Wow, die wil ik ook één bij ons in de tuin9 JÜ ui ma-mm 221 zeeland Onderzoek water kreek Ouwerkerk Joop van Weele Geen geld voor Baster-film vrijdag 3 augustus 2012 S 'Dit jaar doen ook alle bedrijven op het vliegveld mee en is het dus breder dan alleen on ze open dag. Behalve voor het verleden is er nu ook aandacht voor het heden' door Piet Kleemans OUWERKERK - In de kreek van Ou werkerk komt mogelijk de giftige algensoort dinoflagellaat voor. Wa terschap Scheldestromen heeft rondom het oostelijk deel van de kreek waarschuwingsborden ge plaatst en adviseert mens én dier contact met het water te vermij den. De waterkwaliteit wordt on derzocht. Aanleiding voor het onderzoek naar de waterkwaliteit en het plaat sen van de waarschuwingsborden is het overlijden van een hond na dat die zaterdag in de kreek had ge zwommen. In de maag van het dier werd een dinoflagellaat aange troffen. Om erachter te komen of deze giftige algensoort afkomstig is uit de kreek zijn deze week wa termonsters genomen. Die wor den geanalyseerd in het laborato rium van de waterdienst van Rijks waterstaat in Lelystad. Donderdag zijn uit voorzorg waarschuwings borden geplaatst. De behandelend dierenarts noem de zaterdag blauwalg als mogelijke doodsoorzaak voor de hond. Of dat klopt, wordt door het water schap betwijfeld. Volgens bestuurs lid van het waterschap Luc Mang- nus is blauwalg nooit eerder voor gekomen in de Ouwerkerkse Kreek. „In deze tijd van het jaar kan blauwalg voorkomen in voor al warm, zoet en stilstaand water. Maar het water in de Ouwerkerkse kreek is daar eigenlijk te zout voor", aldus Mangnus. „Bovendien is blauwalg herkenbaar aan van die groenblauwe drijflagen in het water en die zijn in de Kreek van Ouwerkerk niet waargenomen." Niet alle dinoflagellaat-algen zijn giftig. Noctulia - ook wel zeevonk genoemd - is een niet giftige soort maar dat geldt niet voor Dinophy- sis. Van laatstgenoemde algen soort komen meerdere soorten voor, die vrijwel allemaal gifstof fen kunnen vormen. Dinophysis acuminata zorgt met enige regel maat tot sluiting van de mossel- handel. Deze algensoort kan maag- en darmstoomissen veroor zaken na het eten van schelpdie ren die veel van deze algensoort hebben opgenomen. Karenia mikimotoi is een gif pro ducerende dinoflagellaat die bij ho ge concentraties vissterfte kan ver oorzaken. De analyse van de watermonsters kan volgens Janneke Potter van het waterschap zeker enkele dagen in beslag nemen. Tot dan blijven de waarschuwingen van kracht. Vliegveld Midden-Zeeland is drie dagen lang een toeristische trekpleister tijdens de Zeeuwse Luchtvaartdagen. Promotie van de luchtvaart en het vliegveld is het belangrijke doel. „Veel men sen weten niet eens dat hier een vliegveld ligt." door Maurits Sep Twee peuters die het vliegveld even buiten Arnemuiden oplopen, slaan meteen de hand jes tegen de oren. Er stijgt net een zweefvliegtuig op; op eigen kracht, dankzij een mo tor. „Eenmaal boven gaat de mo tor uit, staat de rotor stil en begint het zweven", schalt de stem van Joop van Weele door de luidspre kers. Behalve spreekstalmeester is hij ook coördinator van de Zeeuwse Luchtvaartdagen en betrokken bij de Stichting Wings to Victory, die het evenement organiseert. De MEEST GELEZEN 1. Inbreker in woning overlopen 2. Seizoenstart Fizi vertraagd 3. Brandje in transformatorkast EN VERDER Verslaggevers houden op de site van de PZC weblogs bij. Bekijk ze op www.pzc.nl/weblogs TIPS: schouwen-duiveland@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto Luchtvaartdagen zijn het vervolg op de open dag van de stichting, die zich vooral richt