sport 133 De Ridder en Jacobse voorin in zeezwemtocht o. Marathon Kika-cross in Ouddorp Voetbalsters tegen Zulte Waregem Wie treft er een grootmeester? Dinja van Liere naar finale WK dressuur voor jonge paarden 14/10/2012 Van Gorsel trekt overschrijving naar Goes in vrijdag 3 augustus 2012 Kijk voor de volledige agenda op www.pzc.rd sportagenda De sportredactie van de PZC geeft elke week tips over belangrijke of bijzondere evenementen in de regio. Tips voor de rubriek Hotspo(r)ts kunt u mailen naar sport@pzc.nl 'We hebben ons deze week niet genoeg kunnen aanpassen aan de veranderde weersomstandigheden. De boten die nu voor ons eindigden en die bijna altijd voor ons zaten dit seizoen, lukte dat wel' Roeland Lievens blij met het verloop van het olympische toernooi voor de Nederlandse lichte vier-zonder. foto Nic Bothma/EPA De top van de Zeeuwse motorcrossers komt van daag aan de start van de vijfde Kika-cross in Oud dorp. Vorig jaar bracht deze wedstrijd bijna 45.000 euro in het laatje voor Kinderen Kanker- - vrij. Mark Boot (Burgh-Haamstede), Roy Gijsel (Hei kant) en Casper Ovaa (Oost-Souburg) hadden hun komst al aangekondigd. Op het laatste mo ment kon ook de winnaar van de superfinale in Aagtekerke, Stefan Hage uit Goes, aan de deelne merslijst worden toegevoegd. De wedstrijden op het circuit aan de Langendijk beginnen om 11.30 uur met de trainingen in de diverse klassen. De crossdag van de MC De Zaf- fels zal om ongeveer 20.00 uur met een superfinale worden afgesloten. Het Zeeuws vrouwenelftal speelt in IJzendijke een vriendschappelijke wedstrijd tegen Zulte Waregem. De voetbalsters van de Belgische eer steklasser acteren in hun land op het hoogste ni veau. De Zeeuwse selectie bestaat uit 22 speelsters. Hoofdklasser Oostkapelle is met negen voetbal sters de hofleverancier. De overige speelsters zijn afkomstig van MZC'11, IJzendijke, Wolfaartsdijk, Goes en Nieuwdorp. Het Zeeuws vrouwenelftal staat onder leiding van Adri Franke en Ilona Stouthamer. De aftrap in IJzendijke is om 14.30 uur. «axsosassss^^sa&> W5S5CGSSSBö8S!8i8C&t VERDEN - Dinja van Liere is het we reldkampioenschap dressuur voor jonge paarden uitstekend begon nen. De amazone uit Kapelle, die uitkomt voor stal Hexagon uit Schore, eindigde met haar paard Duval's Capri Sonne jr in de voor ronde op de vierde plaats. Daar mee plaatste ze zich voor de fina le, die zaterdag gehouden wordt. Er kwamen 39 combinaties in ac tie in het Duitse Verden, de beste elf gingen door. Duval's Capri Son ne maakte een goede indruk op de jury. Op verschillende onderde len kreeg ze een 9. De totaalscore kwam uit op 8,84. Van Liere was de enige Neder landse die zich voor de finale plaatste. door Roeland van Vliet DOMBURG - De zeezwemtocht Oostkapelle-Domburg is woens dagavond gewonnen door de Amsterdammer Jan-Willem van der Graaff. De sporter van Het Y legde het traject van vier ki lometer af in 36.53 minuten. Eind juni won hij ook al de wedstrijd van Kattend ij ke naar Wemeldin- ge- Van der Graaff had bij zijn aan komst in Domburg een grote voorsprong op de rest. Niek de Ridder finishte veertig seconden later. De in Vlissingen woonachti ge Zeeuws-Vlaming bleef Leon Ja cobse uit Zoutelande elf tellen voor. Bij de vrouwen stalen de jonkies de show. De pas zestienjarige Amy van Lier uit Dongen zette met 39.36 de snelste tijd neer. Daarmee klopte de Brabantse ju- niore haar plaatsgenoot Desirée Emmen, die als eerste seniore na 40.05 aan kwam. De derde plek was eveneens voor een juniore: Carina Spronk uit Den Bosch passeerde de meet net voor de Vlissingse Priscilla Meer man. Hun eindtijden waren res pectievelijk 46.02 en 46.10 minu ten. Bij de mannen junioren heersten de Antwerpse zwemmers. Yannis Mertens was van de beste in 42.01. De eerstvolgende Zeeuwse zee zwemwedstrijd is woensdag 8 au gustus: Dishoek-Zoutelande. De start van die race over 3,8 kilome ter is om 19.00 uur. De Lage Landen Eindhoven Schrijf je nu in voor de marathon, halve marathon, 2,5 of 5 km in via: www.marathoneindhoven.nl MIDDELBURG - Peter van Gorsel zal komend seizoen toch niet uitko men voor Goes. De voetballer trekt zijn overschrijving van FC Dauwendaele naar de zondag hoofdklasser in. Dat kan omdat de spits nog niet iri officiële duels is uitgekomen bij de Bevelandse ploeg. „Ik wilde graag voor de spitsposi- tie gaan, maar dat bleek lastig bij Goes", verklaarde Van Gorsel. „Ik werd in de oefenduels steeds aan de buitenkant neergezet." Ook miste hij FC Dauwendaele, waar hij eerder ook al Gérard de Nooijer als trainer had. „Hoezeer ik m'n vrienden daar miste, kwam ik pas achter toen ik bij Goes zat. Bovendien stond het heen en weer reizen van Middelburg naar Goes me tegen." Het is elk jaar weer de vraag: welke Zeeuwen hebben de eer om in openingsrondes van het HZ-schaaktoernooi tegen een grootmeester uit te komen? In het Vlissingse zomertoernooi is er ruimte voor 250 schakers. In de eerste ronde speelt de nummer één van de plaatsingslijst te gen de nummer 126. En de nummer twee treft degene met de 127e rating. In voorgaande edities kwam het regelmatig voor dat Zeeuwse amateur schakers aan één van de tien topborden zaten. De eerste ronde is zaterdag om 18.30 uur. Zondag zijn er rondes om 11.10 en 18.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 33