'Belgisch 5 Vooruitblik eer Genieten! PROFILINE.NL LJw zomerergernis vrijdag 3 augustus 2012 RENESSE Openstelling Jacobuskerk aan de Dorpsring, van 10.00 uur tot 13.00 uur. Binnen is een expositie met Zeeuw se gedichten en schilderijen. Verder is er een medita- tiehoek, leestafel en zijn er wereldwinkelproducten te koop. Bungytrampoline op de Kerkring. Vanaf 11.00 uur. Avondmarkt met kindervermaak aan de Lange Reke en Kromme Reke, van 14.00 uur tot 23:00 uur. RETRANCHEMENT 3 Internationale viswedstrijd in het af wateringskanaal, ter hoogte van res taurant De Witte Koksmuts aan de Kanaalweg. Ter plaatse inschrijven vanaf 18.00 uur. Deelname 5 euro per hengel. Prijsuitreiking om 22.00 uur op camping Cassandria-Bad aan de Strengweg. RITTHEM Open tuindagen bij Rammekenshof. Dat is een afwis selende bloementuin rond en achter een Zeeuwse woonboerderij. Ook is er een boomgaard met diverse soorten laagstamfruit en een gigantische vijgenstruik. In de vernieuwde groentetuin groeien groenten en snijbloemen naast elkaar. Hier is voor zachtfruit een fruitkooi van 20 meter lang. De tuin is voor een groot deel rolstoelvriendelijk. Open tussen 13.00 uur en 17.00 uur. Locatie: Rammekensweg 11. SCHOONDIJKE Aquarelcursus in tuin 'Juust wa'k wou', gegeven door Christian Coethals. Zowel beginners als gevorderden zijn welkom. Wel eigen materiaal meenemen. Locatie: Tragel Oost 21, aanvang 17.30 uur. SINT-MAARTENSDIJK Kermis aan de Haven, vanaf 13.00 uur. TERNEUZEN Canal by Night. Leerzaam en smakelijk eet- en vaarar- rangement over het Kanaal van Cent naar Terneuzen. Ontdek de dynamiek van het Terneuzense havenge bied vanaf het water, meer af bij restaurant Dallinga in Sluiskil en geniet van een heerlijk driegangendiner. Tij dens de terugvaart is het donker op en rond het ka naal. Vertrek om 18.00 uur bij het Portaal van Vlaande ren aan de Zeevaartweg 11 Rondje Portaal. Ontvangst en bezoek aan het interac tieve informatiecentrum over de haven. Wandeling langs het sluizencomplex met een bezoek aan de brugkelder en radartoren, en vaartocht over het Ka naal van Cent naar Terneuzen). Aanvang 13.30 bij het Portaal van Vlaanderen aan de Zeevaartweg 11. VLISSINGEN Jamsessie in De Paljas aan het Picassoplein 71. Gratis toegang en deelname. Vanaf 19.30 uur. Midzomernachtmarkt, met kraampjes, muziek, cul tuur en vermaak. Na middernacht afsluitend vuurwerk vanaf de Westerschelde. Meer informatie op www.midzomernachtmarkt.nl. Alfonds Concours Hippique. Hippisch evenement met de disciplines springen en dressuur voor paarden en pony's. Meer info: www.scheldestad.nl. Locatie: Park Westduin, vanaf 9.00 uur. WESTKAPELLE Seizoensmarkt op de Markt, van 12.00 uur tot 20.00 uur. Hobbymarkt op het plein van de Moriakerk aan de Markt. Van 12.00 uur tot 18.00 uur. YERSEKE Natuurvaartocht over de Oosterschel- de met het schip de Adriana. Een ■JP gids gaat vooral in op de vangst van mosselen en geeft uitleg over het verwatergebied, de vismethode en de veiling. Er kunnen rauwe mossels geproefd worden. Vertrek is om 10.00 uur en om 14.30 uur in de Prinses Beatrixhaven. Zeehondentocht met het schip Adriana over de Oos- terschelde. Vetrek in de Prinses Beatrixhaven om 10.00 uur. SLUIS Rondleiding op struisvogelboerderij Monnikenwerve aan de Hogeweg, tussen Sluis en Aardenburg. Doorlo pend van 11.00 uur tot 15.30 uur. VLISSINGEN Orgelconcert door Kees van lersel in de Sint Ja- cobskerk aan de Oude Markt. Aanvang 12.00 uur, en tree gratis. Openstelling Sint Jacobskerk aan de Oude Markt. Van 13.30 uur tot 16.30 uur. Ook op donderdag en zater- ZIERIKZEE Openstelling van de Gasthuiskerk uit 1613, tussen 13.30 uur en 16.30 uur. Locatie: Havenplein. Bekijk de volledige agenda op www.vwzeeland.nl. Voor