De bingo trekt 24! zeeland Breder gebruik kerk Veere weekenddiensten Van Lanschot bank aan veste STANDPLAATS vrijdag 3 augustus 2012 De bingo in de brasserie op Hof Domburg is populair. door Annemarie Zevenbergen VEERE - Een boekenbeurs of een antiekveiling zouden straks onder dak kunnen vinden in de Grote kerk in Veere. De kerk krijgt een andere bestemming, waardoor de gebruiksmogelijkheden van het ge bouw worden verruimd. Het Veerse college van burgemees ter en wethouders wil de bestem ming 'openbaar', die gebruikelijk is voor kerken en scholen, verande ren in 'maatschappelijk'. Met daar bij de specificatie cultuur en ont spanning. Het huidige gebruik, of beter ge zegd het beperkte gebruik, van het gebouw is al lang een discussie in Veere. Het plan van de gemeente om de beide Veerse musea, de Schotse Huizen en de Vierschaar, op te laten gaan in de kerk is in- Zaterdag 4 en zondag 5 augustus 2012 Huisartsen Schouwen-Duiveland Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Gustaafweg 2, Zierikzee tel. 0900-1585 (ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur. Za, zon- en feestdagen alleen na telefonische afspraak) Tandartsen Schouwen-Duiveland Spreekuur 16.30 - 17.00 uur. tel. 06-53737162. Apotheken Boots-apotheek Zierikzee, Mol 15, 0111-412906, za. 9.00-17.00 uur. Via dienstsluis zon- en feestdagen 12.00-12.30 en 17.00-18.00 uur. Verloskundigen Verloskundige Praktijk Lena middels van tafel. Dat riep te veel weerstand op in het stadje. Maar wat wel? blijft de vraag. Wethouder Chris Maas: „De be stemming die nu op het gebouw ligt, laat niet heel veel toe. Dat is waarschijnlijk de reden dat er tot nu niet veel van de grond is geko men. Voor een evenement als bij voorbeeld de Winterfair, moest de organisatie extra procedures door lopen. Wij willen nu met die be stemmingswijziging de eerste stap zetten om meer mogelijk te ma ken in de kerk. De gemeenteraad heeft al vaker aangegeven meer en breder gebruik van de kerk te wil len. We gaan nu verder onderzoek wat de mogelijkheden zijn." De suggestie van de PvdAGroen- Links-fractie dit voorjaar om een haalbaarheidsstudie te laten doen naar de exploitatie van de kerk 24 uur bereikbaar, tel. 06-22255315. Thuiszorg Allévo, Schouwen-Duiveland tel. 0113- 249111. Eilandzorg Schouwen-Duiveland, tel: 0111-453480. Buurtzorg: Midden Schouwen 0653673432, Duiveland 0622331441, Burgh-Haamstede 06-54688525, Zierik zee Mid-Oost 0653671600, Mid- West 0653412827, Renesse 0653674446. Dierenartsen Weekenddienstartsen Schouwen-Duive land. Voor spoedgevallen bereikbaar via 0111-412180. Zaterdag alleen voor gezel schapsdieren en uitsluitend op afspraak 9.30-13.30 uur, Grevelingenstraat 17 te Zierikzee. Dierenambulance 24 uur bereikbaar. 0900-7673437. vindt Maas nu 'te prematuur'. De fraaie ziet de zestig mille die de ge meente uittrekt voor het verkrij gen van de badstatus van Dom burg, liever naar die studie gaan. „Deze bestemmingswijziging maakt deel uit van het plan Be schermd Stadsgezicht Veere, dat we op 1 juli 2013 klaar moeten heb ben. Bij de verdere uitwerking daarvan, komt ook de kerk weer aan de orde. We hebben nu nog geen concreet actieplan of plan nen voor een dergelijk haalbaar heidsonderzoek. Dat komt in een later stadium aan de orde." De toekomstige evenementen in de kerk moeten aansluiten 'bij de identiteit, het karakter en de ge schiedenis van Veere'. Maas: „Veere is geweldig mooi, er zijn on getwijfeld veel raakvlakken uit te halen voor evenementen." GOES - De financiële bank Van