'Wow, die wil ik ook één bij ons in de tuin' dB 22 zeeland Geskimde pomp blijft een geheim Joop van Weele flf MfR-WlHOfK Myrddin spaart voor Sri Lanka Veste krijgt één van de 275 Van Lanschot banken vrijdag 3 augustus 2012 mpmawpw door Nadia Berkelder GOES - Het was niet bij mijn pomp, zeggen de woordvoerders van de onbemande tankstations in Goes. Bij één van de tankstations is de afgelopen weken apparatuur aangetroffen waarmee pinpassen kunnen worden gekopieerd. De politie Zeeland zwijgt over de identiteit van het bedrijf. Die brengt alleen de namen naar bui ten als de ondernemers daar zelf mee akkoord gaan. Het Goese tankstation is niet het enige slachtoffer. Bij vier bedrijven in Zeeland is de afgelopen twee weken skimapparatuur aangetrof fen. Voor zover bekend is er geen geld van rekeningen afgeboekt. Bij skimmen kopiëren criminelen de magneetstrip en kijken ze de pin code op één of andere manier af. Met die gegevens kunnen rekenin gen worden geplunderd. De politie heeft er aanvankelijk be wust voor gekozen de namen van de getroffen tankstations niet te noemen, zegt woordvoerster Es ther Boot. „Eén van de onderne mers is eerder slachtoffer geweest van skimmers. Dat is toen uitge breid in de media geweest en daar heeft het bedrijf last van gehad. Daarom geven we gehoor aan het verzoek van de bedrijven om het geheim te houden. Ik begrijp dat het lastig is omdat het publiek nu geen duidelijkheid heeft." Twee be drijven uit Middelburg hadden toch geen moeite met het melden van het nieuws: het tankstation te genover garagebedrijf Sturm in Sint Laurens en de nieuwe pomp van Murre op de Mortiere horen bij de vier geskimde pompen. De vier onbemande pompen in Goes ontkennen dat zij het geskim de bedrijf waren. „Bij ons was het niet", zegt Jos Smits BP aan de Van der Spiegelstraat in Goes. En ook bij de pomp van Dirk van den Broek en de BP in De Poel klinken ontkenningen. Ook Rob Augustijn van de Agri Sneltank zegt dat er bij zijn benzinestation recent geen apparatuur is gevonden. Hoewel het nieuwe pinnen - met de chip in plaats van de magneet strip in de pas - bijna overal is inge voerd, is skimmen nog steeds mo gelijk, zegt directeur Ad de Korte van Rabobank Oosterschelde. Het aantal geslaagde skimacties is wel afgenomen door de magneetstrip buiten Europa uit te zetten: er kan daar geen geld meer worden opge nomen met gestolen gegevens. www.pzc.nl/video „Dit jaar doen ook alle bedrijven op het vliegveld mee en is het dus breder dan alleen on ze open dag. Behalve voor het verleden is er nu ook aandacht voor het heden." Vliegveld Midden-Zeeland is drie dagen lang een toeristische trekpleister tijdens de Zeeuwse Luchtvaartdagen. Promotie van de luchtvaart en het vliegveld is het belangrijk doel. „Veel men sen weten niet eens dat hier een vliegveld ligt." door Maurits Sep Twee peuters die het vliegveld even buiten Arnemuiden oplopen, slaan meteen de hand jes tegen de oren. Er stijgt net een zweefvliegtuig op; op eigen kracht, dankzij een mo tor. „Eenmaal boven gaat de mo tor uit, staat de rotor stil en begint het zweven", schalt de stem van Joop van Weele door de luidspre kers. Behalve spreekstalmeester is hij ook coördinator van de Zeeuwse Luchtvaartdagen en betrokken bij de Stichting Wings to Victory, die het evenement organiseert. De Luchtvaartdagen zijn het vervolg op de open dag van de stichting, die zich vooral richt op de lucht oorlog boven Zeeland in de Twee de Wereldoorlog. „Dit jaar doen ook alle bedrijven op het vliegveld mee en is het dus breder dan al leen onze open dag. Behalve voor het verleden is er nu ook aandacht voor het heden." Het publiek kan genieten van oude vliegtuigen, zoals de Duitse Messerschmitt die is buitgemaakt op de Duitsers in de oorlog en die door Wings to Victory weer in el kaar is