op de lucht oorlog boven Zeeland in de Twee de Wereldoorlog. „Dit jaar doen ook alle bedrijven op het vliegveld mee en is het dus breder dan al leen onze open dag. Behalve voor het verleden is er nu ook aandacht voor het heden." Het publiek kan genieten van oude vliegtuigen, zoals de Duitse Messerschmitt die is buitgemaakt op de Duitsers in de oorlog en die door Wings to Victory weer in el kaar is gezet. Maar ook rondkijken bij de bedrijven die op Vliegveld Midden-Zeeland actief zijn. Zoals Sky Pictures, dat luchtfoto's van Zeeland maakt. Veel mensen ver gaapten zich donderdag aan de bij zondere vliegtoestellen van Ri chard van As: Gyrocopter Avia- 'Het mooie is dat mensen er met hun neus bovenop kunnen staan, en er tussenin' tion. Kinderen kropen graag ach ter het stuur van de vluchtsimula- toren. Hun ervaring met computer spelletjes kwam goed van pas. „Zien en beleven, dat willen we mensen bieden", benadrukt Van Weele. „Het mooie is dat mensen er met hun neus bovenop kunnen staan, en er tussenin." Vorig jaar trok het evenement in vier dagen tijd zo'n tienduizend bezoekers, schat Van Weele. Hij hoopt dat dit jaar te kunnen evena ren, ook al duurt het nu drie da gen. Maar belangrijker dan het aan tal bezoekers vindt Wings to Victo ry het dat iedereen het naar zijn zin heeft. „En dat mensen vanaf nu weten dat we hier een vlieg veld hebben en er meer draagvlak ontstaat voor de luchtvaart in Zee land." Vooral de kinderen waren gisteren al snel enthousiast. Of zoals een jongetje naar zijn vader riep: „Wow, die wil ik ook wel één bij ons in de tuin." Bekijk ook de video op www.pzc.nl/video Luchtvaartdagen De Zeeuwse Luchtvaartdagen zijn donderdag begonnen en zijn ook vandaag (10.00-21.30 uur) en za terdag (10.00-19.00 uur) te be zoeken. Vliegveld Midden-Zeeland is te vinden aan de Calandweg, tussen Arnemuiden en Wolphaartsdijk. De entree is twee euro per per soon. Elke dag worden enkele gratis vluchten verloot. www.wingstovictory.nl www.hccflightsimulator.nl t> www.zeeland-airport.nl HHH SIKA EGALISATIE, ENCI CEMENT, KNAUF GIPSEN, BEAMIX MORTELS VOLOP VOORRADIG Tijdens de bouwvak zijn wij geopend tussen 08.00 en 17.00 uur BOUWMATERIALEN ALLES VOOR DE BOUWKLUS ONDER EEN DAK! Van Wamelweg 4 A/C 4612 PW Bergen op Zoom Tel: 0164-242 096 Industrieweg 11 4632 NA Vlissingen Tel: 0118-410 444 Livingstoneweg 40 4460 AA Goes Tel: 0113-246 690 info@jagertolhoek.nl www.jagertolhoek.nl Veel bekijks trekken de speciale vliegtoestellen van Gyrocopter Aviation van Richard van As. ZIERIKZEE - Omroep Zeeland wil een documentaire maken over 18e eeuw- se Zierikzeese arts Job Baster (1711-1765) met als titel De bijbel van Baster. Voor de productie van deze documentaire heeft de omroep een verzoek in gediend bij de gemeente Schouwen-Duiveland voor een financiële bijdrage van 20.000 euro. Het college van B en W heeft dit verzoek afgewezen om dat het niet zou passen in de algemene subsidieverordening. Maak je klaar voor een dag vol fun, spanning en sensatie. Op slechts 45 minuten rijden vanaf Eindhoven en 'I uurtje vanuit Tilburg err Breda. Je kan kiezen uit meer dan 50 vette attracties, daardoor zijn de wachtrijen nooit lang. Wat dacht jè van Typhoon, King Kong en Banana Battle? Of Pizz, de gloednieuwe coaster 201J. Dit jaar hebben we nog 2 verrassingen voor je. De nieuwe Paardenshow met musicalster Anne; Van opstal. Adembenemend en niet te missen! En de nieuwe super leuke film YOGI BEAR in de 4 D-cinema. Waar wacht je nog op? Surf naar bobbeiaanland.nl V in Bobbejaanland, 't plezantste land ter wereld!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 50