Zware opdracht Vitesse 34 Heerenveen op rozen vrijdag 3 augustus 2012 Anzji Machatsjkala verslaat Arnhemmers met 2-0 Sport in het kort Vincenzo Nibali stapt van Liquigas over naar de Kazachse wielerploeg Astana. De Italiaan heeft een con tract van twee seizoenen gete kend. Nibali eindigde dit jaar als derde in de Ronde van Frankrijk. De 27-jarige klassementsrenner fi nishte vorig jaar als tweede in de Ronde van Italië. In 2010 won Nibali de Ronde van Spanje. Motorcoureur Valentino Rossi twijfelt over zijn toekomst: bij Du- cati blijven of terugke ren naar Yamaha. De negenvou dig wereld kampioen keerde eind 2010, na ze ven zeer suc cesvolle ja ren, Yamaha de rug toe. De 33-jarige Italiaan wilde ook een wereldtitel veroveren op de machi ne van Italiaanse makelij. „Bij Duca- ti kan ik meer verdienen, dus als geld belangrijk was, dan had ik mijn keuze al gemaakt." Heracles Almelo laat aanvaller Samuel Armenteros niet zomaar naar Ajax gaan. „Alles is te koop, maar wel op onze voorwaarden", reageert voorzitter Jan Smit op de interesse van de Amsterdammers. Smit heeft al een gesprek met Ajax achter de rug, maar in Amsterdam zijn ze niet van plan om het gevraag de bedrag op tafel te leggen. „Het bod was niet realis tisch. In prin cipe willen we Samuel helemaal niet kwijt. Ik verwacht zeker niet dat we er op korte termijn uit zullen komen." Armenteros heeft nog een eenjarig contract in Almelo. Een groep Chinese investeerders neemt een minderheidsaandeel in Intemazionale. De Chinezen zijn nu de op één na grootste aandeel houder, na de familie Moratti, die de controle over de club behoudt. Inter maakte ook bekend dat het nieuwe stadion door een Chinees bedrijf, China Railway Construction Company, gebouwd wordt. HEERENVEEN - Twee treffers van ge- legenheidsspits Filip Djuricic zet ten Heerenveen gisteravond op het goede spoor tegen Rapid Boe karest. Aanwinst Marten de Roon en invaller Samir Fazli verdubbel den de score, 4-0. De Friezen kun nen volgende week met een goed gevoel naar Roemenië afreizen. De winnaar over twee duels in de der de voorronde van de Europa Lea gue wacht nog een play-off, waar na de groepsfase aanbreekt. Trainer Van Basten had bij zijn of ficiële debuut voor zijn nieuwe werkgever basisplaatsen yoor twee jongelingen, linkerspits Oussama Tannane (18) en middenvelder Ha- kim Ziyech, slechts één jaar ouder. In de beginfase lieten Tannane en Ziyech zich gelden. Ziyech, opge- Vitesse vergeet bij Anzji Machatsjkala voor de rust te sco ren en krijgt daarvoor de reke ning gepresenteerd. De ploeg van Guus Hiddink scoort na de pauze twee keer en heeft een fraai uitzicht op de volgende ron de van de Europa League. door Egbert van der Weerd MOSKOU - De rentree van Vitesse op de Europese velden lijkt van korte duur te worden. De Arnhem se ploeg verloor gistermiddag in Moskou met 2-0 van het Russi sche FC Anzji Machatsjkala van Guus Hiddink. Daarmee zijn de kansen op het overleven van de derde voorronde in de Europa Lea gue tot een minimum geslonken. voed in de eigen jeugd, stond in de negende minuut aan de basis van de 1-0. Djuricic scoorde, met een fraai boogje. Na de rust dacht Rapid dat er iets te halen viel, Ramon Zomer moest zijn doelman te hulp schie ten. Maar daarna nam de thuis ploeg het initiatief over. Twintig minuten na de hervatting toonde Djuricic opnieuw zijn technische vaardigheid, op aangeven van Pele van Anholt. Dat De Roon zijn op treden bekroonde met de derde treffer, kwam de gemoedsrust van Van Basten ongetwijfeld ten goe de. In de slotfase behoedde Nord- feldt de thuisploeg nog voor een mogelijk dure tegentreffer. Na de 4-0 van Fazli kon het Friese volks lied worden ingezet. Al wilde trainer Fred Rutten na af loop niet van uitschakeling weten. „Het wordt een zware klus, maar we geven niet op. Wij gaan er voor vechten in Arnhem", aldus de trainer van Vitesse, die na rust een groot verval constateerde. „Een deel van de spelers kan niet mee in de hardheid die voetbal op dit niveau vraagt. Dat is ervaring, dat zullen ze moeten leren als ze naar de top willen", oordeelde Rut ten, die van geluk mocht spreken dat een afstraffing uitbleef. Anzji's sterspeler Samuel Eto'o liet na