatie van homoseksualiteit kwam. Artikel 1 zou daarvoor moe ten worden aangepast. De PvdA wil benadrukken dat homodiscri minatie onacceptabel is. DEN HAAG Tbs voor moeder die dochter doodde De moeder die op 20 september haar dochter van tien wurgde in Den Haag, moet tbs ondergaan. De rechtbank maakte gisteren bekend dat zij bewezen acht dat de vrouw het meisje heeft gedood, maar dat zij er psychisch zo slecht aan toe was, dat ze geen straf krijgt. Het gaat om tbs met voorwaarden, die maximaal negen jaar duurt. AMSTERDAM WEESP Politie in actie om houdini-act De politie in Weesp is woensdag avond uitgerukt voor een mislukte houdini-act. Een man werd rond 22.30 uur gevonden, vastgebonden aan een boom. Hij riep om hulp vanuit de bosjes, waarna de politie hem bevrijdde. Het bleek dat een vriend hem op eigen verzoek had vastgebonden. De man wilde pro beren zelf weer los te komen. AMSTERDAM 'Agressieve reiziger eerder stoppen' Reizigers die bij aankomst op het vliegveld agressief gedrag verto nen, moeten eruit worden gepikt voordat ze in de lucht voor proble men zorgen. Daarvoor pleitte Ton Scherrenberg, voorzitter van de Vakbond van Nederlands Cabine personeel gisteren. Volgens Scher renberg zijn er in 2011 ongeveer 1600 agressiemeldingen geweest. HAARLEM Kopstuk drugsbende krijgt acht jaar cel Een 57-jarige IJmuidenaar die wordt gezien als kopstuk van een internationale drugsbende, moet acht jaar de gevangenis in. Dat heeft de rechtbank in Haarlem gis teren bepaald. De man is veroor deeld wegens drugshandel, witwas sen, wapenbezit, betrokkenheid bij een hennepkwekerij en deelname aan een criminele organisatie. trum in Vught, van waaruit ze later verspreid werden over andere azc's. In opdracht van de Bossche loco-bur gemeester Geert Snijders werd het kampje gisteren afgebroken. De So- maliërs voerden sinds maandag ac tie. Hun eis om meer bewegingsvrij heid, is niet ingewilligd. foto Roy Lazet V 1 overnachting 1 x ontbijtbuffet 1 x 2-gangen diner Gelegen in het centrum Verblijf tot 27 oktober 2012 142 beschikbaar! OP=OP Vaxyjudtie.3 cuujiuduó.aoia Let op! Alleen op 3 augustus tussen 0.00 en 23.59 uur te boeken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 5