gezet. Maar ook rondkijken bij de bedrijven die op Vliegveld Midden-Zeeland actief zijn. Zoals Sky Pictures, dat luchtfoto's van Zeeland maakt. Veel mensen ver gaapten zich donderdag aan de bij zondere vliegtoestellen van Ri chard van As: Gyrocopter Avia- 'Het mooie is dat mensen er met hun neus bovenop kunnen staan, en er tussenin' Veel bekijks trekken de speciale vliegtoestellen van Gyrocopter Aviation van Richard van As. GOES - Myrddin van Dijk (9) uit Goes overhandigt bijna vijftig euro aan de stichting Netherlands Sri Lanka. Hij stopte een half jaar lang de helft van zijn wekelijkse zakgeld in een spaarpot. „Als ik wat extra's kreeg, bijvoor beeld voor mijn rapport, dan spaarde ik daar ook een deel van", vertelt hij een beetje verlegen. De stichting onderhoudt twee weeshuizen in Sri Lanka van diverse giften, www.stichtingnetherlandssrilanka.nl foto Willem Mieras mmmmmammmmmmmmmmumm tion. Kinderen kropen graag ach ter het stuur van de vluchtsimula- toren. Hun ervaring met computer spelletjes kwam goed van pas. „Zien en beleven, dat willen we mensen bieden", benadrukt Van Weele. „Het mooie is dat mensen er met hun neus bovenop kunnen staan, en er tussenin." Vorig jaar trok het evenement in vier dagen tijd zo'n tienduizend bezoekers, schat Van Weele. Hij hoopt dat dit jaar te kunnen evena ren, ook al duurt het nu drie da gen. Maar belangrijker dan het aan tal bezoekers vindt Wings to Victo ry het dat iedereen het naar zijn zin heeft. „En dat mensen vanaf nu weten dat we hier een vlieg veld hebben en er meer draagvlak ontstaat voor de luchtvaart in Zee land." Vooral de kinderen waren gisteren al snel enthousiast. Of zoals een jongetje naar zijn vader riep: „Wow, die wil ik ook wel één bij ons in de tuin." Bekijk ook de video op www.pzc.nl/video Luchtvaartdagen De Zeeuwse Luchtvaartdagen zijn donderdag begonnen en zijn ook vandaag (10.00-21.30 uur) en za terdag (10.00-19.00 uur) te be zoeken. Vliegveld Midden-Zeeland is te vinden aan de Calandweg, tussen Arnemuiden en Wolphaartsdijk. ■#'De entree is twee euro per per soon. Elke dag worden enkele gratis vluchten verloot. www.wingstovictory.nl www.hccfIightsimulator.nl www.zeeland-airport.nl SIKA EGALISATIE, ENCI CEMENT, KNAUF GIPSEN, BEAMIX MORTELS VOLOP VOORRADIG Tijdens de bouwvak zijn wij geopend tussen 08.00 en 17.00 uur BOUWMATERIALEN ALLES VOOR DE BOUWKLUS ONDER ÉÉN DAK! Van Wamelweg 4 A/C 4612 PW Bergen op Zoom Tel: 0164-242 096 Industrieweg 11 4632 NA Vlissingen Tel: 0118-410 444 Livingstoneweg 40 4460 AA Goes Tel: 0113-246 690 info@jagertolhoek.nl www.jagertolhoek.nl GOES - De financiële bank Van Lan schot heeft woensdag een houten zitbank in het park aan de West- vest in Goes neergezet. Van Lanschot viert zijn 275-jarig bestaan met de actie door heel Ne derland. Elk bankje komt op een bijzóndere locatie waar mensen sa menkomen met een inspirerend verhaal. Het bankje aan de Westvest ligt bijvoorbeeld op steenworp afstand van het Van Lanschotkantoor dat al tien jaar aan de Nieuwstraat zit. Iedereen kan een favoriete locatie aanwijzen voor het plaatsen van een bank via de website. www.275bankjes.nl Maak je klaar voor een dap vol fun, spanning en sensatie. Op slechts 45 minuten rijden vanaf Eindhoven en I uurtje vanuit Tilburg en Breda. Je kan kiezen uit meer dan 50 vette attracties, daardoor zijn de wachtrijen nooit lang. Wat dacht je. van Typhoon, King Kong en Banana Battle? Of Dizz, de gloednieuwe, coaster-2011. Dit jaar hebben; we nog 2 verrassingen voor- je. De nieuwe Paardenshow met musicalster Anne Van opstal- Adembenemend en niet te? missen! En de nieuwe super leuke film YOGI BEAR in de 4D-cinema. Waar wacht je nog op? Surf naar bobbeiaanlarid.nl - in Bobbejaanland, 't plezantste land ter wereld!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 58