Lan schot heeft woensdag een houten bank in het park aan de Westvest in Goes neergezet. Van Lanschot viert zijn 275-jarig bestaan met de actie door heel Ne derland. Elk bankje komt op een bijzondere locatie waar mensen sa menkomen met een inspirerend verhaal. Het bankje aan de Westvest ligt bijvoorbeeld op steenworp afstand van het Van Lanschotkantoor dat al tien jaar aan de Nieuwstraat zit. Iedereen kan een favoriete locatie aanwijzen voor het plaatsen van een bank via de website. www.275bankjes.nl PZC-verslaggever Frank Bal kenende kijkt een week ach ter de schermen van vijfster- ren-vakantiepark Hof Dom burg. Een serie van vijf afle veringen geeft een kijkje in de keuken van een Room pot Vakantiepark in het hoogseizoen. Vandaag: bak ken in de brasserie Nog even en serveerster Willemijn bereikt het kookpunt. Met een ver hit hoofd verzucht ze: „Ik moet zo even naar buiten, ik voel me duizelig." Maar tijd voor een verkoelende pauze is er niet. Brasserie 't Speel kwartier zit tjokvol, want het is 'bingonight'. Wie denkt dat alleen gewatergolfde omaatjes nog bingo spelen, scoort nul punten. Ruim 150 gezinnen met kinderen in alle leeftijden zitten over bingokaartjes gebogen. „Op welke datum begint carnaval?,, vraagt speaker Glenn. „Juist, de elfde. Het nummer is G11." En zo lepelt de stagiair soe pel eindeloze reeksen nummers op die uit de ballenmachine rol len. Je betaalt 7,50 euro voor een bingoboekje, goed voor vijf rond jes en dus vijf keer kans op een prijs. „We hebben heel mooie prij zen. Van een kachel die je in je voortent leunt gebruiken tot een Nintendo DS. Voor een mooi prij zenpakket komen gasten nog uit hun campingstoel. Met kermisprijs- jes ga je het niet meer redden", verklaart directeur Hein Robbers van Hof Domburg de populariteit van de bingoavonden. Tussen acht en negen uur 's avonds herbergt de brasserie zo'n 250 gasten. Ze willen allemaal iets eten en/of drinken. En graag snel een beetje. „De gasten zijn nogal prikkelbaar vandaag. Je zou het na zo'n strand weerdag niet verwachten, maar ze hebben weinig geduld", consta teert serveerster Sylvia. Er staat nu druk op de ketel in de broeierige brasserie. De bediening rent zich rot en dus staat Willemijns ketel tje voortdurend op fluiten. Met ro de koontjes tapt ze in hoog tempo door. 't Speelkwartier is het culinaire epi centrum van Hof Domburg. De naam brasserie doet een verfijnde keuken vermoeden, maar dit is een plateservicerestaurant met een glansrol voor pizza's en pannen koeken. Wie a la carte wil dineren, kan terecht in de naastgelegen De Zeester, die rechtstreeks in verbin ding staat met snackbar De Kom buis, waar deze avond familiezak ken friet de deur uitvliegen. „Veel gasten barbecuen en komen daar dan de bijbehorende friet halen", legt parkdirecteur Robbers uit. Hof Domburg telt in totaal zeven horecagelegenheden. Naast de drie genoemde zijn dat het sportcafé en het theatercafé in vrijetijdscen trum De Parel, waar tevens een buffetrestaurant voor grote groe pen is gevestigd. Daar bevindt zich ook de bikinibar. Voor de goede or de: het personeel is gewoon ge kleed, de gasten mogen zich in zwemtenue op de barkruk hijsen. De horeca vormt een substantieel deel van de inkomsten van Hof Domburg. „Het loopt echter terug. Sinds de crisis wordt er minder ge geten", concludeert Tamara, die in de keuken van de brasserie pizza's uit de oven haalt. Tamara kan het weten. Ze werkt al 3,5 jaar op Hof doet 't gewoon

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 52