de brasserie vol zeeland 25 Winkelcentrum ontruimd na brand 'Het was niet mijn pomp' Politieke avond camping Schoolzicht vrijdag 3 augustus 2012 foto Lex de Meester door Luc Oggel GOES - Winkelcentrum De Bussel in Goes-Zuid is donderdagochtend ontruimd vanwege een brand die woedde bij het in het complex ge vestigde Chinees-Indisch restau rant Golden House. Het nog niet zo heel lang geleden verbouwde winkelcentrum her bergt tevens een supermarkt (met drogisterij en reisbureau) snack bar, boekhandel, kledingwinkel, kapsalon en bloemist. Zij hebben bijna allemaal rookschade opgelo pen en sommige winkels kunnen nog niet open. Er is niemand ge wond geraakt. Het vuur onstond rond half elf's ochtends in de keu ken van Golden House. Omdat het om een winkelcentrum ging, werd vrij snel opgeschaald naar grote brand en rukten de hulpdien sten massaal uit. Vanwege de rookontwikkeling werd het hele winkelcentrum, waar op dat moment tientallen mensen aanwezig waren en de bo- vengelegen woningen ontruimd. Het vuur was vrij snel onder con trole, maar in de omgeving van het winkelcentrum hing een pene trante geur van verbrand plastic. De Veiligheidsregio adviseerde om wonenden om ramen en deuren te sluiten, maar desondanks-kwa- men veel mensen kijken. Het is nog niet bekend of er schadelijke stoffen zijn vrijgekomen. Volgens eigenaresse Guoyu Ji van restau rant Golden House ging er rond half elf iets mis in de keuken, waar na de koks in paniek raakten. Zij was zelf op dat moment niet aan wezig. Hoe groot de schade is en wanneer het restaurant weer open kan, weet ze niet. Het winkelcen trum zelf werd donderdag in de loop van de middag weer vrijgege ven. De Voedsel- en warenautori teit heeft bekeken welke levens middelen nog konden worden ver kocht of niet. Supermarkt Dirk van den Broek liet de klanten enke le uren na de brand weer binnen. Hoofdofficier van Dienst Leen van der Maas van de brandweer kon gisteren over schade niets zeggen. De Goese loco-burgemeester jo-Annes de Bat zei blij te zijn dat het incident zo enorm snel onder controle was. De brand in de keuken van Chinees-Indisch restaurant zorgde voor veel rookontwikkeling. foto Willem Mieras MIDDELBURG - SGP-Tweede Kamer voorlichter Menno de Bruyne en Elsevier columnist Bart-Jan Spruyt (onder andere Elsevier en ND) ko men vanavond naar camping Schoolzicht in Aagtekerke. Beiden vertellen over de politiek, de verkiezingen en hun werk. De Bruyne is geboren in Goes, geto gen in Colijnsplaat en is inmiddels 28 jaar voorlichter voor de SGP in de Kamer. De bijeenkomst op Schoolzicht (Brouwerijweg 5, Aag tekerke) is voor iedereen toeganke lijk. Het is tevens de start van de SGP Jongeren-campagne, de zoge- noemde caravantour. De politieke avond begint om 19.45 uur. door Nadia Berkelder GOES - Het was niet bij mijn pomp, zeggen de woordvoerders van de onbemande tankstations in Goes. Bij één van de tankstations is de afgelopen weken apparatuur aangetroffen waarmee pinpassen kunnen worden gekopieerd. De politie Zeeland zwijgt over de identiteit van het bedrijf. Die brengt alleen de namen naar bui ten als de ondernemers daar zelf mee akkoord gaan. Het Goese tankstation is niet het enige slachtoffer. Bij vier bedrijven in Zeeland is de afgelopen twee weken skimapparatuur aangetrof fen. Voor zover bekend is er geen geld van rekeningen afgeboekt. Bij skimmen kopiëren criminelen de magneetstrip en kijken ze de pin code op één of andere manier af Met die gegevens kunnen rekenin gen worden geplunderd. De politie heeft er aanvankelijk be wust voor gekozen de namen van de getroffen tankstations niet te noemen, zegt woordvoerster Es ther Boot. „Eén van de onderne mers is eerder slachtoffer geweest van skimmers. Dat is toen uitge breid in de media geweest en daar heeft het bedrijf last van gehad. Daarom geven we gehoor aan het verzoek van de bedrijven om het geheim te houden. Ik begrijp dat het