Vitesse nog meer pijn te doen. De best betaalde voetballer ter we reld - 20 miljoen euro per jaar - miste in de slotfase tweemaal oog in oog met doelman Piet Velthui- zen van Vitesse. „3-0 was de genadeklap geweest", vond Anzji-trainer Guus Hiddink. UITSLAGEN VOETBAL Europa League, derde .wuuuuc. mum Makhachkala - Vitesse 2-0 (0-0), Kups - Bursas- por 1-0 (0-0), Dila - Anorthosis Famagusta 0-0, FC Arsenal Kiev - Mura 3-0 (1-0), Ruch Chor- zow - Viktoria Plzen 0-2 (0-0), Apoel FC - Aal- esunds FK 1 -2 (1 -1Tromso IL - Metallurg Do netsk 1-1 (1-0), Bnei Yehuda - PAOK Saloniki 0-2 (0-0), AIK Solna - Lech Poznan 3-0 (0-0), Kalmar FF - Young Boys 1-0 (0-0), SV Ried - Le- gia Warschau 2-1 (1-0), SC Heerenveen - Ra pid Boekarest 4-0 (4-0), FC Twente - Mlada Bo- leslav 2-0 (0-0), Steaua Boekarest - Spartak Tmava 0-1 (0-1), Servette - Rosenborg BK 1-1 (0-0), Asteras Tripolis - Maritimo 1-1 (0-0), KRC Genk - FK Aktobe 2-1 (1-1), Gomel - Li verpool 0-1 (0-0), AC Horsens - Elfsborg 1-1 (0-0), Videoton FC - AA Gent 1-0 (0-0), Crve- na Zvezda - Omonia Nicosia 0-0, Hajduk Split - Inter Milaan 0-3 (0-2), Eskisehirspor - Olympi- que Marseille 1-1 (0-0), Dundee United - FC Dinamo Moskou 2-2 (1-1), St. Patrick's Athle tic - Hannover 96 0-3 (0-2). Oefenwedstrijd: Rolde. FC Groningen - Osas- una (Spa) 2-2 (1-1). Doelpunten FC Gronin gen: Zeefuik, Van Dijk. „Ik ben wel tevreden met de uit slag, maar we zullen nog wel aan de bak moeten." Met een 2-0-nederlaag werd Vites se al voldoende gewezen op de wetten van het Europese voetbal. De Arnhemse ploeg miste twee le vensgrote kansen om de thuis ploeg pijn te doen. Jonathan Reis en Wilfried Bony, de twee peilers in de ploeg van Fred Rutten, ble ven echter steken op het niveau van de Nederlandse competitie, waar een gemiste kans minder pijn doet. Vitesse hield het in het slecht ge vulde Saturn-stadion een uur lang vol, speelde verzorgd en had pech dat Frank van der Struijk op de lat kopte. Jonathan Reis miste kort na rust de eerste volbloed kans op 1-0. De Braziliaan was niet scherp genoeg om doelman Gabulov te ENSCHEDE - FC Twente heeft in de eerste wedstrijd van de derde voor ronde van de Europa League af stand genomen van FC Mlada Bo- leslav. In Enschede gingen de Tsje chen met 2-0 ten onder. Gezien het verschil in kwaliteit is het moeilijk voor te stellen dat het elf tal van trainer Steve McClaren in de return nog problemen krijgt. FC Twente speelde voornamelijk op de helft van de tegenstander. Toch slaagde het er in het eerste deel niet in het overwicht in tref fers om te zetten. Dat was deels een gevolg van pech. Een fraai schot van Nacer Chadli vlak voor rust trof de onderkant van de lat. Kansen waren er wel voor de thuisclub. Chadli, Leroy Fer en Gly- nor Plet stuitten op keeper Jan Se- passeren. Dat was Oleg Shatov wel. Na ruim een uur sneed de snelle Rus over de linkerflank van Vitesse en haal de droog uit: 1-0. In de 74ste mi nuut passeerde Fedor Smolov Velt- huizen voor de tweede keer, ander maal in de korte hoek: 2-0. Net als Reis miste ook Bony zijn moment om de return in Arnhem leven in te blazen. De Ivoriaan, die sterk speelde, was tien minuten voor tijd simpelweg te slordig in de afronding en liet zo Gabulov de kostbare Arnhemse tegengoal voor komen. Daarna was de strijd gestreden. Met de 2-0 wordt het voor Vitesse op 9 augustus in Arnhem in de re turn tegen FC Anzji een lood zwaar karwei om de derde voor ronde van Europa League nog te overleven. da. Vaak was Dusan Tadic, spelend van de rechterkant, betrokken bij de aanvallen die dreigend waren. Dmitri Boelikin kwam in de twee de helft in de spits, voor Glynor Plet. Daarmee kreeg het elftal dat het de komende weken moet gaan doen waarschijnlijk gestalte. Achterin speelde de Deens interna tional Andreas Bjelland op de plaats van Peter Wisgerhof. De aanvoerder van het vorige seizoen, een van de weinigen nog uit het kampioenselftal van 2010, zat op de bank. Meteen zorgde Boelikin voor onrust bij Mlada Boleslav ach terin. Meda daardoor nam FC Twente binnen de kortste keren af stand. Leroy Fer kopte de 1-0 bin nen, even later zorgde Chadli voor nummer twee.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 34