Pijnpoli zeeland 13 Werkzaamheden om A58 veiliger te maken Zweedse Prinses commentaar Overal asbest Taak en boete voor fraude vrijdag 3 augustus 2012 foto Dirk-Jan Gjeltema of het om een zenuwpijn gaat of om een weefselpijn. Dat is van be lang omdat paracetamol niet helpt bij zenuwpijn. Van Seventer werkt niet alleen in Zierikzee, maar ook parttime in het Erasmus MC Rotterdam. Daar naast is hij bijzonder hoogleraar in Taiwan. Zijn belangrijkste op dracht daar is het pijnvrij maken van het ziekenhuis en lesgeven. MIDDELBURG - Een 74 jarige inwo ner van Rhenen is gisteren door de rechtbank in Middelburg ver oordeeld tot een taakstraf van 240 uur en het betalen van een boete van 15.000 euro. De man verzorgde in de periode 29 februari 2008 tot en met 31 juli 2009 de aangifte omzetbelasting voor een bezorgdienst in 's Graven polder. Aan de fiscus gaf hij een te hoog bedrag aan terug te vragen omzetbelasting op en voerde voor de te betalen omzetbelasting een lager bedrag op. Alles bij elkaar werd zo de fiscus voor 93.000 euro benadeeld. Het vonnis was con form de eis. informatie van het waterschap Watervergunning Het waterschap heeft op 26 juli 2012 een watervergunning verleend aan CITO Onroerend Goed B.V. voor het onttrekken van grondwater voor een grond- en grondwatersanering ter plaatse van Buitenweg 37 in Axel. Meer weten? Uitgebreidere informatie over onderwerpen in deze advertentie vindt u op www.scheldestromen.nl/ waterschapsblad. Mocht u niet de beschikking hebben over een computer en meer informatie over een bepaald onderwerp willen ontvangen, dan sturen we u graag de informatie op papier toe. Deze kunt u aanvragen bij de afdeling Communicatie en Bedrijfscultuur. De pijnpoli van de Victoriakliniek richt zich op heel Zeeland. In de kliniek worden behandelingen gegeven die tot nu toe niet in Zeeland konden wor den geboden. De Victoriakliniek is vernoemd naar de Zweedse prinses. Het is een verwij zing naar de vroegere naam van het gebouw: het Zweedse Rode Kruiszieken- huis. Dit ziekenhuis is door Zweden aan Schouwen-Duiveland geschonken na de Watersnoodramp Ron van Seventer in de behandelkamer van de pijnpoli. „Ik vind het leuk dat ik zelf een patiënt of huisarts kan bellen." Anesthesioloog Rob van Seventer Asbestalarm volgt op asbestalarm. Sinds de asbestaffaire in Utrecht lijkt de ge vaarlijke stof overal op te dui ken. De reacties zijn zowel pa niekerig als nonchalant. Allebei fout Als in woningen asbest wordt ontdekt, is dat in veel ge vallen tamelijk eenvoudig vei lig te verwijderen. Daarover is ruim voldoende informatie be schikbaar. Maar asbest is en blijft wel een killer, waarmee je maar beter geen fouten kunt maken. Veel Zeeuwen weten er alles van. Zij hebben in de scheepsbouw gewerkt toen as best nog heel gewoon was. Zij weten wie er daardoor - soms pas decennia later - aan long kanker is overleden. De Zeeuwse woningcorpora ties zien in de recente ophef geen aanleiding om een extra zoekslag naar asbest te maken. Ze lijken alert en voorzichtig. Toch stelt dit niet helemaal ge rust. Pas als alle resterende as best in Zeeland in kaart is ge bracht, zijn onaangename en ge vaarlijke verrassingen als die in Utrecht uitgesloten. Rob van Seventer is anesthesio loog. Tijdens zijn opleiding in Lei den kreeg hij interesse in pijnbe- handeling. Hij bezocht in 1975, als arts in op leiding, hierover een congres. 'T Pijnbehandeling stond toen nog in de kinderschoenen. Het werd ge zien als symptoom, zoals koorts. Van Seventer richtte in 1976 een vereniging op ter 'bestudering van pijn'. De vereniging bestaat nog steeds en heet nu Dutch Pain So ciety. Pijnbehandeling is van oudsher het terrein van anesthesiologen, het be gon met het voorkomen van pijn tijdens operaties. De specialisten hebben veel kennis van pijnstillers en andere metho des om pijn uit te schakelen. Van Seventer werkte van 1977 tot 2012 in het Amphiaziekenhuis en was betrokken bij de oprichting van de pijnpoli daar. 1 In het jaar van zijn afscheid promo veerde hij aan de Erasmus Universi teit Rotterdam op het onderwerp pijnbehandeling. Belangrijk punt in zijn proefschrift was de lijst van tien vragen die hij heeft ontwikkeld. Huisartsen kun nen aan de hand van die lijst zien Goud voor Ranomi Kromowidjojo! Lees over haar en de andere Neder landse medailles www.pzc.nl/ 1. Haai gevangen in Oosterschelde 2. Politie waarschuwt voor skimappa- ratuur bij onbemande tankstations STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl MIDDELBURG - Op de A58 worden de komende tijd vangrails bijge plaatst, in- en uitvoegstroken aan gepast en de belijning bijgewerkt. Rijkswaterstaat begint maandag 6 augustus met de aanpassing van de Rijksweg. De werkzaamheden duren tot eind augustus. De ko mende weken zal de maximum snelheid worden verlaagd en zul len afritten worden gesloten. Werkzaamheden: Afrit 37 Arnemuiden vanuit de richting Goes elke nacht van maan dag 20 augustus tot en met donder dag 23 augustus afgesloten van 20.00 uur tot 06.00 uur, toerit naar de A58 van Arnemui den richting Middelburg; elke nacht van maandag 27 augustus tot en met vrijdag 31 augustus afge sloten van 20.00 tot 06.00 uur, afsluiten verzorgingsplaats Sloe- dam vanaf woensdag 29 augustus 20.00 uur, afrit 37 Arnemuiden vanuit de richting Goes is afgesloten van woensdag 29 augustus 20.00 uur tot donderdag 30 augustus 06.00 uur, afrit 38 A58 naar de N57 vanuit de richting Goes naar Middelburg afgesloten in de nacht van donder dag 30 augustus 20.00 uur tot vrij dag 31 augustus 06.00 uur. Postadres: Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Bezoekadressen: Kanaalweg 1, 4337 PA Middelburg Kennedylaan 1, 4538 AE Terneuzen 088-2461000 (lokaal tarief) info@scheldestromen.nl www.scheldestromen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 3