lastig is omdat het publiek nu geen duidelijkheid heeft." Twee be drijven uit Middelburg hadden toch geen moeite met het melden van het nieuws: het tankstation te genover. garagebedrijf Sturm in Sint Laurens en de nieuwe pomp van Murre op de Mortiere horen bij de vier geskimde pompen. De vier onbemande pompen in Goes ontkennen dat zij het geskim de bedrijf waren. „Bij ons was het niet", zegt Jos Smits van de pas ge opende BP aan de Van der Spiegel straat in Goes. En ook bij de pomp van Dirk van den Broek en de BP in De Poel klinken ontkenningen. Ook Rob Augustijn van de Agri Sneltank zegt dat er bij zijn benzi nestation recent geen apparatuur is gevonden. Hoewel het nieuwe pinnen - met de chip in plaats van de magneet strip in de pas - bijna overal is inge voerd is skimmen nog steeds mo gelijk, zegt directeur Ad de Korte van Rabobank Oosterschelde. Het aantal geslaagde skimacties is wel afgenomen door de magneetstrip buiten Europa uit te zetten: er kan daar geen geld meer worden opge nomen met gestolen gegevens. vloed heeft gehad op de show van Magic Unlimited?", vraagt hij be zorgd. 'Gelukkig niet', klinkt uit zijn mobieltje. Er is slechts één groep uitgeknald. „Ja maar, kijk het wel goed na hoor!" Waar kok Mario in De Zeester zo langzamerhand zelf gaar is - „het is hier echt een sauna" -is het spitsuur in de keuken van 't Speel kwartier voorbij. Kok Krysztof blaast even uit. Zijn armen zitten onder de bruine brandplekken. Ge tuigen van haastige spoed aan het fornuis „Je raakt wel eens de pan nenkoekenoven of je krijgt spette rend vet op je armen." Leuk werk? „Ja, het betaalt naar Poolse begrip pen goed. Domburg is ook 'a nice place to be'. Het is vijf minuten lo pen naar het strand." De 'master in administration' en trotse bezit ter van 'alle rijbewijzen' kan in ei gen land zo aan de bak komen. „Alleen betaalt dat nog steeds min der dan de horeca op Hof Dom burg. Maar ja, elk jaar krijg ik hier hetzelfde loon, terwijl alles in Hol land duurder wordt. Zo teer je in." Krysztof gaat even een praatje ma ken met de Poolse Anna, die de he le avond alleen in de spoelkeuken de vaat doet. Achterin de brasserie klinkt gejuich. Bingo! Goed voor een dekbed. De Nintendo DS - het prijsje waar iedereen op zit te vlas sen - valt toe aan de tienjarige Bram. Hij is iets van blij. „Ik heb er al een, maar eentje erbij is na tuurlijk leuk." De bingo zit erop, 't Speelkwartier stroomt leeg. Op het terras bekijkt Robbers de kassa-uitdraai. „We hebben goed verkocht hoor. Heel, heel veel ijs. Ik ben tevreden." Hij geeft serveerster Willemijn een kneepje in de hand. „Goed ge daan, meisje!" Ze heeft niet geflo ten, maar nog wel steeds rode wan getjes. Domburg en is daarmee een soort veteraan, omdat het personeel elk jaar voor het overgrote deel be staat uit scholieren en studenten. De pizzaverkoop onderstreept haar indruk. De meest verkochte pizza's zijn de goedkopere hawaï en de salami. Ze zijn net onder een tientje. Duurdere varianten worden minder vaak besteld. Deze woensdagavond lijkt het te warm voor zware kost. Tamara en haar Pool se collega Krysztof bakken 70 piz za's en 47 pannenkoeken. Dat aan tal verbleekt bij de drank- en ijsver koop: 236 verkoelende coupes wor den verorberd. „Het is onvoorspel baar in de horeca. Gisteren ver kochten we 136 pizza's en 22 pan nenkoeken", zegt Robbers. Op hoogtijdagen als deze is hij vliegen de keep. Hij dekt een tafel, schenkt koffie in, bakt een pannen koek en instrueert personeel. „Ruim even die tafel af, wil je." Als een collega plots ziek, zwak en misselijk wordt, laadt hij het slacht offer in de auto om zich naar de huisarts in Oostkapelle te spoe den. Eenmaal teruggekeerd blijkt er een stroomstoring in De Parel. „Ik mag hopen dat dat geen in- Bram wint de Nintendo DS Kok Krysztov maakt pizza's (I). Serveerster Willemijn heeft het warm (r).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 53