toevoegen van evenementen: www.vwzee- landinfo.nl. ZATERDAG 4 AUGUSTUS KAMPERLAND Ezelwandeling over Noord-Beveland, iedere zater dag en woensdag. Aanmelden is verplicht, via 0113 372830 of 06 28888087. Prijs: 19,50 euro voor volwassenen, 15 euro voor kinderen vanaf 4 jaar. Meerprijs voor een picknick onderweg: 10 euro (kinderen tot 12 jaar 7,50 euro). Locatie: Stroo- dorp 1aanvang 10.00 uur. NIEUWVLIET Adventure Sportmiddag bij de Boerenhoeve aan de Sint Jansdijk. Kinderen vanaf 8 jaar maken kennis met onder meer de touwenpiste, tokkelbaan, rap pel, speleologie, boogschieten, hindernispiste enz. Groepsindeling gebeurt naar leeftijd, met professio nele begeleiding. Deelname: 12,50 per persoon. Lo catie: Sint Jansdijk 1, vanaf 13.00 uur. Reserveren gewenst, via 0117 371427. OOSTKAPELLE Korren en zeeschuimen. Op de grens van water en land leeft meer dan iedereen denkt. Met respect voor het bodemleven wordt het verborgen leven door middel van een kor (sleepnet) zichtbaar ge maakt. Een handdoek en waterschoenen zijn nodig voor deze activiteit. Er geldt een maximum van 25 deelnemers. Deelname: 3 euro. Om teleurstelling te voorkomen tijdig aanmelden. Bij voorkeur door te mailen naar reserveringen@terramaris.nl. Vertrek om 9.30 uur bij museum Terra Maris aan de Duin- vlietweg. ZONDAG 5 AUGUSTUS HEINKENSZAND Stiltewandeling over de bloemdijken in de Zak van Zuid-Beveland. Deelnemers ervaren de prachtige natuur, begeleid door wandelcoach Anita van Houdt. De wandeling duurt ongeveer twee uur en gaat in een rustig tempo. Ze verloopt grotendeels in stilte door een authentiek heggenlandschap met welen en bloemendijken. De wandelcoach brengt je aandacht eerst naar de ademhaling, vervolgens naar de vijf zintuigen. Bewust luisteren naar gelui den in de natuur, bewust ruiken, voelen en proe ven. Start is om 13.30 uur bij schapenboerderij De Schaapskooi aan de Nieuwkamerseweg. Aanmel den via emailadres info@natuurenpsyche.nl. Meelo pen kost 10 euro. Kozijnen Dakkapellen Zonwering (0118) 820 220 je geen salade. En geen enkele su permarkt die pindakaas of hagel slag verkoopt. Nederlanders erge ren zich wel eens aan het buiten landse eten. Maar wat vinden de toeristen in ons land van het Ne derlandse eten? „Belgisch eten is beter." Fabien- ne Cogels (52) uit Belgisch Bra bant windt er geen doekjes om. „Mama!" berispt dochter Aman dine (17) haar. „Het is toch zo?", reageert Fabienne. „Nederland staat niet bekend om haar keu ken. Ik kom niet speciaal voor het eten naar hier. Behalve mis schien voor de mosselen, die zijn wel erg goed." Simone en Ralf Geiger genieten verderop met hun kinderen van een bakje kibbeling. „Ergeren?" Simone kijkt verbaasd. „Tot nu toe hebben we dat nog niet erva ren. De kinderen vinden de kro ket geweldig. Ik vind de vis lek ker. Die is veel verser dan in Duitsland." Ook de Duitse Hen- rike Trapp (42) is stukken mil der. „Zelf hou ik niet zo van de Nederlandse frikandellen, maar mijn zoontje vindt ze wel heel lekker. Ik ga liever voor een pa tatje oorlog." Haar man Sven (36) kiest voor de gevulde koe ken. Henrike: „Ergeren is een groot woord, maar ik mis het Duitse brood. Duitsland biedt meer variatie qua brood. En het is ook harder." Sven en Henrike vervolgen hun weg. Henrike lacht: „Ik denk dat we nu maar eens zo'n bolus gaan proberen." De familie Geiger geniet van de kibbeling. De zomer is een mooi seizoen, maar van sommige bijkomstighe den heb je meer last dan plezier. Waar ergeren toeristen zich aan? Vandaag: Nederlands eten. door Ellen Nieuwenhuijze De eerste keer dat je in het buitenland een rauw ei op je pizza ge serveerd krijgt, kijk je toch raar op. Bij je entrecote en friet krijg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 45